"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Emina Sandal: Estetiksiz Hali ve Estetik Ameliyatı Sonraki Görüntüleri

Mustafa Sandal’ın eşi Sırbistanlı oyuncu Emina Sandal’ın yaptırdığı estetik cerrahi ile yüz ve vücut bölgenizdeki şekil bozukluklarından kurtulabilirsiniz.

Emina Sandal’ın Estetik Yaptırdıktan Sonraki Değişimi

Yüz ve vücuttaki çeşitli yapısal bozuklukları gidermek amacıyla yapılan plastik Rekonstrüktif ve estetik cerrahi doğuştan ya da sonradan meydana gelen her türlü yapısal bozukluları düzeltmektedir. Alanında uzman doktorlar tarafından uygulanan bu tedavi en hızlı gelişim gösteren tıp alanıdır. Son yıllarda tıpta kullanılan teknolojik aletlerin artması ile çok daha kolay ve profesyonelce yapılan bu uygulama vücudun çeşitli yerlerine yapılabilir. Latincede yeniden yapılandırmak anlamına gelen rekonstrüktif kemiklerin ve deri altındaki dokuların yapılandırılması olarak tanımlanır. Bu tedavide ilk önce en önemli değişiklilerin yapılacağı bölgeye odaklanılır.

Sık sık yaptırdığı estetiklerle bilinen Mustafa Sandal’ın Sırbistanlı eşi Emina Sandal’daki büyük değişim Plastik Rekonstrüktif ve estetik cerrahi yöntemlerinin bir sonucudur. Özellikle burun bölgesine yaptırdığı birçok estetik ile yüz ifadesinde belirgin ölçüde değişim görülmektedir. Estetikli ve estetiksiz halleri ile çok fazla konuşulan Emina Sandal yüzdeki kemik ve yumuşak dokularına estetik yaptırmıştır.  Özellikle burnuna yaptığı estetiklerle adından söz ettiren Emina Sandal ayrıca dudak ve yanağına da estetik yaptırmıştır.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ile Yaşanan Mucizevi Değişim

Plastik Rekonstrüktif cerrahi ile estetik cerrahi ilgi alanları yönünden farklılık göstermektedir.  Plastik rekonstrüktif cerrahinin amacı kişide doğuştan gelen şekil bozukluklarının yanı sıra bir hastalığa bağlı olarak zaman içerisinde yaşanan cilt ve doku kayıplarının tedavi edilmesidir. Estetik cerrahi ise kişinin daha güzel bir yüz ve vücuda sahip olması için yaptırmak istediği değişimlerdir.

Doğumsal kitleler, asimetrik değişiklikleri, yüz yarıkları, dudak ve damak yarıklarını tedavi eden plastik rekonstrüktif cerrahi ile çene ve kafa kemiklerindeki bozukluklar, çene kapama bozukluğu, kulak kepçesi yokluğu, burun kopması, tümörleri ve defektleri, tükürük bezi problemleri, yüzün yumuşak doku ve kemik travmaları, doğumsal leke, kitle ve benlerin tedavisinde oldukça etkilidir.

Doku kayıplarında greft adı verilen deri yamaları yapılarak cilt yüzeyindeki kötü görünümün ortadan kaldırılması sağlanır. Doku tedavisinde deri ve doku yetersizliği yaşandığında ise insan kadavralarından ya da hayvanların derilerinden parça alınarak vücuda enjekte edilmektedir. Kemik ve deri kayıplarında ilk önce hastanın kendi vücudundan doku, deri ya da kemik alınır. Ancak yetersizliğinde hidroksiapatit ve titanyum uygulaması yapılır. Ayrıca trafik kazası sonucunda sonradan oluşan kemik kırıkları, şekil ve fonksiyon eksiliğinin giderilmesi amacıyla yapılan bu tedavi sonrasında hastada büyük oranda iyileşme meydana gelir.

Bu tedavinin uygulanabileceği alanlar arasında baş ve boyun tümörü tedavisi, meme yokluğu veya asimetrik bozuklukları, el ve ayaktaki şekil bozukluklarının giderilmesi, göğüs ve karın duvarı tamiri, genital bölge onarımı, yanık sonucu oluşan hasarlar yer alır.

Emina Sandal’ın Yaptırdığı Estetik Cerrahiler

Dzi oyuncusu olan ve 2008 Yılında Mustafa Sandal ile evlenerek ülkemizde tanınmaya başlayan Emina Sandal’ın yaptırdığı estetik cerrahiler sonucunda daha güzel yüz şekline ve vücuda sahip olmak mümkün. Ünlü oyuncu burun düzeltme (Rinoplasti), Göz kapağı estetiği (Blefaroplasti) ve cilt bakımı gibi birçok estetiğe başvurmuştur. Estetik öncesindeki fotoğraflar ile estetik sonrasındaki fotoğrafları arasında büyük bir farkın ortaya çıkması günümüzde estetik cerrahinin ne kadar etkili olduğunu gözler önüne sermiştir.

Ayrıca estetik cerrahinin yardımı ile yüz germe, kırışıklık tedavisi, alın germe, kaş kaldırma, çene büyütme ve küçültme, saç ekimi replastmanları, lazer tedavisi, yara izi tedavisi, yağ alma (liposuction), meme büyütme, küçültme, dikleştirme, karın germe ve bölgesel incelme tedavisi yapılabilmektedir.

Emina Sandal’ın Yararlandığı Estetik Cerrahinin Yan Dalları

2008 yılında Mustafa Sandal ile evlenerek 2 çocuk sahibi olan 35 yaşındaki Emina Sandal gibi birçok ünlü kişinin başvurduğu estetik cerrahi ile belirgin ölçüde değişim yaşayarak genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Günümüzde estetik cerrahinin yan dalları olarak kabul edilen estetik cerrahi, maksillofasiyal cerrahi, kraniofasiyal cerrahi, mikro cerrahi ve el cerrahisi ile vücudunuzdaki kötü görünen bölgeleri onarabilir ve daha estetik görünebilirsiniz.

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle