"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Göz Bölgesinde Var Olan Düşüklüklerden Kaynaklı Olarak Nasıl Düzeltmeler Yapılır?

Göz kapaklarında var olan düşük sorunları için nasıl bir yol izleneceğine yapılacak olan klinik muayeneden sonra karar verilir. Bu şekilde uzman hekim en doğrun tedavi şeklini uygular.

Göz Kapağı Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İnsanların yüz bölgesindeki yaşlanmadan söz etmek için tüm yüz bölgesi dikkate alınmalıdır. Yaşın ilerlemesi ile kaşlarda ve alın bölgesinde yer değiştirmeye başlar. Özellikle üst göz kapağı bölgesindeki deride bollaşma meydana gelir ve kendini belli eder. Kişilerin 50 yaşlarına gelmesi ile göz kapağı kaslarında incelmeler meydana gelirken deride de var olan bolluk artmaya başlar. Ayrıca göz çukurunda bulunan yağ yastıkçıklarında belirginleşme meydana gelir. Bu süreç aileden alınan genetik özellikler ile birleşirse daha erken zamanda oluşmaya başlar. Örnek verecek olarak kaşları genç yaştan bu yana düşük pozisyonda olan kişiler diyebiliriz. Üst ve alt göz kapaklarını kaldırmak için belli başlı cerrahi uygulamalar yapılmaktadır. Ayrıca göz kapakları kaldırma adına belli başlı göz masajı uygulamaları da yapılmaktadır. Doğal ve daha güzel bir yapıya sahip olmalarını istiyorsanız kesinlikle ameliyatsız şekilde yapılacak olan masajı düzenli yapmanız gerekir. Göz kapağı kaldırıcı olan ameliyatsız işlemleri uzman hekimlerden ve online ortamlardan öğrenmeniz mümkündür. Ameliyatsız işlemler sonradan az düzeyde olan düşük sorunlarını ortadan kaldırır. Bu sayede düşük sorunu doğal bir görünü kazanır.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı

Kaşların ve alın bölgesinin fiziki anlamda muayenesi yapıldıktan sonra kaşların seviyesinin kontrolü yapılır. Bu kontrol ile yapılacak olan göz kapağı operasyonu konusunda planlama yapılır. Kaşlarda belli düzeyde düşme varsa, alında derin çizgiler mevcutsa, üst kapaklarda belirgin düzeyde dolgunluk varsa göz kapağı ameliyatı için detaylar konuşulur. Üst kapak ameliyatı tek başına yapılacaksa lokal anestezi uygulaması yapılır. Yapılacak olan düşük kaldırıcı ameliyatı süresi hemen hemen 1 saattir. Çıkarılacak olan kas ve deri miktarı kişi otururken yapılacak olan çiziler ile belirlenir. Göz kapağı bir bant misali düşünülerek karar verilir. En uygun olan ölçüler ile kapağın katlanma çizgilerinde gizlenebilecek bir çizgiye sebep olabilecek biçimde yapılan kas ve deri çıkartılması gözün kapak kısımlarında yeterli düzeyde gerginlik ortaya çıkar. Bazı kişiler orta ve iç kısımda bulunan yağ yastıkçıkları oldukça belirgin olabilir. Bundan kaynaklı olarak az düzeyde bunların da küçültme işlemleri göz bandı dikkate alınarak cerrahi yollarla yapılır. Bu sayede düşük sorunu ortadan kaldırılarak doğal bir yapıya sahip olunası sağlanılır. Operasyondan sonra nelere dikkat edileceği konusunda uzman hekim hastasına detaylı bilgi verir.

Alt Göz Kapağı Ameliyatı

Alt göz kapaklarında var olan yaşlanmayı yanaklarda var olan yaşlana ile değerlendirmek gerekir. Genelde 40’lı yaşlardan sonra yanakların dolgusunda aşağıya doğru çöküş meydana gelir. Endoskopik cerrahi işlem ile yanak dolgusu yukarıya doğru alınması gerekir. İşlemlerden sonra halen alt göz kapaklarının derilerinde bollaşa ile yağ yastıkçıklarında belirgin olabilir. Bundan kaynaklı olarak da alt kapaklar için ameliyat kararı verilir. Alt bölgede kirpiklerin hemen alt bant kısımından yapılacak olan kesi ile deri ve kas kaldırma işlemleri yapılır. Yağ yastıklarında yapılacak olan küçültmeler nadir şekilde gerekli olur. Genelde yağ paketlerinin çukur kısımlara yayılması alt kısımda var olan sorunların düzeltilmesine yardımcı olur. Çöküntülerin ortadan kaldırılmasında yanakların kaldırılması ile yağ yastıkçıklarının yayılması işlemleri az olursa yağ enjeksiyon işlemleri de düşük için operasyona eklenir. Kas ile deride var olan bolluklar uzaklaştırıldıktan hemen sonra var olan kas dokusu göz çukurunun dış duvar kısmına asılır. Bu sayede yağ yastıkçıklarına destek sağlanmış olunur. Alt kısımda yapılacak olan kapak estetiği genelde orta yüz germe ameliyatı ile birlikte yapıldığından dolayı genel anestezi altında yapılır. Operasyonun tama olarak süresi işlemlerin tamamına göre 2 ila 4 saat içinde tamamlanır. Operasyondan sonra nelere dikkat edileceği konusunda uzman hekim hastasına detaylı bilgi verir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle