"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Çarpık Bacak Estetiği Hangi Aşamalar Dâhilinde Yapılır ve Sonrasından Nelere Dikkat Edilir?

Çarpık bacak ameliyatının yapılması için kişilerin uzman hekime detaylı şekilde muayene olması gerekir. Bu muayene sonucunda gerekli olan tedavi planlaması yapılmaktadır.

Çarpık Bacak Estetiği Nasıl Yapılır – Ameliyat Çeşitleri

Çarpık bacak estetiği ameliyatı günümüzde sık uygulanma başlanmış olan estetik ameliyat türleri içinde yer alır. Çarpık bacak ameliyatı sayesinde estetik bir form kazanmak mümkün hale gelmiştir. Gelişen teknoloji sayesinde çarpık bacak ameliyatı ve çarpık bacak ameliyatı sonrası hızlı, kolay şekilde geçer. Bu ameliyat iki farklı şekilde gerçekleştirilir. Bunlardan bir tanesi silikon protez ile çarpık bacak estetiği ameliyatı diğeri de yağ enjeksiyonu ile çarpık bacak estetiği ameliyatı uygulamasıdır.

Silon bacak estetiği ameliyatı; silikon desteği ile yapılan meme ameliyat tedavisi işlemlerinde yapılan işlemler bacaklar içinde kullanılır. Çarpık bacak estetiği ameliyatı tedavisi ile düzenleme yapılacak olan bölgelere silikon yerleştirilmesi yapılır. Silokonprotezler çubuk şeklindedir ve kalitesine göre değişim gösterir. Markasının yanı sıra farklı türleri de bulunmaktadır. Tedavisi için yapılacak olan ameliyat genelde kolay geçer. Cerrahi uygulama genel anestezi altında yapılır. Ameliyatın bitmesinden sonraki süreçte hastanın birkaç gün boyunca hastanede kalması gerekir. Başarı oranı oldukça yüksek bir operasyondur. Yapılan işlemlerin üzerinden zaman geçtikten sonra çoğunlukla revize ameliyatı yapılmasına gerek kalmaz.

Yağ enjeksiyonu ile çarpık bacak estetiği ameliyatı; bu uygulama bacaklarında çok deformasyon olmayan hastalar için uygulanır. Kişilerin vücutlarında yağ olan bölgelerden liposuction uygulaması ile yağ alınır ve bacaklara enjeksiyon edilir. Bu transfer işlemlerinin oldukça dengeli şekilde yapılması gerekir. Yapılan işlemler tek seans kapsamında biter. Özellikle bacak bölgesinin estetiği konusunda düşkünlüğü olan kişiler hemen hemen 7 ay sonra 2. seans da yaptırabilir. Enjeksiyon uygulaması ile yapılacak olan doku transferi işlemlerinde dokuların tamamı tutmayacaktır. Muhakkak kayıplar meydana gelecektir. Bundan kaynaklı olarak da 2 sefer yağ enjeksiyonun yapılması gerekir. Ayrıca kişilerin vücudun belli bölgelerinden alınacak olan yağlar kiloların da ortadan kalkmasına olanak sağlar.

Bu uygulamayı yaptıracak olan kişilerde mutlaka yağ dokusunun olması gerekir. Zayıf olan kişilerde bu uygulama yapılamaz. Zayıf olan kişilerde silikon desteği kullanılır.

Çarpık Bacak Estetiği Ameliyatı Öncesi

Uygulama yaptıracak olan kişiler öncelikli olarak muayene yapılır. Muayene esnasında sorunların tespiti yapılır. Bu sorunların tespitinin yapılmasından sonra düzeltme amacı ile hangi uygulamanın yapılacağına karar verilir. Üst ile alt bacak bölgesi göz önüne alınarak düzeltme amacı ile operasyonda nasıl bir yol izleneceğine karar verilir. Düzeltme ameliyatı öncesi hasta ile uzman hekimin kararına bağlı olarak genel ya da lokal anestezi uygulaması tercih edilir.

Bacaklarda bulunan orantısızlık ya da çarpıklık estetik açıdan kaygıların en fazla yaşandığı alanlardaki tüm sorunların giderilmesi amacı ile bacakların fotoğrafları çekilir. Bu fotoğraflar simülasyon ile düzenlenir ve hastanın aklında soru işareti kalmasının önüne geçilir. Bu uygulama özellikle Antalya bölgesinde daha fazla yapılmaktadır. Bunun sebebi de tatil yöresi olmasıdır. Bu bölgedeki hastaneler bu konuda hizmet sağlar. Çarpık bacak estetiği yaptıranlar uygulamanın maliyeti açısından zor bir süreçte olduğunu bilmelidir. Uygulama alanına ve uzman hekimin tecrübesine göre para açısından önceden ayarlama yapılmalıdır. Yapılan düzeltme sonrası hasta etek, elbise, şort, tayt ve plaj kıyafetlerini daha rahat ve daha öz güvenli şekilde kullanabilir.

Çarpık Bacak Ameliyatı Sonrası

Düzeltme uygulaması yaptıran kişiler yağ enjeksiyonu yaptırdıysa ameliyat sonrası iyileşme süreci oldukça rahat ve kolay şekilde geçer. Kemik dokusuna müdahale yapılmadan ve kesi uygulaması yapılmadığı için hastalar cerrahi uygulama sonrası evine gidebilir.  Yağ alınma işlemlerinde yağ alınan bölgelerde ve yağ enjektesi edilen bölgelerde sorun meydana gelmemesi adına korse özelliği bulunan çorapların kullanılması gerekir. Bu çoraplar yaklaşık olarak 2 ile 3 hafta boyunca kullanılmalıdır. Bu sayede olabilecek olan şekil kayıplarının da önüne geçilir.

Operasyon esnasında verilen şekiller de kaybolmamış olur. Bacak bölgesinde meydana gelen çarpıklıklar olmamasına rağmen sonraki dönemlerde meydana gelen çarpıklık sorunlarında en sık tercih edilen uygulama yağ enjeksiyonu yapılmasıdır. Dizin aşağı bölgesinden iç bölgeye yapılacak olan işlemlerde de yağ enjeksiyonları etkili olan çözümler arasında yer alır. Bazı kişilerde he protez uygulaması hem de yağ enjeksiyonu işlemleri gerekebilmektedir. Bunun sonucunda da iyileşe dönemi daha zorlu ve sıkıntılı geçer. Bu tarz ikili işlemlerin yapıldığı cerrahi uygulamalarda 3 hafta boyunca yine korse uygulaması yapılmalıdır. Ayrıca 1 aylık süreç içinde ağır spor aktivitelerden ve egzersizlerden de kesinlikle uzak kalınmalıdır. İyileşme süreçlerini hızlandırmak için beslenme düzenine de dikkat edilmesi gerekir. Özellikle C vitaminleri açısından zengin olan ürünlerin tüketilmesi gerekir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle