"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

DHİ (Direct Hair Implant) Yöntemi Nedir, Özellikleri Nelerdir?

DHİ bir saç ekim metodudur ve biraz zahmetli bir işlemdir. Yine de kesin sonuçlar verdiğini ve gelişmiş saç ekim laboratuvarlarında başarılı bir şekilde uygulandığı bilinmektedir.

DHİ (Direct Hair Implant) Yöntemi 

DHİ saç ekim metodunun amacı başın arka bölümünden alınan greftlerin, dışarıda çok uzun süre kalmasını engellemektir. Greftlerin dışarıda bulunduğu süre en aza indirgendiğinde, saçların daha güçlü ve sağlıklı olmaları sağlanır. Güçlü olmayan saçların kaybı saç ekim işlemlerinin başarını düşürmektedir. DHİ saç ekim yöntemi sayesinde vücut dışına alınan greftlerin uzun süre dışarıda kalması engelleniyor. Bu tekniğin en önemli özelliği ise iz, kesi ve dikiş gerektirmemesidir. Greftler için donör bölgeden ekilmek üzere alınan saç kökleri, ekim yapılacak olan alana herhangi bir delik açılmadan ekilmektedir. Bunun için kullanılan özel uçlar mevcuttur. Greftler için alınan saç kökleri özel uçlar sayesinde direkt olarak ekilir. Klasik FUE yöntemine nazaran daha uzun süren DHİ tekniği, aynı zamanda da daha zahmetlidir. Ancak klasik FUE uygulamasında ekilen saçlar ilk bir hafta kan damarlarıyla bağlantı kuramamaktadır. Ekilen yeni saçların herhangi bir kan damarı ile bağlantı kuramaması köklerin beslenemeyip zayıf kalmasına neden olmaktadır. Bu nedenle saç kaybının aza indirgenmesi dhi saç ekimi tekniğiyle mümkündür.

DHİ (Direct Hair Implant) Yöntemi Nedir?

Dünyada ve ülkemizde sadece bazı merkezlerde uygulanabilen çok özel tekniklerden birisidir. DHİ yöntemi için FUE tekniği ile saç ekiminin yeni tekniği de diyebiliriz. İngilizce’deki Direct Hair Implant kelimelerinin kısaltması olarak kullanılan DHİ direk saç implantı anlamına gelmektedir. Başın arka kısmında bulunan saçlı deriden greftler alınır ve saçsız alana yerleştirilmesiyle uygulanır.

Klasik FUE tekniği gibi dezavantajı bulunmaz. Hatta greftlerin havayla temasının kısa sürmesi nedeni ile daha sağlıklı sonuç elde edilebilmesi de uygulamanın en büyük avantajıdır.

DHİ (Direct Hair Implant) Yöntemi Nasıl Yapılır?

Dhi metoduyla saç ekim işleminde yapılan saç tasarımı, en başarılı ve doğal sonuçlara ulaşmaktadır. Bu teknikte başın arka bölümden alınan greftler ekim yapılacak olan alanda herhangi bir kesi yapılmadan, özel aletler yardımıyla tek tek alınarak ekilmektedir. Dolayısıyla topluca greft alımı yapılmaz ve mikron düzeyinde kalınlıkta olan bir iğne aracılığıyla donör greftler tek tek alınarak uygulanır. Saçın ekileceği bölgede delik açılmadığı için bölge ekilen kökleri daha sağlam tutmaktadır. Bu nedenle klasik FUE saç ekimine göre alınan sonuçlar açısından daha başarılıdır. Ekilen köklerin yeni yerlerine adaptasyonu hızlı bir şekilde gerçekleştiği için iyileşme süreci de hızlıdır.

DHİ (Direct Hair Implant) Yönteminin Özellikleri

DHİ saç ekim metodunda ekim yapılacak olan alana delik açılmıyor olması, ekilebilecek kök sayısını da çoğaltmaktadır. Bu da işlem sırasında yoğun ekim yapılabilmesine olanak tanımaktadır. Saç kökleri, özel uçlar ile direkt olarak kişinin saç derisine yerleştirildiği için acısız bir süreç geçirilmektedir. Kesinin olmaması ağrısız bir işlem uygulanabilmesine olanak verir. DHİ yönteminin önemli özellikleri arasında yoğunluğun sağlanabilir olması da yer almaktadır. Santimetre kare başına 40 / 60 greft yoğunluk sağlayabilmektedir. Bu da şerit / yanal kesi yönteminin yaklaşık iki katı kadar yoğunluk elde edilmesi demektir. Söz konusu yoğunluk, dökülme olan bölgede sorunsuz kaplama yapılabilmesini sağlar.

Direct Hair Implant yöntemi saç ekim metotları içerisinde doğal saça en yakın sonuç veren uygulamadır. Aynı zamanda da dünyada ve Türkiye’de en gelişmiş saç ekim yöntemidir.

DHİ (Direct Hair Implant) Yönteminin Farkı

Klasik FUE tekniği kullanılarak ekilen saçlar bir hafta süre ile herhangi bir kan damarıyla bağlantı kuramıyor. Bu da köklerin beslenemeyip zayıf kalmasına sebep olmaktadır. Oysa dhi saç ekimi yönteminde ise greftlerin havayla temasının kısa sürmektedir. Bu teknik sayesinde uygulama sonrasında daha sağlıklı saçlar elde edilerek başarı oranı arttırılmaktadır. Direct Hair Implant, klasik FUE’ye göre daha zahmetli olduğu için daha uzun süren bir uygulamadır. Ayrıca bu teknikte kullanılan ince uçlu iğneler, herhangi bir yara izi oluşma riskini minimuma indirmektedir. Sadece uygulamanın teker teker yapılması ve çok dikkatli davranılması gereklidir. Çünkü greftler çok hassas yapılardır.

DHİ Saç Ekim Fiyatları

DHİ saç ekim fiyatları pek çok kritere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle dhi saç ekimi fiyatı hususunda da araştırmanızı yaparken öncelikle muayene olmalısınız. Ekim işlemine ihtiyaç duyulan alan ve greft miktarı fiyatı belirleyen en temel unsurlardır. Direct Hair Implant ile saç ekimi yapılmasının tek dezavantajı titiz çalışılmadığında greftlerin hasar görmesine neden olunabilir. Bu nedenle fiyat araştırması yaparken, güzel sonuçlar alabileceğiniz güvenilir bir merkez bulmalısınız. Dikkatlice gereken hassasiyette uygulandığında, saç ekimi yapılan bölgede saçın doğal uzama açısına bağlı olarak değişik açılardan ekim işlemi yapılmasına olanak verir. Özellikle saç hattı gibi hassas bölgelere titizlikte uygulandığında çok doğal bir görüntünün oluşmasını sağlar. Bu da kaliteli ve başarılı sonuçlar alınması demektir. Greft ihtiyacına göre değişen fiyatlar 10 bin ile 15 bin TL arasında olabilmektedir. İşlem hakkında birçok platformda kullanıcı yorumları bulunmaktadır ve özellikle de Ankara bölgesinde bu işlemin başarıyla yapıldığı belirtilmektedir.

 


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle