"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Burun Estetiğinin Ay Ay İyileşme Süreci ve Uyulması Gerekenler

Burun estetiği sonrası ay ay değişim gösterse de günden günden farklılıklar ile dehızlı iyileşme sürecini de yanında getirmektedir. Tamamen sizde biten bu durum estetiğinde güzel geçmesi ile alakalı bir durumdur. Toplamda 6 ile 8 ayda tamamen iyileşme sağlayan ve ay ay dikkat edilmesi gereken bir operasyondur. Bu süreçte hastalarımızdan sıkça aldığımız sorular şunlardır. burun estetiği 3 ay sonrası ne olabilir?burun estetiği sonrası ay ay değişim neye göre sağlanır? burun estetiği 2 ay sonra nas

Burun Estetiği Sonrası İlk Ay

Bu süreçte uygulanan teknik çok önemli olup hastanın seçimine göre lokal anestezi ile yapılmış ise morluklar,şişlikler ve hafif kızarmalar meydana gelmektedir. Bunların tamamen normal olması ve hastanın hiçbir şekilde panik yapmaması gerekmektedir. Daha önce kaç kez estetik olduğu ile de alakalı olan bu ilk ayda ki süreç en önemli süreçlerden birisidir. Bir veya bir kaç kez olunmuş ise önceden hasta hekimi çok dikkatli bir estetik gerçekleştirmelidir. Çok fazla dışarıya çıkmadan hasta bu dönemde tedavisin evden devam ettirerek iyileşme sürecine hız kazandırmaktadır. Çok önemli olan bu ayda hasta haftada en az 2 kez kontrole gitmelidir.

Burun Estetiği Sonrası 2. Ay

Artık daha iyi bir sürece girilen bu dönemde ise morluklar ve kızarıklıkların çoğu gitmiş olmaktadır. Ama şişlik biraz daha kalacaktır. Eğer şişme aşırı olmadan kalmış ise bu normal bir durumdur. Hasta bu süreçte ılık ortamlarda ve sakin ortamlarda durmalıdır. Sinir ve ona benzer durumlardan bir nevi kendini uzaklaştırmalıdır. Bu süreçten sonra iyileşmenin hız kazanacağı süreç olduğu için hasta sinirlenmemelidir. Bu sürecin başında ve sonunda hastanın iş hayatına biraz daha geç dönüş sağlaması iyilşemesei açısından daha iyi olacaktır. Birinci aya göre daha az risk taşıyan bu dönemde hasta haftada bir kontollerini aksatmamalıdır.

Burun Estetiği Sonrası 3. Ay

Artık tamamen şişlik morluk gibi durumları geride bırakan bu süreçte dokularda kaynama ve kemiklerin iyileşmesi devreye girmektedir. Bir kaç sinir yapılarına bağlı olarak kemiklerin ve dokuların iyileşme göstereceği dönem ilk 3 aydan sonra başlamaktadır. Bu dönemde hasta artık tamamen normal hayata dönebilir ve çok nemli olmayan ortamlarda çalışabilir. Tamamen olmadan normal dönülen bu süreçte hasta ayda 2 kez olmak kaydı ile doktoru ile görüşerek tavsiyelerini tekrar dinlemeli ve kontrollerini yaptırmalıdır.

Burun Estetiği Sonrası 4. Ay

Eğer ameliyat esnasında hastanın dokuları zarar görmüş ise dokular bu dönemden sonra iyileşme gösterir ve bu iyileşmeye bağlı olarak kemikler ile arasında ki kaynama bu dönemde meydana gelir. Kemik yapısı eğri ve yamuk bir iskelete bağlı ise hastanın bu sürece kadar beklemesi zorunlu olmaktadır. Kontrollerin git gide azaldığı bu dönemde artık kremler ve ilaçlar devreye girerek bu sürece katkıda bulunmaktadır.

Burun Estetiği Sonrası 5. Ay

Artık burun ve bölgesinde değişimleri fark etmeniz bu süreçten itibaren mümkün olmaktadır. Bu süreçle birlikte tamamen dokular ve iç yapılar yerine oturmuş olup yapılan estetiğin yüz yapısına olan uygunluğu ve dıştan gelecek etkenlere karşı kişinin kendini koruması ile alakalı süreci devreye girmektedir. Kişi bu süreçte hız ve sürat gerektiren iki mücadelelerin olduğu aktivitelerden yaklaşık 1,5-2 yıl ayrı kalmalıdır. Ayrı kalmasının sebebi ise dıştan her ne kadar iyi gözükse de işten zor iyileşmeler olduğu için en ufak temasta kişi zarar görebilir ve yapılan estetik operasyonu tekrar gerektirebilir. Tekrar gerektirmemesi için hastanın temkinli davranması gerekmektedir. Hasta her türlü besin öğelerini tüketebilir ve bundan sonra her 5-6 ayda bir kontrole isteğe bağlı olarak gidebilir.

Burun Estetiği Sonrası 6. Ay

Bir ve sonraki dönemlere göre bu aydan sonra hasta tamamen iyileşmiş olur ve her türlü iş ve yavaş yavaş ufak çaplı sporlar ile devam edebilir. Toz ve nem gerektirmeyen çok fazla ağır olmayan ortamlarda çalışabilir ve bu ortamlara bağlı olarak da tedavisinin gerektirdiği gibi bazı krem ve ilaçları da kullanmaya devam edebilir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle