"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Alın Genişletme ve Estetik Prosedürleri Nelerdir?

Alın genişletmek isteyenler için farklı yöntemlerle estetik ameliyatları uygulanabilmektedir. Bu anlamda gerekli tedavi prosedürleri uygulanarak başarılı sonuçlar alınabilir.

Alın Genişletme ve Estetik Prosedürleri – Farklı Yöntemleri İle Aşamaları

Alın genişletme yolları genellikle alını dar olan bireyler tarafından sıkça araştırılmaktadır. Özellikle bu dar görüntüden rahatsız olan genç bireyler, ilerleyen yaşlarda kırışıklıkların ve çizgilerin fazla olmasından endişelidir. Tıbben genç yaşlarda yaşlılık bantları oluşmaz ancak ilerleyen yaşla beraber platismanın aktivitesindeki bazı bozukluklar, söz konusu bölgede çirkin görünümlü çizgilerin oluşumuna sebep olabiliyor. Özellikle yüz profilinin çok önemli olduğu günümüzde alın bölgesinin kusursuz olması isteniyor. Aslında bunun temelinde yatan sebep bireyler genç görünme isteğidir. Çünkü bombe bir alın sadece genç bireylerin sahip olabileceği bir özelliktir. Dikkat ederseniz bebeklerde alın yapısı geniş ve bombelidir. Bu nedenle alnı geniş bir kişi gördüğümüzde, bilinçaltımız bu kişinin direkt genç olduğu mesajını alır. Dar alın yapısı olan bireylerin imdadına yetişen ise gelişen teknolojiyle birlikte alın genişletme işlemidir. Yaşlı görünmekten hoşnut olmayan kişiler çözüm için bu yönteme başvurabilirler.

Alın Genişletme Nedir?

Genellikle dar alınlı olmaktan görüntü itibariyle rahatsız olan kişilerin, söz konusu bölgeyi genişletme talepleri üzerine uygulanan bir işlemdir. Uygulama lazer epilasyon ile yapılmakta ve bölgedeki saç dizisi biraz daha yukarı çekilmektedir. Bu nedenle dar bir alından şikayetçi iseniz konuyu epilasyon uzmanıyla görüşerek öncelikle muayene olmalısınız. Muayene sonrasında hangi uygulamanın yapılması gerektiğine uzmanınız karar verebilir. Çünkü alın genişletme işlemi için epilasyon haricinde farklı yöntemlerde bulunmaktadır.

Alın Genişletme Nasıl Yapılır?

Alın bölgesiyle ilgili pek çok estetik operasyonu yapılabilir. Örneğin düz bir alın yapısına sahip olan kişilerde, yağ dokusunun kullanılmasıyla şişkin bir alın görüntüsü oluşturulabilir. Alın genişletme içinde lazer epilasyon yöntemi kullanılarak dar görüntünün giderilmesi sağlanabilir. Bu yöntem ile önde olan saçların kıl kökleri alınarak saç çizgisi biraz daha yukarı çekilir. Sadece ülkemizde değil aynı zamanda dünyada da birçok uzmanın kullandığı yöntemler arasında epilasyon yer almaktadır. Zaten estetik ameliyatlarının pek çoğunda da epilasyondan yardım alınmaktadır.

Alın Genişletme Operasyonuna Alternatif Uygulamalar

Dar bir alın yapısına sahip olduğunuz için daha yaşlı göründüğünüzü hissediyorsanız anıl genişletme ameliyatı haricinde faklı yöntemlere de başvurabilirsiniz. Alın bombeliğini oluşturmak için en kolay genişletme yollarından biri yağ enjeksiyonudur. Hastanın şikayetçi olduğu bölüm incelendiğinde uygunluk durumuna göre ya da kişinin kendi tercihine göre yağ enjeksiyonu yöntemi uygulanabilir. Bireyin kendi yağ dokusunun, alın bölgesine nakli ile o bölgeyi daha geniş göstermek mümkün. Genç bir alın yapısına sahip olmayan kişiler çözüm için yağ enjeksiyonu yöntemine başvurabilirler. Bu yöntem bombeli bir alına sahip olmanın en kolay yolu diyebiliriz.

Alın Genişletme Ameliyatı Fiyatları

Alın genişletme operasyonu 2017 fiyatları öncelikle gerçekleşecek ameliyatın özelliğine göre değişmektedir. Fiyatı belirleyen en önemli faktör, alını genişletmek için hangi tür özellikte bir operasyonun yapılacağıdır. İkinci faktör ise operasyona ek bir uygulamanın yapılıp yapılmayacağıdır. Ek uygulama cerrah tarafından gerekli görülebileceği gibi kişinin kendi isteğiyle de yapılabilir. Örneğin alın genişletme işlemi için başvuran bir kişinin beraberinde kaş kaldırma operasyonu talebi de varsa elbette ki fiyat farklı olacaktır. bu nedenle alın bölgesinin genişletilmesi için başvuru yapıldığında ameliyatın özelliğine, beraberinde yapılacak olan uygulamalara ve operasyonun türüne göre fiyat verilmektedir.

Alın Genişletme İşlemi Ne Kadar Sürer?

Genişletme işlem süreci hangi tekniğin kullanıldığına bağlı olarak çok fazla sürmez. Örneğin lazer epilasyon 30-60 dakikada bitebilecek bir işlemdir. İyileşme süreci de kısadır. Yağ transferi olarak da bilinen yağ enjeksiyon yöntemiyle genişletme sağlanırsa, işlemden sonraki sürecin tahminen ne kadar süreceğini cerrahınız sizinle paylaşacaktır. Çünkü bu işlemde sonraki ilk 7 gün içerisinde morluk ve şişlikler fark edilir seviyede olabilir. Her iki sorunda makyajla kapatılabilecek ufak problemlerdir. Çünkü günümüzde estetik ameliyatları oldukça gelişmiş ekipmanların ve tıp merkezlerinin sayesinde kusursuz olabilmektedir. 2.haftada ise morluklar geçmesine rağmen şişliklerin durduğu gözlemlenebilir. Şişliklerin boyutu bazen görünmeyecek kadar küçük olabilir ve belirli bir süre sonra kaybolabilir. Genel olarak genişletme için yağ enjeksiyonunu tercih eden bireylerin iyileşme süreçleri incelendiğinde birkaç hafta içerisinde bu sürecin sonlandığı görülmektedir. Ancak bazı vakalarda ise zamanla iyileşme gözlemlenmektedir. Bu kişiler sosyal yaşamlarına ya da iş hayatlarına dönmeleri daha uzun sürebilir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle