"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Erkeklerde Meydana Gelen Bacak Kalınlıklarını İnceltmek İçin Neler Yapılır?

Erkeklerde var olan bacak kalınlığı sorunlarının önüne geçmek için öncelikli olarak egzersiz yapılır. Sonrasında doktor gerekli görürse cerrahi işlem uygular.

Erkekler İçin Bacak İnceltme Teknikleri

Erkeklerde kadınlar gibi beslenmesine ve düzenli egzersiz yapmaya dikkat etmezse zaman içinde genişler. Kadınlar gibi erkekler de fit bir görünüme sahip olmak için estetik ameliyatları ve spor yapmayı tercih etmektedir. Özellikle bayanlar gibi erkeklerde bacakları konusunda ciddi şekilde bakım yapmaktadır. Düzgün ve güzel bacaklara sahip olmak onlar içinde önemli bir hale gelmiştir. Erkekler de bacak kalınlığından kaynaklı eritme işlemleri yapmak oldukça fazla zaman ister. Bu işlemler egzersiz ile desteklenmelidir. Yağların kaybolması ve erkek vücudunda yeniden kasların ortaya çıkması ile fit bir görünüm kazanılır. Yağ yakımı için sadece diyet yapmak yeterli olmaz. Bunu desteklemek adına egzersiz de yapılmalıdır. Egzersiz öncesi bacak inceltme için bölge detaylı şekilde tanımak gerekir. Kasların nerede olduğu kesinlikle tespit edilmelidir. Bacak inceltme için yapılacak olan egzersizler ile beraber dengesiz şekilde yemek yemekten uzak kalınmalıdır. Beslenmenin aşırı düzeyde yapılması aşırı düzeyde yağlanmaya ve aşırı düzeyde kilo alımına sebep olur. Bu tarz beslenmenin yerine düzenli beslenme yapılmalıdır.

Bacak inceltme için ardiyovasküler egzersizlerin yapılması gerekir. Bisiklete binme ve ip atlama buna örnek olarak verilebilir. Kilo vermeyi ve yağ yakmayı hızlandırmak adına mutlaka haftada 3 gün boyunca egzersiz yapılmalıdır.

Baldır bölgesinde inceltme yapmak isteyen erkekler ayaklarını kalça genişliğinde açmalıdır. Sonrasında sağ diz altından iki parçalı şekilde k gastroc çalışır. Olabildiğince topuklar kaldırılmalı ve bu şekilde ne kadar kalınacağına dair saniye tutulmalıdır. Bu şekilde topuklar indirilir ve 25 kez tekrarlanır. Bu diğer ayak içinde 25 kez tekrarlanmalıdır. Bacak inceltmek için yapılacak bu harekette dengede durmak zor olabilir. Bunun içinde bir duvarda yardım alınmalıdır.

Peronealler ve baldır kaslarını dış kısmını çalıştırmak adına ayaklar dışarıya doğru çevrilir. Ayaklar omuz genişliğinde olmalıdır. dambılın tam olarak karın bölgesinde tutulması gerekir. Vücut aşağıya doğru hareket halinde iken dambılda omuz hizasına gelir. Bu şekilde 25 kez hareketler tekrarlanır.

Bu hareketler düzenli şekilde yapıldığında bacak kısımlarının inceldiği kısa sürede gözle görülebilir.

Bacak İnceltme İçin Estetik Çözümler

Kalın bacaklar erkeklerin iş ve sosyal yaşamlarında olumsuzluk yaşamalarına sebep olmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde bu sorun estetik ve cerrahi işlemler ile ortadan kaldırılabilir hale getirilmiştir. Üst, alt, iç ve baldır kısımlarından yapılacak olan inceltme ameliyatları ile sosyal ve iş yaşamında rahat etmek ve özgüven konusunda da sorunlarını aşmak mümkündür. Yapılacak olan cerrahi işlem genel anestezi altında yapılır. Hasta kişinin bacak bölgesinde olan sorunların belirlenmesinden sonra tedavi için gerekli planlama yapılır ve işlem uygulanır. Ameliyattan sonra hasta doktorun isteği ile ayaktan bele kadar korse kullanımı yapabilir. Ayrıca iyileşme dönemi içinde bacak devamlı olarak kontrol altında tutulmalı ve süreç doktor tarafından takip edilmelidir. Ameliyatların kesinlikle konusunda uzman olan hekimler tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi halde içinde çıkılmayacak sorunlar yaşanabilir.  İyileşme dönemi oldukça hızlı şekilde ilerler ve doktorun tavsiyelerine uyulduğu sürece kesinlikle sorun yaşanmaz. İşlemlerde hasta ne gibi sorunlar yaşıyor, neden rahatsız ve nasıl görünmek istiyor tarzındaki tüm sorular cevaplanmalıdır. Bunun içinde klinik muayene oldukça detaylı şekilde yapılır.

Ameliyat Kimlere Yapılır?

Erkeklere yapılacak olan estetik ameliyatın gerçekleştirilebilmesi için 16 yaşının bitmesi gerekir. 16 ile 18 yaş aralığında uygulama yapılacaksa anne ile babanın onayı gerekir. Kalın bacak zamanla erkeklerin yürümesinde ve hareket etmesinde kısıtlamalara sebep olur. Bu sorun özellikle ilerlemiş yaşta olan erkeklerde daha çok gözlemlenir. Bundan dolayı da erkekler son dönemlerde bacak inceltme ameliyatlarını tercih etmektedir. Çoğunlukla baldır bölgesinde var olan kalınlıklardan kaynaklı cerrahi işlem tercih edilir. Bu bölgedeki kalınlıkta yağ birikmesi sonucunda meydana gelir. Alt ve üst baldır bölgesinde bulunan kalınlığın ortadan kaldırılması için yağ alma işlemleri uygulanır. Bu bölgede yapılacak olan her türlü operasyonda ve işlemlerde özen içinde çalışma yapmak çok önemlidir. Operasyondan önce detaylı şekilde klinik muayene yapılması gerekir. Ayrıca baldır bölgesinde belli başlı kas hastalıklarından kaynaklı olarak kalınlaşmalar oluşabilir. Bundan dolayı yapılacak olan cerrahi işlemlerde de konusunda tecrübesi olan doktorlardan destek alınması gerekir. Ameliyat öncesinde yapılan klinik muayenede sorunun üst boyutlarda olmadığı tespit edilirse doktor ilk olarak bacak inceltme egzersizlerini tavsiye eder. Eğer bundan sonuç alınamazsa sonrasında cerrahi uygulama tercih edilir. Cerrahi uygulama için her zaman detaylı inceleme gerekir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle