"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Didem Soydan Burun Estetiğini Nerede ve Nasıl Yaptırdı

Didem soydan erken yaşta üniversite dönemlerinde çalıştığı halde bir mağazada patronu tarafından keşfedilerek ünlü mankenler kervanına katılması ve orada fikirlerinin değişmesi sonucu burnunun görünümünden memnun olmayışı kendisini estetik operasyon kararı almaya yönlendirmiştir.

Didem Soydan

Didem Soydan 1984 İstanbul doğumlu ailesi arnavut göçmeni olarak sonradan Türkiyeye yerleşen bir ailedir. Didem soydaner burada eğitim hayatını tamamlamakta iken moda tasarım olarak okuduğu bölüm üzerine daha sonra okul yılların da bir mağazaya girer ve çalışmaya başlar. Orada patronu kendisini kısa bir sürede fark ederek kendisine Le Russie defilesine katılmak isteyip istememesi fikrini sormuştur. Didem soydan`ın ani kararı üzerine katılmak istemesi ve daha sonra ünlü mankenlerle podyuma çıkması sonucu kısa sürede ün kazanarak hayatının dönüm noktasını yaşamıştır.

Gülden Soydan`ın burun estetiğini Op. Dr. Güncel ÖZTÜRK yapmıştır. Kendisi Türkiye`nin ve İstanbul`un en iyi estetik cerrahlarından olmakla birlikte bu konuda da birçok kitap dahi yazmıştır.

Kendisinin tamamen dönüm noktasının olduğunu söyleyen Didem Soydan bu konuda doktorunun çok katkısı olduğunu dile getirerek kendisine yeni bir yüz ve yeni bir estetiklik kazandırdığını belirtmiştir.

Didem Soydan`ın Burun Estetiği 

Şimdi sizlere didem soydan`ın estetik öncesi ve sonrası görüntülerini gösterdikten sonra ameliyatı hakkında bilgilendireceğim

Doktor Güncel ÖZTÜRK eski sistemlerin ve tekniklerin gerektirdiği sisteme dayanarak kendisininde önceden bu operasyonları burnu kırarak ve yeni yapı elde ederek yaptığını söylemektedir. Ama artık öyle bir teknoloji gelişti ki bu işlem teknik olarak ve hekimine göre değişim gösteren hassasiyet gerektiren bir operasyon olduğunu çoğu hekim bizzat kendisi söylemektedir. Doktor güncel didem soydan burun ameliyatı olmak istediği ve bu konuda şüphelerinin olduğunu kendisine söylediği zaman, didem soydan`a korkmaması gerektiğini ve son teknoloji ile operasyonlarını gerçekleştirdiğini anlatmıştır. Local anestezi verilerek gerçekleşen bu olay hiç bir kesik, kırma veya doku zedelenmesi yapılmadan gerçekleşen bir operasyondur. Bu işlem iki şekilde yapılmaktadır. Dışsal müdahale ve işsel müdahale.

Doktor Güncel kendisi içsel müdahale yaparak gizem soydan`ın işlemini gerçekleştirdiğini bizlere bildirmektedir. Bu işlem sırasın da teknolojik cihazlar ile yapılan operasyon da ne bir şişlik nede bir morarma meydana gelmemekle birlikte gizem soydan işlemden 6 gün sonra çekimlerine dönmüştür. Doktor güncel kullanılmış olduğu teknikle ameliyat esnasın da burun içi ve burun dışında herhangi bir kanama yaşamadan burnun kemer kısmını incelterek olası yüz ölçülerine uygun hale getirip burnu yeni yüz ile buluşturmuştur. Burun daha önceden kemerli ve sıkıntılı olduğu için işleme iç kısımdan devam eden Doktor Güncel teknoloji cihazları ile fazlalık kemer  kısımını ve burun iç kemiklerin boylarını kısaltarak bu işlemi sonlardırmıştır.

Ameliyat Sonrası Durum

Ameliyattan sonra diğer hastalar gibi 2-3 ay yatağa maruz kalmayan Gizem Soydan işlemden hemen 6 gün sonra normal mankenlik hayatına devam etmiştir. Bu süre zarfında doktorunun kendisine tek tavsiyesi burun yapısına yabancı ve sert cisim gelmemesi ile birlikte, 3 ayda bir 3 defa kontrole gelerek burun yapısını kontrol etmek istemesidir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle