"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Bölgesel Yağ Aldırma Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır?

Bölgesel yağ aldırma ameliyatı ile birlikte vücudunuzda belirlediğiniz bir bölgeyi estetik açıdan uygun hale getirebilirsiniz. Kısa sürede tamamlanabilen bu işlemle birlikte gündelik yaşamınıza da devam edebilirsiniz.

Bölgesel Yağ Aldırma Ameliyatı

Vücutta estetik açıdan kaygı yaratan ve biriken yağların alınmasına yağ aldırma adı verilir. Bu işlemin herhangi bir bölgeye özgü olarak yapılmasına ise bölgesel yağ aldırma adı verilmektedir. Vücut estetiğinin bozulmasına sebep olan yağlar alındıktan sonra çok daha diri ve güzel bir vücuda kavuşulabilir. Uygun hastalar üzerinde doğru koşullarla yapılacak olan ameliyatla tek seferde 7 ile 9 kilo arasında bir yağ alımı gerçekleşebilmektedir. Bu işlem bir zayıflama yöntemi olmamakla birlikte tamamen estetik açıdan kaygı yaşayan kişilere uygulanmaktadır. İşlem de liposuction yöntemi kullanılır ve başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Bölgesel olarak incelmek isteyen herkesin bu yönteme başvurduğu da biliniyor.

Bölgesel Yağ Aldırma Ameliyatı Öncesi

Bölgesel yağ aldırmak için liposuction düşünülüyorsa ilk olarak estetik plastik cerraha danışmak gerekiyor. Talep edilen sonuçla birlikte daha iyi görünme ve kendini iyi hissetme gibi beklentilerinizi aktardıktan sonra ameliyat uygulamasına geçilebilmektedir. Estetik cerrah, görünümünüzü değiştirirken aynı zamanda kendinize olan güveni de tazeleyebilir ancak hastaların da bu konuda dikkat etmesi gereken bazı durumlar bulunuyor. İlk olarak obezite ya da şişmanlık için bölgesel yağ aldırma ameliyatının bir çözüm olmadığının bilinmesi gerekir.

Bölgesel Yağ Aldırma Ameliyatı Yöntemi

Bölgesel yağ aldırma yöntemleri arasında kuru teknik, yaş teknik, çok yaş teknik ve tümescent teknik olarak farklı işlemler yapılabilir. Uygulanacak bölgeye liposuction tercihlerinde vücut içine ilaç ve bir takım sıvılar verilir. Bu işlem herhangi bir kanama ya da ağrıyı engellemek için tercih edilir. Daha sonra yağ alınacak bölgede sedasyon anestezisi uygulanır.

Alınacak yağ miktarı fazla ise genel anestezi altında bölgesel yağ aldırma ameliyatı yapılabilir. Küçük bir alanda ameliyat gerçekleşecekse lokal anestezi yeterlidir.

Bölgesel yağ aldırma ameliyatı en az 45 dakika sürmektedir. Bu süre kişinin vücut yapısına bağlı olarak artabilir. Ayrıca yağ alınacak bölgeye 0,3 cm’lik kesiler atılarak işlem başlar ve ameliyattan sonra bölgede herhangi bir iz kalmaz.

Bölgesel Yağ Aldırma Ameliyatı Sonrası

Ameliyatta sedasyon anestezisi tercih edilmiş ise hasta gündelik yaşamına devam edebilir. Bu süreçte cerrah tarafından giydirilen korsenin en az 1 ay boyunca kullanılması gerekiyor. Ameliyattan sonraki günlerde hafif ağrıların yanı sıra şişlik ve uyuşukluk gibi durumlar gözlemlenebilir. Ayrıca vücut derinizin gevşekliğine veya sıkılığına bağlı olarak morluklar da görülebilir. Bu yüzden doktorun tavsiyelerine dikkat etmeniz önemlidir.

Bölgesel yağ aldırma ameliyatının tam olarak etkisini gösterebilmesi için 6 aylık bir zaman dilimine ihtiyacınız olacaktır. Çünkü vücut tarafından emilmesi gereken yağlar, bu süre zarfında vücudunuza katkı sağlamaya başlar.

Bölgesel Yağ Aldırma Zararları

Bölgesel yağ aldırma zararları, ameliyatın uygun kişiler tarafından yapılmamasıyla ortaya çıkabilir. Ayrıca geçici olarak duyu kayıplarıyla birlikte deri yanıklarına neden olabilmektedir. Görülebilecek komplikasyonlar arasında ayrıca karın duvarının delinmesi ve deri düzeyinde dalgalanma gibi sorunlar da ortaya çıkabilmektedir.

Kronik hastalıklarla birlikte kalp ve şeker hastalığı olanların bölgesel yağ aldırma ameliyatından yararlanmaması gerekir.

Bölgesel Yağ Aldırma Fiyatları

Uzmanlar bölgesel yağ aldırma ile ilgili fiyat verebilmek için öncelikle hastaları görmeyi talep etmektedir. Ayrıca bölgeye göre değişen bölgesel yağ aldırma fiyatları günümüzde 1000 TL’den başlayabilmektedir. Elbette bu fiyatlar yağ alınacak bölge ve miktara göre değişkenlik gösterir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle