"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Burun Ucu Estetiğinin Örnekleri, Yapılış Aşamaları ve Fiyatları

Burun ucu estetiği her bireyin tercih ettiği ve görünümü oldukça etkileyen bir estetiktir. İç kıkırdaklarla alakalı olan bu durum son teknoloji ürünleri sayesinde ağrısız sızısız halledilmektedir. Ameliyatı kısa süre bu işlem aşama aşama yapılarak hastaya kısa sürede normal hayatına dönme şansı sağlar ve aynı gün iş ve özel hayatına devam etme imkanı sunar. Her bireyin rahatlıkla yaptırabileceği bu işlemin fiyatları da son yıllara göre artık günümüzde daha ucuz ve uygun bir bütçe ile gerçekleşir

Burun Ucu Estetiği Nedir?

Rinoplasti diye bilinen yani burun ucu estetiği ameliyatı burnun iç ve uç kısmında ki anatomik kemik yapısında ki bozukluk sonucu meydana gelen burun ucunda ki şişmeler sonucu yapılan bir operasyondur. Her bireyin karşılaşacağı bir durum olmakla birlikte kimi kişilerde doğuştan kimilerinde ise sonradan meydana gelen kazarlar vb durumlardan dolayı meydana gelmektedir. Hastanın burnuna kötü bir estetiklik katan bu durum kişilerde psikolojik olarak bir moral bozukluğu meydana getirmektedir. Bu durumun önüne geçmek için uygulanana bu estetik işlem son teknoloji ürünleri ve ameliyat teknikleri ile birlikte yapılmaktadır. İki  ve duruma göre çeşitlilik gösteren ameliyat teknikleri ile yapılan bu işlem tamamen hastanın yüz ve kemik yapısı ile alakalı bir durum olmaktadır. Erken yaşta ergenliğe girerken ve daha çok karadeniz bölgesi insanlarında sıkça görülen bir durumdur. Eskisi gibi zor olmayan ve her bütçeyi zorlamayan bir estetik operasyon olup rahatlıkla her bireye yaptırma imkanı sağlamaktadır. Burun ucu kaldırma işlemine de bağlı olan bu estetik işlem burun ucu kaldırma sırasında da aynı şekilde uygulanmaktadır. Burun ucu kaldırma işleminde lokal anestezi uç bölgeye daha yoğun verilerek yapılır. Lokal anestezi sayesinde kişi hiçbir ağrı veya sızı hissetmez. lokal anestezi kişilerin vücut kitleleri baza alınarak verilir. Eğer hastaların vücudu lokal anestezi kabul etmiyorsa bu estetik işlem ertelenir. En çok karşılaşılan sorulardan bazıları da burun ucu estetiği nasıl yapılır? burun ucu ameliyatı fiyatları?burun ucu estetiği fiyatları nelere göre fark gösterir? burun ucu estetiği fiyatları nerede daha uygundur? burun ucu kaldırma fiyatları? burun ucu estetiği oldum tekrar olabilir miyim? burun ucu ameliyatı ne kadar sürer? burun ucu ameliyatı sonrası süreç? burun ucu estetiği ne kadar süre sonra tekrar yapılır? ucuz burun estetiği yararlı olur mu? burun ucu estetiği ameliyatında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? top burun ucu nasıl olur?gibi sorularınızın cevabı aşağıda yer almaktadır.

Kimlere Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Yapılır?

 rinoplasti yani burun ucu estetiği ameliyatı burun da veya bölgesinde büyüme ya da daha önce kaza vb durumlar meydana gelerek anatomik kemik yapısı zarar görmüş kişilere yapılan işlemdir. rinoplasti genel kemik bozukluğu olan kişilerin daha sık tercih edip uygulandığı bir işlemdir. Tamamen özel isteğe bağlı olarak yaptırılan bu işlem bazen her burun yapısına uygun olmamaktadır. Sizin ve yüzde ki kemik yapınızda bir bozukluğun olabilmesi sonucu bu işleme karar verilir. Burun kemikleri tamamen yüz iskeleti ile birlikte hareket ettiği için bu durumda hem yüz kemik yapısı hemde uç kısımda ki kıkırdaklar ile alakalı şekil bozuklukları dikkate alınarak yapılan bir işlemdir. Ergenliğini doldurmuş ve 18 yaşından büyük olan her biriye uygulanır. Bunun yanı sıra 60 yaşını geçmiş kişilere de pek fazla tavsiye edilmemektedir. Yaşı ilerlemiş insanlarda kemik erimeleri meydana geldiği için pek tavsiye edilen aş grupları olmamaktadırlar. Daha çok bayanların tercih ettiği bu işlem toplumda ki kişinin duruşunu ve kendinden eminliğini de ortaya koymaktadır. İzmir, Ankara ve İstanbul gibi illerde daha çok tercih sebebi olan bu işlem burun sertliği ve düşüklüğü  ve kaldırma ile alakalı olarak burun düşüklüğü ve sadece kıkırdak kemiklere müdahale ile gerçekleşen bir işlem olduğu için daha önce burnunda bir kırılma meydana gelen kişilerde daha dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Burun ucu ka

Ameliyatın Yapılış Aşamaları

Rinoplasti ameliyatı öncesi doğru hekim seçimi sonrası hekiminiz ile bir ön görüşme sağlanır. Nasıl bir yöntem ve şekil istediğiniz belirlenir ve ona göre burun ucu ya kaldırılı ya da indirilir. Lokal anestezi ile gerçeklen bu durum burna herhangi bir dolgu veya dolgu malzemeleri kullanılarak yapılan bir işlemdir. lokal anestezi hastanın vücut yapısına göre verilir. lokal anestezi ile işlem yapılacak bölge uyuşturulur ve seçilen tekniğe göre burun ucu düzeltme,dolgu,burucu ucu top şişliği tekniği uygulanır. Top şişliği indirilmesi işlemi anatomik kemik yapısına bağlı olarak düzeltme işlemi kıkırdak kemikleri ve top kısmındaki dokulara yeni şekil verilerek gerçekleştirilir. 2015,2016 yılında en çok tercih edilen yöntemlerden biriside top burun ucu estetiğidir. rinoplasti burun ucu estetiği iple de müdahale gerektirebilen bir durum olmaktadır. İple daraltma, botoksal bölgelerde gerginlik, delik daraltmaların da kıkırdaklara zarar vermeden sadece düşüklüğü önleyerek yapılan bir operasyonu tekniğidir. 2015,2016 yılına göre en çok yaptırılan burun ucu estetiği işlemlerinden birisi olan rinoplasti 2015,2016 da daha fazla rağbet görerek ankara ve ankara gibi büyük illerde en çok yaptırılan estetik türüdür. Dr. murat bu konuda oldukça yetenekli olarak. Dr. murat ve ekibi oldukça ciddi işler başarmışlardır. 2015,2016 yılında en çok bayanların başvurduğu bu estetik işlemlerin son yıllarda her iki bireyde de arz ve talepleri artış göstermektedir.

Ameliyat Sonrası Süreç ve Fiyatları

 

Burun ucu estetiği ameliyatı hassas bir ameliyat olduğu için uyulması gereken kuralların yanı sıra hasta taburcu olduktan sonra ilk 2 hafta su ile temasta bulunmamalıdır. Burun ucu estetiği ameliyatı oldum ve ağrılarım var diyen hastalarda bu durum normaldir. Daha önce oldum ve ikinciye oldum zararları var mıdır gibi sorular hastaların bu ameliyattan sonra kafalarını karıştırmaktadır. Eğer dolgu yapılmış ise en az 1 yıl beklenmelidir. rinoplasti yani uç kaldırma veya dolgu yapılacak kişilerin kronik ve kemik hastalıklarının olmaması gerekmektedir. düzeltme ve iple gerdirme ile birlikte burun deliklerinin büyümesi burun ucu şişkinliğine sebebiyet vermektedir. Burun ucu düşüklüğü operasyonu sonrası hastada kanamalar sadece ilk 1 hafta görülebilir. Kıkırdak yapının bozulması ile düzeltme işlemi sırasında düşüklüğün ölçüleri ve sadece kemik yapısı dikkate alınmamalıdır. Fiyatları 1000 tl ile 3000 tl arasında değişmekte olup o bölgede düzeltme ve düzeltme ile birlikte daraltma sonucuna göre farklılık gösterir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle