"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Burun Ucu Şişliğinin İyileşme Süreci ve Ameliyat Sonrası Bakım

Burnun uç kısımda ki şişliği her cerrahi operasyonda olduğu gibi burun ve uç kısmında şişmeler meydana getirecektir. Hekim seçimi, burun yapınız ve ameliyat tekniği ile alakalı olan bu durum ameliyat sonrasında ve öncesinde hastanın önlem alarak zamana yayılması gereken bir ameliyat olduğunu unutmaması önemlidir. Şimdi burun ucu şişliği ne zaman geçer? Ameliyat sonrası nasıl bakım yapılmalıdır? Gibi konulara değineceğiz.

Burun Ucu Şişliğinin Nedenleri ve Geçme Süresi

Burun ucu şişliği estetik operasyonlar sonucu burnun uç kısmında meydana gelen ve tamamen iç dokularla alakalı  işlem süresi de içinde olmakla birlikte 48 saat büyük oranda şişme meydana getiren bir operasyondur  Bu estetikler de şişkinlik ve göz çevresi ile burun çevresinde morarmaların gelmesi çok normal olmakla birlikte hastanın bu durum karşısında panik yapmaması en hassas konudur.

Burun ucunun ve göz çevresi ile göz altlarının bu nedenlere maruz kalmasın da ki en büyük etken ve etkenler yüz yapınız, uygulanana ameliyat tekniği, hekim seçimidir. Bu üç seçim hem ameliyattan sonra ki şişlik hemde bu şişliğin iyileşme sürecine bağlı olan etkenlerdir. Şişlik ve iyileşme süreci tamamen ameliyat tekniğini kapsamakla birlikte anestezi uygulanan ve kesi sonucu yapılan operasyonlar da daha belirginlik gösterir ve iyileşme sürecini uzatır.

Operasyon boyunca ve operasyon sonrası da dahil şişlik ve morarmalar 2 gün boyunca gözetim altında tutulur ve ameliyat esnasında hastanın çok kanaması olmamışsa şayet 1 hafta içerisinde burunda ki şişlik azalacak ve inecektir.

Burun Ucu Estetiklerin de kullanılan ameliyat tekniklere hastanın burun ve yüz yapısı baza alınarak yapıldığı takdirde hem uzun dönemli hemde daha sağlam burun yapıları oluşturmaktadır.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci

Yapılan ameliyat tekniği kesi sonucu gerçekleşmiş bir operasyon ise hastanın uç şişliği kendisine biraz fazla büyük gelebilir. Bu durum tamamen kesi yapılması sonucu dokuların harekete geçerek fazla üreme sağlaması sonucu oluşur. Zaman zaman bu operasyonlar da bazen ameliyattan sonra 1 hafta inmeler gerçekleşmeyebiliyor. Tamamen hekim ve ameliyat tekniğine bağlı bir durumdur. Eğer local anestezi sonucu kesi işlemi yapılarak bir burun ucu estetiği geçirmiş iseniz ameliyattan sonra mutlaka doktorunuzun vermiş olduğu kremleri kullanarak iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. Bu tür operasyonlar da uç şişliği tamamen iner demek doğru olmaz.

Tam iyileşme ve net sonucu görmeniz için bu durumu zamana yaymanız ve 6 ay ile 1 yıl arasında beklemeniz gerekmektedir. İç dokular çok hassas olduğu için dış derilerde ki gibi hemen iyileşme süreci göstermemektedirler. Ameliyatsız lazer sistemli bir operasyon geçirmiş iseniz buda sizin yüz yapınızı baza alarak iyileşme süreci başlar. Ameliyatsız operasyonlarda kullanılan plastik tampon ve atel boyutları hem iyileşmeyi hızlandır hemde o kısmı korur. Her iki operasyon sonucunda da operasyonlu bölgeye kesinlikle yabancı cisim gelmemeli ve burun iyi korunmalıdır.

Bu durum eğer burun yapınızı bozarsa tekrardan bir operasyon geçirebilir ve bu operasyonların sonucunda burnunuzun yapısı bozularak eski haline gelmesi ve eski halini alması sizin için epey bir uğraştırıcı durum olabilir. O yüzden en baştan hekim ve ameliyat tekniğine doğru karar verilmesi sizin ileri ki hayatınızda büyük önem taşımaktadır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle