"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Bacak İnceltme Estetiği Ameliyatı Neden Yapılır, Yapımı Nasıldır?

Bacak inceltme estetiği ameliyatı 15 yaşını geçen kişilerde uygulanır. Uygulama konusunda uzman olan hekimler tarafından yine tecrübeli bir kadro ile yapılmalıdır.

Bacak İnceltme Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kalın bacaklar özellikle kadınların yaşamlarında sorunlara sebep olan etkilere sahiptir. Sosyal ve iş yaşamında büyük sorunlara sebep olur. Gelişen teknoloji sayesinde cerrahi işlemlerle üst bacak inceltme ameliyatı, alt bacak inceltme ameliyatı, iç bacak inceltme ameliyatı yapılabilir hale gelmiştir. Bu sayede özellikle kadınlar sosyal ve iş yaşamında rahatlıkla etek, elbise giymeye başlarken özgüven konusunda da sorunlarını aşmaktadır.

Bacak inceltme ameliyatı yağlı, selülitli ve kalın bacak yapısına sahip plan hastalara uygulanan işlemlerdir. Yapılacak olan estetik ameliyat hemen hemen 2 saat sürer.

Alt, iç, üst ve genel anlamda bacak inceltme ameliyatı yaptıranlar uzman hekim isteğine göre ayak bileğinden bele kadar korse giyerler. Estetik am bacak inceltme ameliyatı olanlar da bacaklarında olumsuz bir şey olmaması adına devamlı olarak kontrol altında tutulurlar. Estetik ameliyatın yapılması için hastanın vücudunun belli bir gelişim evresini tamamlamış olması gerekir. Erken dönemlerde yapılacak olan estetik ameliyatlar ilerleyen dönemlerde çok büyük sıkıntılara yol açabilir. Üst, alt ve iç kısımlardan bacak inceltme ameliyatı yaptıracak olan kişilere uygulama tecrübeli hekimler tarafından yapılmalıdır. Bu şekilde sağlıklı ve daha fit bir görünüm kazanmak mümkün hale gelir.

Bacak İnceltme Ameliyatı Estetiği Kimlere ve Nasıl Yapılır?

Yapılacak olan estetik operasyon kalın bacak sorunu olan 15 yaşını geçen kişilerde uygulanır. Alt, üst ve iç kısımdan yapılacak olan estetik operasyon 15 ila 18 yaşında bir kişiye yapılacaksa anne ile babanın onayı gerekmektedir. Kalın bacaklar zaman içinde insanların yürümesine ve hareket etmesine bile engel olabilir. Özellikle ilerleyen yaşlarda kalınlıktan kaynaklı olarak bacak inceltme ameliyatı yaptıranlar bulunmaktadır. Ayrıca baldır bölgesinin kalın olması da inceltme ameliyatının yapılması kapsamındadır. Bu bölgede kalınlığın var olması genelde yağ birikmesi sonucunda meydana gelir. Alt ya da üst baldır bölgesinin kalınlığının alınması için yağ alımı yapılarak ameliyatla inceltmeler de tamamlanır. Alt ve üst baldır bölgesinde yapılacak olan uygulamaların yapımı dikkatli ve özen içinde yapılmalıdır. Ameliyatın yapılmasından önce yapılacak olan incelemeler oldukça dikkatli şekilde yapılmalıdır. Bu bölgedeki üst ve alt baldır kaslarının kalınlaşmış olması kişide mevcuttur. Hatta hastalarda kas distrofisi adı verilen ve genetik kas hastalıkları sebebinden kaynaklı baldırlarda kalınlaşmalar bile oluşabilmektedir. Bundan dolayı ameliyatla yapılacak olan işlemlerin tecrübeli hekimler tarafından uygulanması çok önemlidir. Bacak bölgesinde yürümeye engel olacak kalınlıklar mevcut değilse ameliyatsız bacak inceltme hareketleri denenmelidir. Zaten uzmanlarında bu tarz hastaları için ilk tercihi ameliyat değildir.

Ameliyat Hakkında Merak Edilen Sorular

Spor Ve Kalın Bacaklar

Bacaklarda var olan kalınlıkların nedenleri arasında spor da yer alır. Spor yapılmasından kaynaklı olarak kaslarda aşırı gelişme meydana gelebilir. Bu tarz durumlarda kas yapacak olan sporları bırakmak ya da azaltmak gerekir.

Operasyon İz Bırakır mı?

Bacaklardaki meydana gelmiş olan yağ dokularından kaynaklı olarak cerrahi işlem esnasında kesi uygulaması yapılır. Cerrahi işlemin bitmesinden ve iyileşme döneminin bitmesinden sonra kesi izleri hiç belli olmayacak düzeyde kaybolmaya başlar. Bundan kaynaklı olarak operasyon öncesinde bacaklarda izler kalır mı gibi soruların düşünülmemesi gerekir. Uzman hekimler bu konularda gerekli olan tüm önlemleri alır ve en az düzeyde iz kalmasına olanak sağlar.

Operasyon Riskli midir?

Yapılacak olan uygulamada özellikle ayak bilekleri kısmında özenli ve dikkatli çalışmalar yapılmalıdır. Yapılacak olan radikal uygulamalar zaman içinde değişimlere yol açabilir. Ameliyatın bitmesinden sonra iyileşme süreci uygulama yapılan alanın büyüklüğüne bağlı olarak değişir. Bazı kişilerde birkaç hafta içinde düzelmeler olurken bazı kişilerde birkaç ayı bulabilir. Operasyonun bitmesindeki sonraki dönemde 6 hafta boyunca spordan uzak kalınır.

Neden Bu Operasyon Tercih Edilir?

Kadınlar sosyal ve iş yaşamlarında daha zarif ve daha seksi gözükmek adına bu operasyonu tercih etmektedir. Bunun yanı sıra bacaklarda, baldırlarda ve ayak bileklerinde ödem, lenf sıvısı birikmesi ve dahiliyeyi ilgilendiren farklı sorunlar bulunuyorsa da cerrahi işlem yapılır. Kadınlar bu işlemleri genelde baldır kasının aşırı düzeyde kalın olması sonucunda tercih ederler. Bunun dışında iç bacak sarkması, ayak bileği kalınlığı alt baldır kalınlığı gibi sorunlarda da bu cerrahi uygulamalar çözüm olarak kullanılır. Yapılacak olan tüm işlemler konusunda uzman hekim ve kadrosu ile yapılmalıdır. Aksi takdirde sorun yaşamak kaçınılmaz bir hal alır ve sıkıntılar meydana gelir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle