"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Endoskopik Yüz Germe Nedir, Uygulama Neden ve Nasıl Kullanılır?

Endoskopik yüz germe işlemleri yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklıkların, sarkmaların ve göz altı torbalarının ortadan kalkması adına kullanılan cerrahi işlemlerin bütünüdür.

Endoskopik Yüz Germe Aşamaları

Endoskopik yüz germe cerrahisi son dönemlerde sık şekilde tercih edilen, genç yaşlarda uygulanabilen, oldukça yaygın olan, klasik cerrahi uygulamalara göre hızlı ve kolay iyileşme sağlayan bir yöntemdir. Yüz kısmında yer alan yağ, kas ve deri dokuları ilerlemiş olan yaşlara paralel olarak esnekliğini ve sıklığını yitirir. Bundan kaynaklı olarak da sarkmaya başlar. Yüz kasları zaman içinde zayıflar, yağ tabakasında erime meydana gelir ve incelir.

Bunların sonucunda ciltte buruşmalar, kırışıklıklar olur ve yanaklar sarkar. Endoskopik yüz germe işlemleri yaklaşık olarak 1,5 ila 2 saat arasında sürer. Bu operasyonda asıl amaç yüz bölgesinde görünebilir düzeyde iz bırakmadan uygulama yapmaktır. Boyun bölgesinde sarkma olan ve yüzünde deforme olan kişilerde sık şekilde önerilmese de, 35 ila 50 yaş aralığında olan kişilerde yüzün gençleştirmesi amacı ile kullanılacak operasyondur. Yapılacak olan operasyonda kişiler en az 15 yaş gençleşmektedir.

Bundan kaynaklı olarak da endoskopik yüz germe ameliyatı fiyatları yüksektir. Yapılacak olan ameliyatın birçok faydası ve avantajı bulunur. Bunların içinde;

  • Derin planda ve kemik seviyelerinden daha aşağıya doğru inmiş dokuların kaldırılmasını sağlar.
  • Endoskopik yüz germe ameliyatı özellikle yanak kısımlarının ve kaşların yukarıya doğru çekilmesini en iyi düzeyde sağlar.
  • Kaşlarda çökme
  • Alında sarkma
  • Yanaklardaki sarkmalar
  • Gözaltında meydana gelmiş çukurluklar
  • Gözaltında meydana gelmiş torbalar
  • Gözün alt kısmında meydana gelen deformasyon
  • Gözün üst kısmında meydana gelen deformasyon
  • Burunun kenar kısımlarında başlamış ve dudak kenarlarına kadar inmiş derin çizgilerde de kullanılır.

Endoskopik yüz germe ameliyatı işlemlerinde içleri boşalmış olan dokulara mikro yağ enjeksiyonu yapılır ve bu şekilde yüz bölgesinde en iyi dolgunluk sağlanır.

Ameliyatı Nasıl Yapılır ve Sonuç Değerlendirmesi

Endoskopik yüz germe ameliyatı işlemlerinde 4 mm kamera ile alının üstünden saç içinden 1 ila 2 cm bir alandan yüze girilmektedir. Deformasyon ve sarkma gözüken kısımların gerginleştirilmesi yani uzman doktor tarafından en iyi şekilde gençleştirilmesi yapılır. Bu uygulama uzman doktor tarafından 2 şekilde yapılmaktadır. Bunlar mini ameliyat ve tam ameliyattır.

endoskopiktam yüz germe ameliyatı işlemlerinde saçlı bölgeden 1,5 cm kesi yapılır. Bu keşiden içeriye girilir ve şakak bölgesi ele alınır. Işıklı kamera ile desteklenen endoskopik yüz germe ameliyatı öncesi uzman doktor detayların tamamını hastasına anlatır. Kameranın aldığı tüm görüntüler ekrandan tek tek takip edilir. Ameliyat esnasında kullanılan aletler yardımı ile sarkan dokular var oldukları alandan yukarıya doğru kaldırılır ve yüz bölgesinin tamamı yukarıya doğru çekilir. İşlemin bitmesi sonrası iyileşme dönemi oldukça kısa sürmektedir.

Ameliyat sonrası 4 gün sonra sokağa çıkabilir ve 1 hafta sonrası işinize gidebilirsiniz. Yüz bölgesinde şişme ve ciddi düzeyde şişme olmayacağından dolayı sık şekilde tercih edilmektedir. Endoskopik yüz germe ameliyatı ile daha iyi sonuçlar elde edilmektedir. Özellikle ulaşılamayan bölgelere ulaşma imkânı sağlamaktadır. Daha az kesi yapıldığı için iz kalma sorunları da ameliyat sonrası yaşanmaz. Hasta kişiler bu ameliyat sonrasında oldukça hızlı şekilde toparlanır ve sosyal yaşamlarına oldukça hızlı şekilde dönme imkânı sağlar.

 Hastanın kesinlikle ameliyat öncesi ve sonrasında sigara kullanmaması gerekir. Genel anestezi altında yapılacak bu işlemlerin sonunda kişi bir gece boyunca hastanede kalır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle