"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

3D Lazer Lipoliz Yapılış Aşamaları ve Merkezlere Göre Fiyatları

3D lazer lipoliz estetik bir zayıflama tekniğidir. Fazla kilo alımı ile gerçekleşen bu durum genellikle kol,gıdı,kalça bölgesi, gibi yerlerde en sık görülen bölgelerdir. Tamamen ameliyatsız lazer yöntemi ile yakılarak gerçekleşen bir yöntemdir. Bu yöntemin aşamaları ve merkezlere göre fiyat değişimleri farklılık göstermektedir.

3D Lazer Lipoliz Nedir?

Hiçbir ameliyat gerektirmeden lazer ile vücudun çeşitli bölgelerinde zayıflama işlemi yapılmasıdır. 3d lazer lipoliz tamamen ağrısız, sızısız gerçekleşen bir cerrahi operasyondur. Lazer ışınları ile deri altında ki fazlalık bölgeler tespit edildikten sonra uygulamaya başlanır ve yakılarak giderilir. Sonrasında hiçbir sorun meydana gelmemektedir. Bu işlem avrupada çok fazla yaygın olmakla birlikte ülkemizde de 3d lazer lipoliz ankara ilimizde daha fazla rağbet gören bir operasyondur. Son teknoloji ürünleri ile yapılmakla birlikte vücutta hiç bir yara ve iz bırakamamaktadır. Derinin kendini hızlı bir şekilde yenilemesi ile işlem yapılan bölgenin eskisinden daha iyi ve sağlıklı olduğunu işlem sonrasında görebilirsiniz.

3D Lazer Lipoliz Yapılışı ve Aşamaları

İlk aşama olarak doktor görüşmesi yapılarak hastanın hiçbir sorunun olmadığı tespit edilir. Daha sonra işlemin yapılmasına onay verilerek gerekli hazırlıklar yapılır. 3d lazer lipoliz işlemi kişiler uyanıkken yapılan cerrahi operasyondur. Yatarak lokal anestezi eşliğinde temizlik bakımından ameliyathanelerde gerçekleştirilen bir işlemdir. İşlem yapılacak bölgedeki yağ depolanmaları lazer yardımı ile parçalanır ve sıvı hale getirilir. Bu sıvı hale gelen yağ depoları yavaş yavaş vücuttan atılır. Lazerle müdahale edilen bölgede büyük yağ zarları vardır o zarlar parçalanır ve olduğu bölgede parçalara ayrılarak vücudun az bir bölgesine dağılır. Bu dağılma sonrası o bölgeler bu yağları kabul etmeyeceği için sıvıya dönüşüm işlemi hızlı bir şekilde gerçekleşir ve vücuttan atma süresi hızlı bir şekilde ilerler. Lipoliz operasyonu sonucu hastalar hiçbir şikayet ve rahatsızlık duymazlar. Şikayet gerektirmeyen bir durum olduğu için lazer yöntemi tercih edilmektedir.

Vücutta ciddi anlamda yağ kitlelerine müdahale edilmediği zaman her bireyde ergenlikten itibaren Obezite hastalığı meydana gelmektedir.

Dünyada birçok insanın bu hastalık ile mücadele etmesi sonucunda lazerli müdahale ile artık her insan bu işlemi kolaylıkla yaptırabilmektedirler. Erken müdahale edilmediği takdirde obezite hastalığı ciddi sorunlar meydana getirmektedir.

Dünyada en çok obezite hastası olan ülke Amerikadır. 78 milyon obezite hastası bulunan bu ülkede nüfusun %33 ü bu hastalığı taşımaktadır. 46 milyon insanın bu hastalıkla mücadele ettiği diğer bir ülke ise Çin`dir. nüfusunun %4.4`ü bu hastalık ile mücadele etmektedir. Üçüncüsü ise Hindistanda 30 milyon insanın bu hastalık ile mücadele ettiği bilinmektedir. Nüfusunun %3.8`i bu hastalık ile mücadele etmektedir.

Operasyon Sonrası Süreç ve Fiyatları

 

Operasyon sonrası hastalar aynı gün taburcu edilir ve normal yaşama hızlı bir şekilde dönüş sağlayabilir. Toplumda ve çevresinde büyük fark gösteren bu durum hekim seçiminde büyük önem taşımaktadır. Ankara ilimizde daha sık tercih edilen bu durum orada ki ilginin çok olması nedeni ile fiyatları da diğer merkezlere göre farklılık gösteren bir ilimizdir. Tüm illerde genel olarak bu fiyatlar hemen hemen birbirine yakın olmakla birlikte 2500 tl ile 4500 tl arasında vücut yağ kitleniz baza alınarak bu işlemin fiyatı belirlenir. Daha öncesi hasta yorumları ve hekim tavsiyelerini baza alarak bu işlemde en büyük kararı almanız işlemin en iyi sonucu vereceğini göstermektedir. Bu işlem sonrasında hasta aşırı yağlı gıdalardan uzak durmalı ve dengesiz bir şekilde beslenmemelidir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle