"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Burun Estetiğinden Sonra Dudakta Değişim Yaşanır mı?

Burun estetiği ameliyatından sonra üst dudaklarda bir takım ayrıntılar göze çarpar. Estetik açıdan kaygı yaratmayan bu durum, birçok hastada memnuniyet yaratmıştır.

Burun Estetiği Sonrası Dudak Şekli

Burun estetiği sonrasında dikkat edilmesi gereken birçok durum bulunmaktadır. Doktorunuz bu işlemden sonra yapmanız gerekenleri sizlerle paylaşacak ve çok daha rahat bir iyileşme süreciyle karşılaşmanızı sağlayacaktır. Öncelikle burun estetiği sonrası üst dudak şekliyle ilgili bilgilere geçmeden önce ameliyattan sonra mutlaka uyulması gereken kuralları sizlerle paylaşıyor olacağız. Bu kurallara geçmeden önce ameliyat sonrası erken dönemde rahatça nefes alamayacağınızı ve çoğu kez ağızdan nefes almak durumunda olduğunuzu unutmayın. Eğer burun bölgesine tampon yerleştirilmiş ise nefes alma durumunuz biraz daha rahat olacaktır. Ayrıca hastaların kendini rahat hissedebilmesi açısından bu durum oldukça önem arz ediyor. Burun bölgesinden nefes alamama durumlarında öncelikle bol sıvı almanız gerekecektir çünkü ağızda kuruma hissini bu şekilde engelleyebilirsiniz.

Burun Estetiği Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiğinden sonraki ilk gün başınızın yüksek tutulması gerekiyor. Çünkü kan dolaşımındaki dengenin sağlanabilmesi ve şişliğin hızlıca inebilmesi için bu durum önem arz ediyor. Ayrıca estetik ameliyatından sonra doktorunuz tarafından antibiyotik verilecektir. Bu süreçte aspirin gibi ağrı kesicilerden uzak durmalı ve kan pıhtılaşmasını engelleyen diğer ilaçları da kullanmamanız gerekiyor.

Burun estetiğinden sonra burundan gelece akıntılar önemsenmemelidir. Kan gelmesi durumunda doktorunuza ulaşmanız yeterli olacaktır. Ayrıca burun üstünü kapatan bir atel takılmış olacağı için 1 hafta boyunca bu tele dokunmamanız ve sert hareketlere maruz kalmamanız gerekiyor.

Burun estetiğinden sonra üst dudak şeklinde bir takım değişimler yaşanabilir. Bununla birlikte dudak büzme ve gülme hareketleriniz bir süre kısıtlı olabilir. Zorlamadan gülmeli ve özellikle de üst dudağınızı yukarı kaldırmamanız önemle tavsiye edilecektir. Bu durum doktorunuz tarafından da sıklıkla sizlere hatırlatılabilir.

Burun bölgenizde herhangi bir mimik yapmamanız gerekiyor. Kıyafet değişirken daha geniş olanlarını tercih etmeniz önemlidir. Ayrıca ameliyattan sonraki ilk 1 aylık sürede herhangi bir egzersiz yapılmamalıdır. Bununla birlikte ilk 2 ay güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmayınız.

Burun Estetiği Sonrasında Üst Dudak Görünümü

Burun estetiği sonrasında üst dudağın görünümü, neredeyse tüm hastalar tarafından merak edilen konulardan biridir. Bu işlemden sonra burun deliklerinin ortasında yer alan kısım ile üst dudak arasındaki açı artacağı için burun ucu yukarıya doğru yönelebilir. Ayrıca bu hareket ne kadar artarsa üst dudak da o kadar genişlemiş ve uzun olarak görülür.

Doktorun tavsiyesine göre burun estetiği ile beraber dudak dolgusu da uygulanabilir. Birçok burun estetik ameliyatı geçirmiş olan hastalar, üst dudaklardaki belirginliğin artmasından dolayı bu durumdan memnun kalmıştır. Ameliyattan sonra hissedilen bu durum, burun ucunda çokça rotasyon yapılan hastalarda daha fazla belirgin olacaktır.

Burun estetiği geçirmiş hastalara yan profilden bakıldığında, üst dudaktaki görünümün değişmiş olduğu görülebilir. Dudaklarda herhangi bir uygulama yapılmamasına rağmen üst dudağın çok az bir seviyede öne ya da yukarı doğru geldiği hissedilebilir. Belirttiğimiz üzere bu durum estetik açıdan bir kaygı yaratacaksa dudak dolgusu işlemiyle düzeltilebilir fakat uygulamadan çıkan birçok hasta üst dudaktaki bu küçük değişimlerden rahatsızlık duymadığını ifade etmiştir. Doktorunuzdan uygulama öncesi ve sonrasında yaşanabilecek değişimler hakkında bilgiler alabilir ve bir sorun olarak algılanmaması gereken üst dudak görünümüyle ilgili de öğrenmek istediklerinizi aktarabilirsiniz.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle