"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatları Neden Yapılır ve Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı sonrası da en çok sorun burun kanatlarında ve deliklerinde meydana gelir. Bu sorunların yaşanmasından kaynaklı olarak rinoplasti tercih edilmektedir.

Burun Ameliyatı Sonrası Kanatlarında Asimetri Neden Olur?

Burun bölgesinde en dikkat çeken bölge burunun ucu kısmıdır ve insanlar için estetik açıdan oldukça önemlidir. Burun estetiği ameliyatı sonrası da en çok sorun burun kanatlarında ve deliklerinde meydana gelir.  Ameliyat olan kişilerin iyileşme dönemini atlatması ile burun delikleri ve burunun ucu kısmı asimetrik açıdan bozulmaya başlar. Bu ameliyatın başarısız olduğunu ortaya çıkartacaktır. Bu organın genişliği, yüksekliği ve açıları oldukça önemlidir. Bunun içinde bu detaylar göz önüne alınarak burun estetiği ameliyatı yapılması ve sonrası için başarı yakalanmalıdır. Başarı yakalanmamış birçok ameliyat sonrası hastalar tekrardan ameliyat olur. Buna da revizyon estetiği ameliyatı adı verilir. Bu operasyonda burun ucu delikleri ve bozuk olan diğer kısımların düzeltilmesi yapılır. Asimetrik bozulmalar burun estetiği ameliyatı esnasında kullanılan tekniğe, uzmanın başarısına ve sonrası hastanın tutumuna göre meydana gelir. Başarılı geçen burun estetiği ameliyatı sonrası hasta iyileşme döneminde özellikle dışarıdan gelecek olan darbelere karşı kendini korumazsa asimetrik sorunlar ile karşılaşmak kaçınılmaz bir hal alır. Uzmanın verdiği ilaçları kullanmamak, spreyleri düzenli şekilde sıkmamak, hızlı şekilde sümkürmek, gözlük kullanmak ve uzmanın söylediklerine dikkat etmemekte burun estetiği ameliyatı sonrası bozulmalara sebep olur. Bundan dolayı kontrollere zamanında gidilmeli ve uzman hekimin söylediği her detaya en ince ayrıntısına kadar dikkat edilmelidir.

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı

Revizyon ameliyatı başarısız geçen burun estetiği ameliyatı sonrası yapılacak olan düzeltme ameliyatıdır. Bu operasyonlar 2, 3 ya da daha fazla bile tekrarlanabilir. Revizyon ameliyatları burun köprüsünde fazla olan kıkırdak ve kemikleri kaldırmak adına oldukça basit prosedürden burunun kompleks revizyonlarına kadar değişebilmektedir. Bu cerrahi uygulama talihsiz şekilde asimetri sorunu yaşayan ve olduğundan daha fazla doku çıkartılan kişiler için gerçekleştirilir. Bu tarz hastalar revizyon burun estetiği ameliyatı açısından oldukça zor olan hastalardır. Bu tarz işlemler gerekli olan kıkırdak, fasiyan ve kemiklerin geriye getirilmesi adına kaburga ve kulak alanından elde edilecek doku greftleri kullanılması ile gerçekleştirilir. Uygulama karmaşık, uzun ve zor olan işlemler bütünüdür. Bunların yanı sıra yumuşak ve cilt dokusu kaybı, genişleme direnci, yara izi ve yüzeydeki düzensizliklere bağlı olarak da yapılır. Bu kriterler dâhilinde ameliyatın başarısı kişiden kişiye göre farklılıklar göstermektedir. Bundan kaynaklı olarak revizyon operasyonlarında meydana gelecek olan sonuçlarda olabildiğince gerçekçi olunması gerekir.

 İlk yapılan cerrahi işlemlerin karmaşıklığı kapsamında yapılacak olan ikinci ameliyatlar 1,5 ila 3,5 saat aralığında sürmektedir. Rinoplasti ameliyatları genelde genel anestezi uygulaması altında yapılır. Genel anestezide hasta kişi tamamen uyutulur.

Ufak tefek cerrahi işlemlerde lokal anestezi uygulaması tercih edilir. Yapılacak olan kesiler burun içinde açılabilir ya da burunun uç kısmının altından ufak bir kesi şeklinde açılır. Daha düzgün bir görüş yakalamak ve daha sağlıklı bir sonuç elde etmek adına rinoplast ameliyatları sık şekilde tercih edilir. Ameliyata girmeden önce uzman hekim hastasına gerekli olan tüm detayları anlatacaktır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle