"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Burun Estetiği Sonrasında Burun Ucu Kalkıklığı Ne Zaman Düzelir?

Burun estetiği ameliyatı geçiren birçok hasta, burun ucu düşmesinin yanı sıra bucun ucu kalkıklığı konusunda da rahatsızlıklarını dile getirmektedir. Bu süreçte estetik cerrahın tavsiyelerine uymalı ve gerekirse yeniden ameliyat sürecinden geçebilirsiniz.

Burun Estetiği Sonrasında Burun Ucu Kalkıklığı

Burun estetiği ameliyatı geçiren hastalar en çok burun estetiği sonrası burun ucu kalkıklığı ne zaman iner sorusuyla ilgili araştırmalar yapmaktadır. Son zamanlarda sıkça görülen burun ucu düşüklüğü durumu, burun uç kısmının üst dudağa doğru sarkması eylemidir. Bu durumda da burun yüz bölgesinde uzun olarak durmaktadır. Gülme eylemine bağlı olarak bu sarkmanın çok daha dikkat çekeceğini ve bireyler üzerinde estetik kaygılar oluşturabileceğini de söylememiz gerekiyor. Erkeklerde burun ucuyla dudak arasındaki açı 90 ile 100 derece olmalıyken, kadınlarda ise bu açı 100 ile 100 derecedir. Bu açının altında kalındığında burun ucu düşük sayılır ve ideal görünüme ulaştırmak için kaldırılması gerekir. Burun estetiğinden sonra görülebilecek olan bu durum, ameliyattan bir süre sonra düzelir ancak yaşlanma belirtileri ile de kendiliğinden oluşabilir. Burun ucu kalkıklığı durumu da aynı şekilde görülebilir. Burnun orta kısmında yer alan kakırdağın aşırı olarak alınmasından sonra ortaya çıkan bu durum, yapılacak cerrahi müdahaleler sonrasında inebilmektedir.

Burun Ucu Estetiği Operasyonları

Cerrahi bir uygulama olan burun ucu estetiklerinde, burun ucu kalkıklığı yaklaşık 1 haftada düzelebilmektedir. Farklı bir komplikasyon olması durumunda ise doktorunuz yeniden cerrahi bir müdahaleye gerek duyabilir. Yüzün önemli bir estetik yapısı olarak adlandırılan burun, yapısı itibariyle de çok önemlidir. Belirli zamanlarda estetik kaygılara neden olabileceği gibi burun ucunda düşüklük ya da kalkıklık durumu da gözlemlenebilir. Burun sırtında gerçekleştirilecek bazı cerrahi uygulamalar ile birlikte tüm problemlerin çözüme kavuşturulabildiğini söylemek isteriz. Daha çok lokal anestezi sayesinde burun ucundaki kalkıklık yeniden eski haline getirilebilir.

Burun Ucu Kalkıklığı Nasıl Giderilir?

Rinoplasti uygulamasıyla birlikte artık burun bölgesinde doğal bir görünüme kavuşulabilmektedir. Ancak birçok hastanın ameliyattan sonra burun ucu kalkıklığı ya da düşüklüğü gibi konularda kaygı yaşadığı saptanmıştır. Uzmanlar bu konuda hastalara gerekli bilgileri sunarken ayrıca son zamanlarda burun ameliyatlarındaki değişimlerin hastalara herhangi bir problem yaşatmadığını da belirtmektedir. Yapılan diğer araştırmalara göre burun ucu estetiğinden sonra 100 kişiden 72 hastanın burun ucunda düşüklük saptanmıştır. Bu yüzden burun estetiği sonrasında burun ucu kalkıklığından çok burun ucunun düşmesi durumu yaşanabilmektedir.

Son zamanlarda tıp alanında gerçekleştirilen bazı uygulamalar ile birlikte burun ucu düşmesi önlenmektedir. Aslında sürecin doğal gidişatı olarak adlandırılan bu şikâyetlerde burun ucu kalkıklığı da kısa sürede giderilebilmektedir. Belirttiğimiz üzere ameliyattan bir süre sonra burun ucunda herhangi bir değişiklik gözlemlenmezse yeniden estetik cerrahına başvurabilir ve şikâyetlerinizi belirtebilirsiniz. Bu süre zarfında cerrahınızın sizler için sunacağı tavsiyeleri de göz ardı etmemeniz gerekiyor. Ameliyat sonrasının doğal gidişatı olarak adlandırılan bu tür durumlarda mutlaka hekimine başvurmalı ve estetik kaygılarımızdan kurtulmak için gerekli önlemleri almaya başlamalısınız. Hastaların anatomik yapısına bağlı olarak da görülebilen bu durumun ilerleyen yaşlarda çok daha belirgin hale gelebileceğini de unutmamanız gerekiyor.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle