"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Rinoplasti Ameliyatları Sonrasında Dikkat Edilecek Olan Noktalar Nelerdir?

Burun estetiği için gelen hastaların çoğu özellikle burun bölgesinde bulunan estetik olmayan görüntüyü kaldırmak ve estetik bir görüntü yakalamak için bu operasyonu tercih ederler.

Burun Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler

Son yıllara ülkemizde en çok yaptırılan estetik operasyonlar arasında hiç şüphesiz ki burun estetiği operasyonları ilk sıraları almaktadır. Burun estetiği için gelen hastaların çoğu özellikle burun bölgesinde bulunan estetik olmayan görüntüyü kaldırmak ve estetik bir görüntü yakalamak için bu operasyonu tercih ederler. Burun estetiği ülkemizde birçok başarılı uzman hekim sayesinde dış ülkelerden de talep alan bir operasyon türü olarak da bilinmektedir. Bu alanda her sene binlerce turist özellikle burun estetiği yaptırmak için ülkemizin tecrübeli ve başarılı doktorlarını tercih ediyorlar. Bu durumda bu anlamda ne kadar gelişmiş ve ne denli başarılı uzmanlarımızın olduğunun bir göstergesi olmaktadır. Yalnız burun estetiği ameliyatı yaptırmadan önce ve sonra dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunduğunu söylemek isteriz.

Burun Estetik Operasyonu Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu operasyon öncesinde özellikle grip veya soğuk algınlığı gibi bir sağlık sorununun olmaması önem teşkil edecektir. Bunun dışında görüşeceğiniz uzmanın başarısı ve kliniği iyi bir klinik olması her anlamda önemli bir etken olacaktır. Bunun dışında yine önem teşkil eden bir durum ise ameliyat öncesi bilgisayardan burun şeklinin belirlenmesi önem teşkil eder. En son olarak uzmanın size operasyon sırası ne yapacağı da önem teşkil etmektedir. Burun estetiği için size anestezi uzmanı ile bir görüşme talebi verilecektir. Yapılan görüşme talebinde de anestezi uzmanı sizinle birlikte lokal ve genel anestezi uygulaması karar verilecektir. Bunun yanı sıra ameliyat zaman en fazla 1 saat veya 1.5 saat sürmektedir. Ameliyat sonrası birkaç saat klinik ortamında dinlenildikten sonra eve gönderileceksiniz.

Burun Estetiği Operasyonu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzmanlar tarafından risksiz bir operasyon olarak adlandırılan burun estetiği yine de az da olsa bir risk içerir. Burun estetiği operasyonu sonrası en dikkat edilmesi gereken detaylardan biri ise olası ve komplikasyon için önlem almak önemlidir. Bunun yanı sıra operasyon sorası önlem için hem serinkanlı olmak önem teşkil eder hem de en kısa zamanda uzman kontrolüne görünmek önem teşkil edecektir. Operasyon sorası burunda şişlik hissi olacaktır. Hata gerçek anlamda kişiden kişiye farklılık gösterse de kişinin burnunda şişlik olması da mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra ameliyat sonrası gözaltı ve yanaklarda azda olsa morluklar oluşabilir.

Bu durumdan korkmanıza gerek yok bu durum olası bir durum olarak bilinmektedir. Burun ameliyatı sonrası burunda yaşanan şişkinliklerin daha az oluşması için yüksek yastıklarda yatmanız daha az şişmesini sağlayacaktır. Size verilen uzman hekim tarafından yazılmış olan reçetedeki ilaçları da düzenli kullanmak önemlidir. Düzenli ilaç kullanımı iyileşme süresini kısaltacak ve daha çabuk toparlanmanızı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra bol su tüketimi de rahatlamanızı sağlayacaktır. Ayrıca operasyon sonrası ilk günler sıvı yemekler ile beslenmeye de önem göstermelisiniz.

Operasyon sonrası iyileşme süresi kişiye göre farklılık gösterse de ortalama olarak 2 veya 3 hafta gibi bir sürede toparlanma gerçekleşir. Ayrıca burun şeklinin tam olarak belirlenmesi için en az 6 ay sabırlı olmakta fayda vardır. Yine önemli faktörlerden biri operasyon sonrası 3 ve 4 hafta kadar ağır bir iş yapmamalı ve alkol sigara gibi zararlı tüketimlerden uzak durmalısınız. Bandaj çıkarımı veya tampon değişimleri için uzanın size uygun talimatlarını da önemsemenizde fayda vardır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle