"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Burun Estetiği Sonrası Burun Ucu Neden Top Gibi Olur?

Burun estetiği sonrası burnun bakımının ve kontrollerinin düzenli olarak hekim kontrolü dışında eğer siz kendiniz burnunuzla oynar veya uğraşırsanız bir takım problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Burun Estetiği sonrası burnunuzun bakımlarının ve kontrollerinin eksiksiz tamamlanması ve tüm sürecin doktorunuz tarafından takip edilerek ilerlemesi en doğru karardır. Bazı ameliyatlar sonrası ucu top gibi olarak kalır. Hastaların genellikle merak ettiği ve hep akıllarında kötü bir estetik görünüm olarak kalan bu ucu top gibi kalma olayı acaba neden ? Sorusunu hep kafalara getirmektedir.

Burun Estetiği Sonrası Uc Neden Top Gibi Kalır?

Yukarıda ki şekilde de görüldüğü gibi  estetik sonrası ucu top şeklinde olduğunu görüyoruz. Ama bu ucu top gibi şeklin olmasında 2 neden vardır. Bunlardan birisi eğer burun kemeri yaptırılmıştır. Bir diğeri ise normal burun estetiği sonrası ameliyat esnasın da veya hasta tarafından yapılmaması gereken birkaç hususun yapılarak burna ve ameliyata zarar verecek faktörlerde bulunmasıdır.Estetik sonrası burun ucu top gibi olmasında ki en büyük etken genellikle hastalardır. Eğer hasta ameliyattan sonra ameliyat yeri ile çok oynarsa orada ki kaynama sürecine ve delik ucu yaralara sebebiyet vererek burun içinde şişkinliğe ve iltihaba sebebiyet vermektedir.

Ekstra Olarak Bilmeniz Gerekenler

Bunun yanı sıra hastanın ameliyat esnasında tamponlarının düzgün yerleştirilmemesi de hastaya ağrı ve huzursuzluk vererek burnun şişmesine neden olmaktadır.Tamponlar düzgün yerleştirilmediği takdirde, ameliyat sonrası hastanın delikleri ihtiyacı olan havanın kat kat fazlasını alarak iç uçta şişliğine sebebiyet vermekle birlikte bazı iyi yapılmayan ameliyatlar sonrası burunda tamamen kalıcı iz ve şişkinlik bırakmaktadır. Bunun yanı sıra bir diğer etken ise burun estetiği esnasında eğer doktorunuz iç dokulara fazla zarar vermiş ise yine aynı şekilde burunda şişlik meydana gelmektedir. Tamamen doktor ve ekip seçimi bu ameliyatlar da büyük önem ve arz taşımakla birlikte en ufak yanlışlar bile size bu konuda kötü sonuçlar doğurabilmektedir. O yüzden doktor ve hastane seçiminde özellikle bu konuda çok dikkat etmelisiniz arkadaşlar. Bu operasyonların en iyi olduğu büyük illerden iki tanesi en başta olmak üzere bir çok hastanede ekip ve doktorlar en iyi şekilde operasyonlarını gerçekleştirmektedirler. Bu hastanelerin en başında gelen illerden birincisi İstanbul, diğeri ise İzmir olmak üzere buralarda daha çok bu konularda uzman doktorlar ve hastaneler bulunmaktadır. Hem özel hem devlet olmak üzere her iki tarafta da sizlere en iyi hizmet verilmektedir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle