"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Burun Törpüleme Ameliyatı Nasıl Yapılır, Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun törpüleme operasyonu estetiği burun kemiğinde, sırtında ve gerekli görüldüğü bölgelerde yapılacak olan tıraşlama anlamına gelmektedir. Bu işlemler uzman hekim tarafından yapılmalıdır.

Burun Törpüleme Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun törpüleme ameliyatı estetiği burun kemiğinde gerekli görüldüğü bölgelerde yapılacak olan tıraşlama anlamına gelmektedir. Yapılacak olan işlem burun estetiği ameliyatı ile birlikte yapılacak olan bir uygulamadır. Burunun sırt kısmında eğri durmakta olan burun kemiğini düzeltmedir. Burun törpüleme genel anestezi altında yapılır. Yapılacak olan ameliyatlar sadece estetik amaçla yapılmaz. Nefes alma, burun tıkanıklıkları, nefes alıp verme zorlukları içinde yapılmaktadır.

Geniz eti sorunları olan kişilerde de burun ameliyatı işlemi yapılır. Geniz eti ameliyatları daha konforlu yaşam için tercih edilmektedir. Burun törpüleme estetiği ameliyatı 40 dakika ile iki saat aralığından sürmektedir. Burun törpüleme ameliyatı işlemi kişiye göre değişimler gösterebilir. Yapılacak olan işlemi uzman ve tecrübeli hekimler yapmalıdır. Aksi halde ciddi düzeyde sorunların yaşanılması kaçınılmaz bir hale gelir. Ameliyatın da hijyenik koşullarda yapılması şarttır. Burun törpüleme işlemi esnasında burunun sırtı, burunun ucu, kemerli bölgesi kısımlarında uygulama yapılır. İşlemi yapmadan önce uzman hekim detaylı şekildekonu ile alakalı bilgileri anlatır ve yapılması gereken ile alakalı hastayı bilgi sahibi yapar.

Bu tarz ameliyatlarda 18 yaş sınırı bulunur. Yani işlemi yapmak için gelişim burun ile çene gelişimin süreci tamamlanmalıdır. Burun törpüleme ve kemiği düzeltme estetiği ameliyatı işlemleri fiyatları yapılacak olan hastaneye ve yapacak olan uzman hekime göre değişkenlik göstermektedir.

Ameliyatsız burun kemiği törpüleme işlemi yapılmaz ama ameliyatsız burun estetiği teknikleri bulunmaktadır. Bu tekniklerde uzman hekimler tarafından detaylı şekilde yapıldığı sürece başarılı olur.

İyileşme süreci

Burun törpüleme estetiği ameliyatı sonrası yüz bölgesinde şişkinlikler ve morluklar her daim görülebilir.  Operasyon esnasında derinin altında birikme yapan kan yüzünden oluşabilecek olan morluklar için operasyon olan kişilere buz yani soğuk kompres uygulaması önerilmektedir. Burunun iç kısmına yerleştirilecek olan tampon alınasaya kadar nefes alma konusunda sıkıntı yaratır. Tamponların birkaç gün sonra çıkartılmasından sonra nefes alma konusunda hasta huzursuzluk hissetmez. Tamponların alınmasından sonra burunun üst kısmına koruyucu bantların yerleştirme işlemi yapılır.

Burunun kısa dönem içinde iyileşmesi için mutlaka evde istirahat edilmesi gerekir. Birkaç gün boyunca baş bölgesi kalp hizasının üzerinde kalmalı ve uyurken iki yastıkla yatılmalıdır. Bu sayede kan basıncının dengelenmesi işlemi de yapılır. Burun törpüleme ameliyatı sonrası burunun kemer kısmında, burun ucu kısmında, burunun kemiği kısmında düzeltmelerde yapılır. İşlemi başarılı kılmak adına mutlaka uzun dönem dışarıdan gelecek olan tüm darbelere karşı dikkatli olunması gerekir. Ayrıca güneşe çıkarken renk değişimi olmaması için mutlaka güneş kremi ve şapka kullanılmalıdır.

Burun törpüleme işlemi öncesi ve sonrasında gerekli olan tüm detaylara dikkat edilmesi gerekir.

Burun Törpüleme Ameliyatı Sonrasında İz Kalır Mı?

Yapılacak olan işlemler burun ameliyatı ile birlikte yapılacağı için iz kalma tarzında bir sorun ile hastanın karşı karşıya kalması imkânsızdır. Burunun üst kısmına yerleştirilmiş olan bantlardan 1 hafta içinde kurtulmak mümkündür ve bu sayede rahat şekilde hareket edilmeye başlanır. İyileşme dönemi içinde hasta kişinin oldukça dikkatli olması hızlı şekilde iyileşme olanağı sunacaktır. Bu süre içinde dış etkilerden kendini uzak tutan ve eğilmeyen hasta kişilerde daha hızlı iyileşme meydana gelir. Uzman hekimin hastaya önermiş olduğu uygulamaları kesin şekilde yapan ve iyileşme dönemini dikkatli geçiren kişilerde genel sağlık durumu her daim iyi olacaktır.

Hasta burnu ile alakalı ters bir görüntü olduğunu düşünüyorsa mutlaka uzman hekime başvurmalıdır. Kontrol günleri kesinlikle kaçırılmadan düzenli şekilde takip edilmelidir. İz kalmaması ve renk değişimi yaşanmaması adına güneşten kaçınılması gerekir. Gözlük kullanımı yerine mutlaka lens kullanımı yapılmalıdır. Lenslerin kullanım süresi hemen hemen 6 aydır. Ameliyat öncesi spor yapan kişilerin ameliyat sonrasında bu etkinliğini bırakması gerekir.

Özellikle ağır sporlardan ve darbelerden kesinlikle uzak durulması gerekmektedir. İyileşme dönemi ilerledikçe hasta burnundaki değişimleri fark eder ve daha memnun bir görüntüye sahip olur. Özellikle şişliklerin inmesinden sonra burunun yeni şekli ortaya çıkmaya başlar. Hasta bundan sonra burnunu daha detaylı görmeye başlayacaktır.

Burun Törpüleme Ameliyatı Fiyatları Nedir?

Burunda olan sorunlar ve hastanın yüz yapıları yapılacak olan işlemin fiyatı konusunda oldukça etkilidir. Ayrıca operasyonu yapacak olan hekimin tecrübesi ile ameliyatın yapılacağı hastane de fiyatlar konusunda etkendir. Hasta tercih ettiği uzman hekime kontrol için gittiğinde uzman hastasına detaylı şekilde bilgi verirken fiyatlandıra konusunda da konuşur. Ameliyatta kullanılacak olan tetkik, kullanılacak olan malzeme de fiyatlar konusunda etkili olan faktörler arasında yer alır. Burun törpüleme ameliyatı fiyatları ortalama olarak genelde 3.500 TL ile 10.000 TL aralığında yapılacak olan detaylar eşliğinde farklılıklar göstermektedir. Kişide olan sorunlar dâhilinde ve yapılacak olan tetkiklerden sonra ameliyat ile alakalı son ücret ortaya çıkacaktır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle