"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Burun Estetiği Sonrasında Burun Şekli Ne Zaman Oturur?

Burun estetiği sonrasında meydana gelen burun yapısındaki değişiklikler kısa bir süre sonra düzelmektedir. Estetik cerrahlar bu sürecin kendiliğinden geçeceğini ve tavsiyeler üzerine hareket edilmesi gerektiğini belirtiyor.

Burun Estetiği Uygulamaları

Burun estetiği gerçekleştiren hastalar bu konuda en fazla burun şeklinin ne zaman oturacağını merak etmektedir. Burun şeklinin düzeltilmesi için gerçekleştirilen bu operasyonun bir diğer adı rinoplasti’dir. Tüm dünyada en çok tercih edilen estetik operasyonudur ve bireylerde özgüven sağlamaktadır. Tercih edilme nedenleri arasında ise şu faktörler yer almaktadır; insanlarla yüz yüze gelindiğinde kendini rahatsız hissedenler, aynaya bakıldığında özgüven eksikliğinin ortaya çıktığını düşünenler ya da yüz ve burun kısmının orantılı olmadığını düşünenler bu operasyonu tercih etmektedir. Uzmanlar, burun estetiği sonrasında burun şeklinin en az 1 yıl sonra oturacağını söylemektedir. Bu uygulamanın burun bölgesindeki faydalarını da yazımızın devamında sizlerle paylaşırken dikkat edilmesi gereken durumları da aktarıyor olacağız

Ameliyattan Sonra Burun Ne Zaman Oturur?

Burun estetiği ameliyatı yapılırken birçok faktörde bağlı olarak gerçekleştirildiğini söyleyebiliriz. Bu anlamda;

  • Burnunuzu büyültebilir ya da küçültebilirsiniz.
  • Burnunuzda kemik varsa aldırabilirsiniz.
  • Çarpık ve eğik burunları düzeltebilirsiniz.
  • Aşırı kalkık olan burun ucuna karşı tedbir alabilir ve normal seviyeye indirebilirsiniz.
  • Uzun burnun indirilmesini sağlayabilirsiniz.

Burun, estetik anlamda çok önemli bir organdır ve solumun sisteminin başlangıç görevini üstlenmiştir. Bu yüzden estetik kaygı yaşayan hastaların burun ameliyatına fazlasıyla ilgi gösterdiğini söyleyebiliriz. Ancak burun ameliyatı ile burun estetiği arasında da bir takım farklar bulunuyor.

Öncelikle burun ameliyatında kemik ve kıkırdakların yapısı değişir ve asıl amaç burun bölgesine şekil vermektedir. Ayrıca belirli durumlarda kıkırdak ve kemikleri azaltmak için eksik yerleri de tamamlanabilir. Burun estetiği ise zor bir işlemdir ve asıl amacı burun fonksiyonlarını yerine getirmek ve çok daha estetik bir yüze sahip olmaktır. Ayrıca son zamanlarda gelişen teknoloji sayesinde bu işlemlerin tamamı başarılı bir şekilde gerçekleştirilmekte ve memnun kalınmaktadır.

Burun estetiği uygulamalarından sonra burun şeklinin de 1 yıl içerisinde düzeleceğini belirten uzmanlar, bu konuda burun yapısının doğal olarak kendine gelmesi gerektiğini vurgulamaktadır. Bu yüzden ameliyattan geçmiş olan kişilerin olumsuz bir durumlar karşılaşma riski bulunmuyor. Burun estetiğinde başarılı olunabilmesi için burun analizi çok önemlidir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında Çıkabilecek Problemler

Estetik anlamda bireylerin yüz yapılarının detaylı bir şekilde incelenmesinin ardından burun estetiği ameliyatları başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca burnun, diğer yüz yapılarıyla uyumlu olması da şarttır. Bu anlamda doğru oranlanacak olan yüz ve burun yapısı, bireylerin özgüvenini de sağlayacaktır. Her burun aynı derecede özen isteyeceği için estetik cerrahlar da bu durumun bilincinde hareket eder ve başarılı burun estetiği ameliyatlarını tamamlamış olurlar.

Burun estetiği ameliyatından sonra çıkabilecek sorunlardan en önemlisi burun ucu kalkıklığı ve burun ucu düşmesidir. Bu konuda problem yaşayabilecek olan hastalara gerekli bilgileri estetik cerrah, operasyondan önce vermek durumundadır. Ayrıca oluşabilecek bu sorunlar kendiliğinden ya da tekrar yapılacak estetik müdahalelerle çözülebilir.

Burun estetiği ameliyatlarından sonra yaşanabilecek burun şişlik ve ödemleri de önemlidir. Gözlerin kapanmamasına neden olabilecek kadar ortaya çıkabilen bu durumlarla ilgili uzman cerrah gerekli çalışmaları gerçekleştirirken tedbirlerini de almış olacaktır. 1 haftalık bir sürecin ardından burun bölgesinde ödem kalmaz ve var olan şişlikler de yüksek oranda inmiş olur. Ayrıca burun bölgesindeki morluklar da bir süre sonra kendiliğinden düzelmektedir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle