"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Burun Eti Ameliyatlar Hangi Aşamalarda Yapılır ve Sonuçları Nasıldır?

Burun eti ameliyatı olmadan önce uzman hekim hastasına konka ile alakalı yapacağı işlemleri detaylı bir şekilde anlatır ve ona göre tedavi planlaması yapılır.

Burun Eti Ameliyatı Ne Kadar Sürer? – Aşamaları ve Süreci

Burun ameliyatı olacak olan kişiler uzman hekim ile yapılacak olan görüşmede ameliyatın nasıl yapılacağı konusunda detaylı şekilde araştırma yapılacaktır. Burun eti aldırma ameliyatları yapılmasında belli başlı birçok yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin uygulanmasında belli başlı birçok aşama bulunur. Burun eti ameliyatı işlemlerin uygulanan yöntemler arasında;

Radyofrekans yöntemi; burunun içindeki boşlukların yan duvar kısımlarında yer alan alt burun etleri mukozası altında yer alan yumuşak dokuların içine özel olarak tasarlanmış cihazlar ile radyofrekans verilir. Radyofrekans enerjisinin verilmesi sonucunda meydana gelen ısı hasarı sertleşmeye ve büzülmeye yol açarak iyileşme prensibine dayanmaktadır. Bu işlemler sonucunda 4 ila 6 haftanın içinde meydana gelen iyileşme dokuları burun etinde küçülmeye sebep olmanın yanı sıra dış bölgelerden gelecek olan uyaranlar ile veya vücuttaki genişlemeleri de önemli ölçüde önler.

Patolojik müdahalelere gerek duyulmayan hastalarda alt burun kısmındaki eti radyofrekans uygulaması ile bölgesel anestezi yardımı ile yapılır. Yapılan bu uygulamalarda burun eti bölgesinde büzülme olur ve bu sayede küçülür.  Radyofrekans uygulaması ile yapılacak olan burun eti ameliyatı 5 ila 10 dakika kadar sürer. Burun eti ameliyatı işlemlerinde burun eti kesilme işlemleri olmayacağından işlemlerden sonra kanama meydana gelmez. Bundan dolayı da tampon uygulaması yapılmaz. Bölgesel şekilde yapılacak olan işlemler esnasında ve sonrasında anestezi yapılacağı için ağrı ve sızı hissedilmez. Yani hasta günlük yaşamına hemen ve kolay şekilde geri dönebilir.

Burun tıkanıklığı yaşam kalitesini konusunda önemli düzeyde rol oynamaktadır. Bu sorunun ortadan kaldırılması amacı ile burun eti ameliyatı yapılması gerekir.

Endoskopik Burun Eti Ameliyatı

Alt burun etinin mukozası altında bulunan yumuşak dokuların, yine alt burunun etinin deforme olan kısımlarının veya burunun eti kısmındaki kemiğin çıkarılması işlemleridir. Konkaların büyüklüğüne yumuşak doku kısımlarında, burun etinin içindeki kemiklerin önemli düzeyde etken olduğu, konkaların aşırı düzeyde büyük olduğu, radyofrekans uygulaması yapılamayan işlemlerde ve radyofrekans uygulamasının tekrardan tercih edilmediği ameliyatlarda uygulanır.  Konka ameliyat işlemlerin genel anestezi uygulaması tercih edilir. Endoskopik işlemler saat bazında sürmez, mikrodebrider teknolojisi desteği ile yapıldığı için 10 ila 15 dakika içinde gerçekleştirilir. Mikrodebrider cihazların boyutları oldukça küçük olduğu için mukozo bütünlüğünde kesinlikle bozulma meydana gelmez. Bundan dolayı kanama oldukça az meydana gelir ve endoskopik ameliyatlarda tampon kullanımı yapılmaz. Ameliyatlardan sonra 72 saat boyunca hastaların dinlenmesi tavsiye edilir. Bu sayede oluşabilecek olan kanamalarında önüne geçilir. Bu sistem sayesinde etlerde önemli düzeyde küçülmeler meydana gelir. Endoskopik redüksiyon uygulaması konkanın mukozasını koruyan bir uygulamadır. Bu uygulama alerjik rinit, devamlı şekilde havanın kirliliği olduğunda, sigara dumanlı ortamlarda, soğuk havalarda, vazomotor benzeri tanıları olan kişilerde, kan sulandırıcı kullanan kişilerde ve damar genişletici kullanan kişilerde alt konkalarda tekrardan büyüme meydana gelir. Bu durumu yaşayan kişilerde hastalarda bölgesel şekilde yapılacak olan anestezi yardımı ve rasyofrekans uygulaması oldukça mükemmeller sonuçların elde edilmesini sağlar.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle