"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Ameliyat Olmadan Burun Ucu Kaldırma İşlemleri Yapılır mı?

Ameliyatsız şekilde burunun uç kısmını kaldırmak için belli başlı egzersizler yapılır. Bu egzersizlerin düzenli ve aksatılmadan yapılması kişi için fayda sağlayacaktır.

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma Yöntemleri

Burun bölgesinde meydana gelen düşme, sarkma ve yamuklukların ortadan kaldırılması için kullanılacak olan belli başlı burun ucu kaldırma yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler estetik ameliyatsız şekilde uygulanan işlemlerden meydana gelir. Burun insan yüzünü en ön plana çıkartan bir organdır. Bu bölge ne kadar düzgün, narin ve güzel olursa insanların bir o kadar zarif göründüğü ortaya çıkmıştır. Burun ucu kaldırma ya da burun ile alakalı yapılacak diğer işlemler doğru şekilde yapıldığında insan yüzüne olumlu etkiler sunar. Estetik burun ucu kaldırma ameliyatı ile buruna kolay şekilde şekil verilebilir. Yalnız tam anlamı ile nasıl bir görüntüye sahip olacağınızı kestirmek mümkün değildir. Burun ucu kaldırma ameliyatsız şekilde belli başlı teknikler kullanılarak yapılır. Bu teknikler içinde belli başlı egzersizler bulunur. Bu egzersizler düzenli ve aksatılmadan yapıldığı sürece kişiye fayda sağlar. Düzenli yapıldığında doğal bir yüze ve doğal bir buruna sahip olmak mümkün hale gelir. Burun ucu kaldırma yöntemleri en doğru şekilde yapıldığında kişiye fayda sağlayacağı için tüm detaylara dikkat edilmelidir.

Evde Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma

Burun Ucu Kaldırma Yöntemleri Egzersizleri

  • İlk olarak burun ucu bölgesine parmak yardımı ile baskı uygulaması yapılır. Diğer elin parmağı ile bölgenin diğer yanından baskı yapılarak sabitlenir. Sabit bir şekilde dururken, burunun uç kısmında olan parmağı, burunu yukarı doğru kaldırarak 1 saniye aralık ile baskılayın ve bırakın. Ameliyatsız burun ucu estetiği egzersizleri operasyonu kapsamında diğer eller burunun yan kısımlarında kalmalıdır. Bu sayede burunda şişmeler meydana gelmez. İşlem sabah ve akşam 40 kez 2’şer set biçimde uygulanır.
  • Kişi ellerine belli bir miktar yağ sürmelidir. Yağlı olan parmakların yardımı ile burunun tam olarak üst kısmından başlanır ve dairesel şekilde küçültme masajı yapılır. Bu egzersiz kıkırdağın küçülmesine olanak sağlarken şekil almasına da olanak sağlar.
  • Sağ elinizin başparmağını kullanarak burun deliğinizi kapatın. Sol delikten nefes alın. 5’e kadar sayın ve nefesinizi bırakmayacak şekilde tutun. 1 saniye boyunca nefes tutulmalı ve sonra tamamı verilmelidir. Diğer burun deliği içinde aynı hareketi tekrarlayın. Her iki taraf içinde işlemin toplamda 15 dakika boyunca uygulanması gerekir.
  • Bu egzersiz için iki elin parmaklarının kullanılması gerekmektedir. Sağ ve sol elin orta parmağı burunun üzerinde ve göz hizasında birleştirilir. Bu birleşim burunun üst kısmında kırışma meydana gelir. Bu egzersiz ile parmakların olduğu bölgeye dairesel masaj uygulaması yapılmalıdır. Egzersiz 1 gün içinde toplamda 12 kez yapılır. Ameliyatsız burun estetiği operasyonu kapsamında derinin gergin bir hal almasına ve burunun küçülmesine olanak sağlar.
  • Egzersiz hareketlerinin tamamı düzenli şekilde yapıldığı sürece kişiye fayda sağlar ve güzel bir görünüm verir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Uygulamaları

Dolguyla ve Botoksla Burun Estetiği

Doğal yolla burun estetiği operasyonu burunun kanat kısımlarının yanlarında, kanat kısımlarını yukarıya doğru çekmekte olan kasların botoks desteği sayesinde gevşetilmesi ve kanatların belli miktar aşağıya indirilmesi ile yandan bakıldığında burun deliklerinin görünmesinin önüne geçilir. Bazı kişiler dudakların üst kısımlarından burunun uç kısmına kadar uzanmakta olan kas aşırı düzeyde kuvvetlidir. Bundan kaynaklı olarak burunun uç kısmında aşağıya doğru belli düzeyde eğilme ortaya çıkar. Bu tarz kişilerde kasın iç kısmına doğal botoks dolgu uygulaması yapılır.

İple burun ucu kaldırma işlemleri de son dönemlerde kullanılan dolgu operasyonu içinde yer alır. İşlem lokal anestezi altında yapılır. Burunun uç kısmındaki kıkırdakların ip yardımı ile asılması düşüklüklerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. İnsanların burunun taban yapısı yüzün çekiciliğini ve güzelliğini ortaya çıkartmaktadır. Güzel gözükecek olan bir burun için burunu her daim küçültmek gerekeceği gibi bazı durumlarda da burunun bazı bölgelerini büyütmek gerekir. Bu tarz durumlarda estetik operasyonu ile değil geçici ya da kalıcı dolgu maddeleri ile ameliyatsız burundan estetik yapılması işlemlerinden yararlanılır. Dolgu desteği ile hafif düzeyde sorunu olan kişilere müdahale edilme olanağı bulunduğu gibi başarısız sonuçlar elde etmiş olan kişilere de müdahale edilme olanağı bulunur. Burun bölgesinden bir veya daha fazla geçirilen ve başarısız olan operasyonların sonucunda bölgede belli başlı düzensizlikle, sırt bölgesinde çökmeler tarzında sorunlar da ortaya çıkmaktadır. Bu tarz vakalarda genelde bölgede meydana gelen doku kayıpları kaburga ya da kulak bölgesinden alınacak olan kıkırdak ile ortadan kaldırılmaktadır. Bu tarz cerrahi işlemlerde iz oluşmaması adına dolgu malzemesi kullanımı yapılır. Sağlıklı olan kişilerin burunlarında kök bölgesinde aşırı çökükler, kemerden kaynaklı olan düzensizlikler, burun ile dudak birleşkesi arasında bulunan sorunlar da kolay ve hızlı şekilde giderilir. Bunun içinde özel üretilen geçici dolgu ve kalıcı dolgu maddelerinin kullanımı yapılır.

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle