"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Burun estetiği sonrası deliklern farklı olması normal mı?

Burun estetiği sonrası deliklerin şekli tamamen size bağlı bir olaydır. Ameliyat öncesi doktorunuzla ne şekilde bir ameliyat yapmasını istemiş iseniz. Ameliyat sonrasında da aynı o şekilde bir görüntü elde edersiniz.

Genellikle bu durum ameliyattan hemen sonra farkılı gösterecek bir durum değildir. Öncelikle aceleci olunmamalı ve sonucun iyi veya kötü olduğunu anlamak için belirli bir süre beklenmelidir. Bu ameliyatlar tamamen doktorun o alanda ki uzmanlığına ve hastanın yüz hatlarının hassasiyetine bakılır. Bir farklı durum ise hastanın yüzü çok hassas ve hemen tahriş olma gibi bir özelliği var ise bu ameliyat sonrası hastada ciddi ağrılar ve şişmeler ile karşılaşabilir. Burun delikleri de bu yüz hatlarının hassasiyetine bağlı olarak bu durumdan en güzel veya kötü bir şekilde etkilenmektedir. Bu durumun en iyi sonucunu şu şekilde anlamanız daha iyi olacaktır. Bir burun büyüklüğünde ameliyat iyi bir doktor tarafından yapıldığı takdirde bunun sonucunu tamamı ile öğrenmeniz için ameliyattan takribi 6 aylık farklı bir süre beklenmesi ve sonucun yeni yeni sonucun görülmesi durumun biraz daha iyiye gittiğinin göstergesidir. Eğer burun deliklerinde ki tamponlarla ameliyat sonrası hareket ettirmeksizin ve oynamaksızın durulması kesinlikle önemlidir.

Eğer siz  bu durumda kendinize ve burnunuza hassasiyet gösterirseniz sonucu en iyi şekilde elde edersiniz.

Ameliyat Sonrası Deliklerde Görülebilecek Olumsuzluklar

Estetik ameliyatınız dan hemen sonra deliklerinin şişkinliği dikkatinizi çekecektir. Bu sizi korkutmasın burun estetiği sonucu deliklerinizde ki şişkinlik ameliyatın kötü geçtiği anlamına gelmez. Bu durumu belirli bir süre gözetim altında tuttuktan sonra incelemek daha doğru olacaktır. Eğer estetiğiniz uzman ve işinin ehli bir doktor tarafından yapılmış ise ağrısız sızısız bu işi rahatlıkla atlatabilirsiniz. Ameliyattan sonra eğer burun deliklerinden ikisi veya herhangi birisi enfeksiyon kaptığı takdirde bu size ciddi sağlık problemlerinin yanı sıra deliklerin iyileşme süresinin olumsuza gitmesi ile birlikte süresini de uzatacaktır. Asimetri olarak bir görünüm istemiyorsanız bu tamamen sizin dikkatinize kalmış bir durum. Doktorunuz sadece size ameliyatı yapar geçer. Bundan sonrası tamamen size kalmış bir olaydır.

Deliklerde Büyüme Meydana Gelir mi?

Deliklerde ki büyüme burnun tam ölçüme bağlı olmakla birlikte eğer deliklerin önce ki hali nasılsa o haline yapılan estetiğin açık veya kapalı ameliyat olması büyük bir etken ve rol taşımaktadır. Açık ameliyatlarda burun deliklerine yapılan operasyonlarda iyileşme sürecinin biraz uzadığını ve durumun daha asimetrik olarak görülmektdir. Kapalı ameliyatlarda bu durum daha hassasiyet gösterirken her iki ameliyat sonrasında da deliklerinizde ciddi büyümeler olduğu hissi sizi yanıltmasın. O büyüklük burun deliklerinize yapılan cerrahi bir işlem tampon işlemi eğer tamponlarınız sağlam ve düzgün yerleştirilmemiş ise buda burun deliklerinin zarar görmesine ve sağlıklı iyileşmesine büyük bir problemdir. Yani sizin burun deliklerinizin iyileşmesinde hem sizin hem operasyonu yapan ekibin en çokta doktorunuzu katkısı büyük olmakla birlikte görünümünü güzel sağlayabilirler ama eski sağlığa kavuşmanız açısında da yaptırılan kurum çok ama çok önemlidir. Eğer kurumun daha önceki bu operasyonlarla ilgili referanslarına bakarsanız eğer iyi veya kötü sonuçlar çıkardıklarını anlayabilir ve gönül rahatlı ile bu operasyonu gerçekleştirebilirsiniz. Etrafınız da ki bu operasyonları yaptıran kişilerden referanslar almanızı tavsiye ederiz.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (3 votes, average: 1,67 out of 5)
Loading...
Yorum ekle