"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Bacak Şekillendirme Egzersizleri ve Şekillendirme İçin Yapılan Ameliyatlar

Bacakların şekillendirilmesi için egzersizlerin yapılmasının yanı sıra sorunların ortadan kaldırılması amacı ile ameliyatlarda uygulanır. Bunları uzman hekim belirlemektedir.

Bacak Şekillendirme Estetiği Nasıl Yapılır – Ameliyat Çeşitleri

Bacak şekillendirme estetiği ameliyatı farklı şekillerde yapılır. Ameliyat çeşitleri arasında;

Diz sorunları ve diz estetiği;

Diz bölgesi bacak ile uyluğun geçiş bölgesinde yer alır. Bu konumundan kaynaklı olarak da güzel bacakların yansıtılmasına olanak sağlar. Diz kapağı ve çevresinden meydana gelen yağlanmalar zarafeti bozan etkilere sahiptir. Diz kapağı ameliyatı estetiği 1 ila 2 saat boyunca sürer. Genel anestezi altında yapılır. İyileşme dönemi gündelik yaşam içinde atlatılabilir.

İnce bacak sorunları;

Bacak kalınlaştırma uygulaması kişilerin kendi dokuları ile ya da silikon desteği ile yapılır. Bacak şekillendirici silikon desteği ile yeterli düzeyde yağ olmayan bölgelere ve ince olan bölgelere ekleme yapılmaktadır. Silikon bacak şekillendirici destekleri hücre kokteylleri ile beraber kullanıldığı zaman en ideal sonuçları verecektir.

Kalın bacaklarda estetik;

Kalın bacaklardaki sorunlar kalın kemik yapısı, fazla gelişen kaslar ve fazla düzeydeki yağ dokularıdır. Yağ dokularının çıkartılması, kasların inceltilmesi ve botoks uygulaması bu soruna çözüm olur.

X bacak sorunları;

X bacak sorunları ayakta duran kişilerde iç kısma doğru eğik bir görüntü meydana getirir. Bu sorun genelde diz çevresinde gözlemlenir. Diz bölgesi içe dönükken ayaklar ayrık şekilde durur. Bu sorunun 3 farklı sebebi vardır. Gelişim bozuklukları, raşitizm ve doğumsal faktörler buna neden olmaktadır. X bacak sorununa sebep olan sıkıntıların ortadan kaldırılması için yağ dağılımının düzeltilmesi gerekir. Düz bacak illüzyonunu yaratmak bu sorunun çözülmesi için gerekli olan çaredir. Bunu yapmak içinde superdry tekniği kullanılır. Liposuction uygulaması desteği ile yap tabakası yağ alımı ya da yağ takviyesi yapılır. Silikon bacak şekillendirici desteği de bu sıkının ortadan kaldırılması amacı ile bazı bayanlarda kullanılabilir.

Parantez ya da çarpık bacak ameliyatı;

Ayakların topuk kısımlarının birbirlerine dokunduğu zaman diz kısmının açık kaldığı durumlara çarpık bacak adı verilir. superdry uygulaması bacak yağlarının düzenlenmesi adına kullanılır. Ayrıca bu bozukluğu ortadan kaldırmak için silikon desteği ve kök hücre desteği de uygulanır.

Bacak Şekillendirme Ameliyatı Sonrası

Bacaklarda bulunan sorunların ortadan kaldırılması için yapılacak olan ameliyatlar sonrasında hastaların birçok detaya dikkat etmesi gerekir. Bu detaylar iyileşme sürecinin hızlı şekilde ilerlemesini sağlarken ameliyatında başarısını yükseltir. Bacak şekillendirme ameliyatı kalın, çarpık, parantez, ince bacak ya da diz sorunları için yapılır. Bu ameliyatların bazılarının uygulanmasından sonra iyileşmeye destek olan ve özel üretilen çorap, tayt ve korse kullanımları yapılır. Özellikle tayt ve çorapların kullanımı konusunda uzun süreçler gerekebilir. Ameliyatı yapan uzman hekimler sonrası için çorap ve tayt tarzındaki ürünlerin ne kadar süre zarfından kullanılacağını ve ne zaman giyilmesi gerektiğini hastasına anlatacaktır. Bu detaya uygulaması önemlidir. Özellikle çarpık bacak ameliyatı sonrası bu ürünler kullanılır. Ürünleri satın almak için de eczanelerden ve medikal marketlerden destek alınabilir.  Silikon ya da farklı destekler ilke bacakları şekillendirme ameliyatı geçiren kişilerin beslenmelerine, gün içi hareketlerine ve ilaçlarını düzenli şekilde kullanmaya da dikkat etmesi gerekir. Özellikle ameliyatı geçiren kişiler ilk birkaç hafta boyunca kendini yoracak olan her türlü hareketlerden uzak kalmalıdır.

Bacak Şekillendirme İçin Egzersizler

Bacakların şekillendirilmesi konusunda egzersizlerden de destek alınmalıdır. Şekillendirme konusunda yapılacak olan egzersizler;

Bacakların şekillendirilmesi konusunda yapılan egzersizler kapsamında yapılacak olan bu hareket için kauçuk lastik gerekir. Hareket çömelme ve geri pelvis hareketi ile yapılır. Çömelirken ağırlığın topuk üzerine verilmesi gerekir. Hareket 15 kez tekrarlanmalıdır.

Çömelirken omuzların diz hizasında olması gerekir. Egzersizler kapsamından zıplarken ayak parmak uçlarından güç alınması gerekir. Hareket 15 kez tekrarlanmalıdır.

Egzersizler kapsamında bu harekete statik çömelme ve kalkma adı verilir. 15 kez tekrarlanan hareket bacaklardaki gücü ve dayanıklılığı geliştirir.

Bacakların şekilleri için yapılan egzersizler kapsamındaki bu hareket zor bir harekettir. Topuğun sabit tutulması dizin iç kısma doğru bükülmemesi çok önemlidir. Hareketin her seferinde 10 kez tekrarlanması gerekir.

Yerden kalçalarınızı kaldırın, tüm vücut düz bir çizgi oluşturur. Kalçayı indirirken yere temas edin. Egzersiz boyunca gergin kalça kasları kullanın. Her bacak üzerinde 10 tekrar yapın.

Bu hareketi yapmak için ayakların, dizleri ve omuzların aynı hizada olması çok önemlidir. Aynı hizada yapılacak olan harekette kişi topa odaklanmalı ve ayakları içe ya da dışa doğru eğmemelidir.

Bacak Estetiği Fiyatları

Yapılan olan ameliyat fiyatları var olan sorunun tipine, derecesine, uygulanacak olan tekniğe, hastane ve uzman seçimine göre değişmektedir. Hafif düzeyde sorunu olan bir kişi ile ileri düzeyde sorunu olan bir kişiye yapılacak olan uygulama fiyatı aynı değildir. Bacaklarda yapılan olan işlemlerde uygulanacak olan fiyatlar kişiye özel olarak ayarlanmaktadır. Kişilerde botoks kullanımı, kasların şekillendirilmesi ve kullanılacak olan diğer destekler ek maliyetlere de sebep olabilir. Seçilecek olan hastane ve uzman seçimi de fiyatlar konusunda oldukça etkilidir. Özellikle konusunda tecrübeli ve başarılı ameliyatlara imza atan uzmanlarda bu işlemleri yaptırmak daha pahalıdır. Yalnız bu uygulama fiyatı hakkında araştırma yaparken ameliyatı ticari olarak görülmemesine de dikkat edilmesi gerekir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle