"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Burun Delikleri Küçültülmesi Adına Hangi İşlemler Uygulanmaktadır?

Rinoplasti ameliyatı sayesinde insanlar geniş burun delikleri sorunlarından kısa süre içinde kurtulur ve başarılı şekilde ameliyatlar geçirerek daha sağlıklı yaşar.

Burun Delikleri Küçültmek İçin Hangi Estetik Ameliyatı Yapılır?

Estetik ve güzel bir görünüm yakalamak adına burun yüzde bulunan en önemli organdır. Yüz hatlarına göre oldukça büyük kalan bir burun kişilerin genel görünümlerini bozar. Bu da kişilerin sosyal açıdan güvensiz bir yapıya sahip olmasını sağlar. Burunun yüz ortasında bozuk olduğu durumlar ile karşılaşmak oldukça olası bir durumdur. Estetik cerrahisinin gelişen teknoloji ile gelişmesi ile birlikte burun delikleri küçültme ve burun estetiği ameliyat işlemleri yapılabilir hale gelmiştir. Özellikle rinoplasti ameliyatı sayesinde insanlar geniş burun delikleri sorunlarından kısa süre içinde kurtulur ve başarılı şekilde ameliyatlar geçirir. Ameliyat yöntemleri kullanımı için ilk olarak hastanın birçok açıdan fotoğrafları çekilir. Bu fotoğraflar bilgisayar ortamına yüklenmelidir. Bu sayede gerekli incelemeler yapılır ve var olan büyük sorunların ortadan kaldırılması adına planlama yapılır. Bu plan hasta ile detaylı şekilde paylaşıldıktan sonra burun delikleri küçültme ameliyatı yapılır. Yapılacak olan burun ameliyat işlemleri yaklaşık olarak 2 saat civarında sürmektedir. Kişiye ve soruna bağlı olarak lokal ya da genel anestezi altında uygulanır. Lokal anestezi uygulamasından sonra hasta genelde acı ile ağrı hissetmez. Burun küçültme ameliyat uygulamasından sonra morluklar ve şişlikler meydana gelir. Bunlar kısa süre içinde kendiliğinde kaybolur. Diğer cerrahi uygulamalara nazaran bu işlemlerde iyileşme süreci daha hızlı şekilde işler. Burun küçültme ameliyatı işlemlerinde burun içine takılan tamponlar 2 gün içinde çıkartılır. Ameliyattan 5 gün sonra burunun uç kısmında bulunan alçılarda çıkartılır. Gerekirse değiştirilir. 10 günde değiştirilen alçılar tamamen çıkartılır. Alçıların çıkması ile burunda ve yüz kısmında morluklar ile şişlikler meydana gelir. Bu şişlikler genelde 1 aylık süre zarfında inmeye başlar. Tamamen yok olması ise 6 ayı bulacaktır.

Burundan ameliyat olmak isteyen kişilerin cerrahlarını dikkatli şekilde seçmeleri gerekir. Konusunda tecrübeli olan cerrahlar oldukça başarılı ameliyatlara imza atmaktadır. Ayrıca iyileşme döneminde gerekli kontrol tarihlerinin atlanmaması da çok önemlidir.

Burun Deliklerini Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun deliği küçültme ameliyatları burun estetiği ameliyatları kapsamında yapılan bir estetik işlemdir. Bu uygulama esnasında burunun kıkırdak yapısına yapılacak olan uygulamalar sayesinde gerekli işlemler yapılır ve kişinin sorunları ortadan kaldırılır. Küçültme işlemleri genelde burunun uç kısmı için yapılacak olan estetik ameliyatları esnasında da yapılmaktadır. Bu şekilde işlemler basit ve hızlı şekilde gerçekleştirilir. Yüz ortasında bulunan bu organın estetik açıdan görünümü ne kadar önemliyse deliklerinde var olan orantı da o kadar önemlidir. Genelde enine ya da boyuna büyük olan delikler sıkıntılara sebep olur. Bazı kişilerde ise hem enine hem de boyuna büyüklük mevcut olabilir. Bunun için ilk olarak boyutlar ile alakalı olan gerekli ölçümlerin yapılması gerekir. Ölçünün alınmasından sonra deliklerin çeperlerinin küçültülmesi yapılmalıdır. Bu işlem sırasından derinin halkasının azaltılması tekniği uygulanır ve var olan sıkıntılara estetik açıdan gerekli çözümler getirilir. Ameliyatın yapılmasında en önemli olan detay hastanın nefes alma konusunda sıkıntı yaşamayacağı bir uygulama yapılmasıdır. Nefes alma konusunda sıkıntı yaşamak tüm yaşam kalitesini etkiler. Yani en önemli görev sağlıklı bir nefes alımı sonrasında estetik açıdan güzel görünüm yakalamaktır.

Burunun deliklerinin küçültülmesi ile alakalı yapılacak olan cerrahi işlemlerde önemli olan diğer bir noktada operasyon esnasında bölgede olabildiğinde az ve kalıcı izlerin bırakılmasıdır. İz görünüm ve estetik açısından kişiler için çok önemlidir. İzler ameliyatın başarısını gölgeleyebilecek etkilere sahiptir.

Ameliyatın Başarısı Nasıl Anlaşılır?

Bu ameliyatta uzmanın hedeflediği başarı doğru nefes alıp verme, deliklerin açılması ya da küçültülmesi ile estetiksel anlamda güzel görünüm yakalamaktır. Hastayı tanıyan kişiler hasta ile karşılaştığında burnunun güzel olduğunu söylüyorsa estetik açıdan başarı yakalanmış demektir. Yani bu organın yaptığı işlev ve kişilerin dış görünümlerine sağladığı katkı çok önemlidir. Ayrıca iyileşme döneminde ve sonrasında doğru şekilde nefes alıp verilebiliyorsa da başarı yakalanmış demektir. Bundan dolayı cerrahi işlemi yapacak olan uzman hekim, destekleyecek olan hastane seçimi çok önemlidir. Özellikle uzman cerrahın bu konudaki tecrübesi, daha önce yaptığı ameliyatlar ve başarılarına dikkat edilmelidir. Hastane ise sağlık açısından hem uzmanı hem de hastasını her konuda desteklemelidir. Oluşabilecek olan her türlü komplikasyonda konusunda hastaya ve uzmana gerekli desteği sunmalıdır. Bunun için araştırma yapmadan ve gerekli analizleri yapmadan burun estetiği için uzman tercihi yapmamak gerekir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle