"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Bacak Germe Ameliyatı Nedir, Yapım Aşamaları Nelerden Meydana Gelir?

Bacak içi gereme uygulamasında uyluk üstünden, apış arasından tam olarak labia bölgesine kadar uzanacak bir kesi yapılır ve gerekli problemler düzeltilir.

Bacak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır – Aşamaları

Bacakların iç uyluk derileri üst kolların iç uyluk derileri ile benzerlik göstermektedir. Bu deriler vücuttaki diğer derilere göre daha ince ve daha az elastik bir yapıya sahiptir. Bundan kaynaklı olarak genelde deri sarkmaları ve fazlalığı bu bölgelerde gözlemlenir. Ameliyatsız bacak germe için yapılacak olan diyet ve egzersizler bu anlamda yetersiz kalır. Bacak germe için vücut şekillendirme programları fayda sağlasa da bacak içi germe konusunda yetersiz kalmaktadır. Bu sorun bacak içi germe ameliyatı ile giderilebilecek olan bir sorundur. Bacak içi gereme ya da bacak germe ameliyatı olarak bilinen uygulamada uyluk üstünden, apış arasından tam olarak labia bölgesine kadar uzanacak bir kesi yapılır. Yani kesiler genital bölgenin çevresinden 5 ila 7 cm kadar uzayabilir.

Bu bölgeden kesi yapılması da yara izlerinin gizli olmasına olanak sağlar. kesilerin yapılması ile elips şeklinde olan deri parçası ve alt kısımda bulunan yağ uyluktan alınacaktır. Alt kısımda kalan der yukarıya doğru alınır ve açılan kesiler kapatılır. Kesiler daha uzun yapıldığından daha çok yağ ve deri alımı da yapılabilir. Uzun kesilerde dikişlerde daha uzun olur. İzler zaman içinde kendiliğinden silik bir hal alır. Bacak germe ameliyatı kapsamında yağ oranı fazla olan kişilerde ilk liposuction yapılır. Sonra da uyluk bölgesindeki fazlalıklar alınır. Bacak germe ameliyatı 2 ila 3 saat kadar sürer. Uygulamanın yapıldığı bölgelerde morluklar ve şişlikler meydana gelebilir. Bundan dolayı ameliyatın sonrasında hastaya ağrı kesici ilaçlar verilir. Bacak germe ameliyatı sonrası hasta kişi yürüme esnasında kendini rahat hissetmez. Bu huzursuzluk birkaç hafta boyunca devam eder.

Bacak germe işlemlerinin yapıldığı bölgeden kaynaklı olarak iyileşme hastanın beklediğinden daha uzun sürer. Bazı kişiler yapılan uygulamadan 2 hafta sonra işine geri dönebilir. Yalnız yorucu işlerden ve yoğun şekilde gelişen aktivitelerden kesinlikle uzak kalınması gerekir.

Bacak germe ameliyatları tek başına yapılacağı gibi başka estetik ameliyatlar ile birlikte de yapılabilir. Cerrahi operasyon sonrası hasta kişi 1 gece boyunca hastanede kalır.

 Ameliyat Sonrası Yaşanabilecek Sorunlar

Operasyon sonrası meydana gelen en büyük sorun ağrı ve yürüme esnasında duyulan huzursuzluklardır. Hatta bazı kişiler geçici olarak his kayıpları meydana gelebilir. Şişlikler ve morluklar ise kısa süre içinde kendiliğinden geçer. Operasyon sonrası kesi bölgelerinde kanamalar, kan pıhtısının oluşması, yara izlerinin gecikmeli şekilde iyileşmesi oluşabilecek olan riskler arasında yer alır. Nadir şekilde bazı kişilerde yara izlerinde genişlemeler gözlemlenir. Yara izleri şort giyildiğinde gözükecek şekilde kalır. Hastada deri kalitesi düzgünse, sarkıklıklar ciddi düzeyde değilse ve yağ birikimleri fazlaysa işlem sadece liposuction uygulaması ile yapılır.

Yalnız yağ birikintisi ile birlikte deride sarkma mevcutsa mutlaka bacak içi germe yani uyluk germe operasyonu yapılması gerekmektedir. Yapılacak olan ameliyat esnasında diğer bölgelerde yağ birikmesi mevcutsa liposucition uygulaması yapılır. Diğer bölgelere liposuctioın yapılması bacakların daha ince, zarif ve güzel gözükmesine imkân sağlar. Bu sayede deri de daha fazla gerilebilecektir. Kesi bölgesi iki tabaka olarak dikilir ve ameliyatın bitmesinden sonra yumuşak bir pansuman yardımı ile sarılır. Kişi 1 gün sonra hastaneden çıkartılır. Hasta kişi 4 ila 5 gün sonra günlük aktivitelerine geri dönebilir. Hemen hemen 10 gün sonrası dikişler iyileşmeye başlar. 1 ay boyunca uzman hekimin önerdiği korsenin kullanımı yapılmalıdır. Ameliyatın izleri 1 ay sonra kendi kendine solmaya başlar. 1 sene sonra da yara izleri belirgin bir biçimde kaybolmuş olur. Cerrahi işlemi yaptıran kişi 1 ay boyunca spordan uzak kalınır ve spora başlamadan önce uzman hekimden onay almalıdır.

Ameliyattan sonra meydana gelen izler güneşten korunmalı ve bunun için güneş kremleri kullanılmalıdır. Cerrahi müdahale sonrasından yapılacak olan kontrollerin kesinlikle aksatılmaması gerekir.

Ameliyat Sonrası Şişlik, Ödem ve Morluklar

Uyluk içi germe operasyonu sonrası meydana gelen morluklar ve ödem 1 hafta içinde hızlı bir şekilde kaybolmaya başlar. Ağrı kullanılan ağrı kesiciler ile ortadan kaldırıldığı için sosyal yaşama dönmek oldukça kolaydır. Kişiye göre ve yapılacak uygulama alanına göre 5 ila 7 gün sonra pansuman yapılır. Buna rağmen hasta işine geri dönebilir.

Uygulamada kullanılan dikişler eriyen dikiş olduğu için dikiş alma sıkıntısı bulunmaz. Şişlikler için bazı uzman hekimler soğuk kompres uygulaması isteyebilir. Şişlikler ve ödem inmeye başladıkça bacaklardaki ağrılarda azalır. Ayrıca şişliklerin inmesi ile bacakların genel şeklide gözle hemen gözlemlenebilmektedir. Uzman hekim ameliyat sonrasında 3 hafta cinsel ilişkiye girilmesini istemez. Bu sürenin uzman hekimin kontrolünde olması gerekir. Uyluk bölgesinde yapılacak olan cerrahi uygulama hastanın özgüveninin artmasına olanak sağlar. Bu ameliyatlar genelde kadınlar tarafından sık şekilde tercih edilir. Bu ameliyat esnasında uzmanlar gerekli görürlerse diz ve basen bölgelerine de vaser liposuction yapabilirler. Bu sayede genel anlamda bacak şekillendirme işlemleri de yapılmış olur.

Bacak Germe Ameliyatı Fiyatları

Uygulamanın fiyatları bacaklardaki sarkma durumuna, bacaklardaki yap dokularının ve kadar var olduğuna, liposuction uygulamasının ek olarak yapılıp yapılmayacağına ve seçilecek operasyon tekniğine göre farklılık gösterir. Uzman hekimin tecrübesi de fiyatların üst seviyelere çıkmasını sağlar. Ücret konusunda uzman hekime klinik anlamda muayene olmak gerekir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle