"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Fue Tekniği İle Saç Ekimi Kaç Aşamada Yapılır, Hangi Şartlar Gereklidir, Sonuçları Nelerdir?

Fue yöntemi ile kalıcı saç ekimi artık eskisi gibi zor ameliyatlar gerektirmeyen bir durum olmakla birlikte doğru hekim seçimi sonrası çoğu operasyonda iyi sonuçlar elde edilen bir tekniktir.

Fue yöntemi ile saç ekimi

Fue yöntemi ile saç ekimi 2003 yılından bu yana git gide sürekli olarak yeni teknolojiler ile yapılan bir işlemdir. Önceleri bu kadar sık karşılaşılmayan saç dökülmeleri erkekler tarafından ciddi sorun haline gelmeye başlamıştır. Bu teknik son zamanlarda daha da yaygınlaşarak kalıcı ve sonsuz yeni saçlar ile kişileri buluşturmaktadır.

Fue tekniğinin en büyük özelliği ameliyat gerektirmeden de yapılabilir olması özellikle erkekler tarafından en çok tercih edilen saç ekim tekniğidir.

Kafanın arka kısmında bulunan saç hücrelerinin tek tek kopartılarak hücre nakli yapılması ile gerçekleşen bu durum, yeni ekildiği yerde ve eski koparıldığı yerde herhangi bir olumsuzluk sunmamaktadır. Herhangi bir kanama veya benzeri durumlar çok az olmakla birlikte eski yerde ki canlılığın etkisi de aynı şekilde kalabilmektedir. 1 mm lik uçlar ile yapılan bu işlem tek tek kopartılan her hücrenin işlem sonunda toplamda 10.000 ile 12.000 saç teli arasında yeni saçlar ve yeni hücreler kattığı en büyük ve belirgin özelliğidir. Daha küçük uçların kullanılması işlemin sağlıklı olmayışı ile birlikte size ve kafa yapımına hoş gelmeyecektir.

Fue yönteminin Aşamaları ve Şartları

Bu yöntemde ki en önemli etken saç hücrelerinizin ve kafanızın bu yönteme ihtiyacı olup olmadığının tespitidir. Eğer kırılmalar sonucu bir tedavi süreci gerekiyorsa ekim yapılmadan tedavisi yapılır ve ona göre bir teknik tercih edilir. Saçların köklerine bağlı olarak kırılmalar ve kopmalar gerçekleşiyor ise yine aynı şekilde ek tedavi ile düzeltilebilmektedir. Eğer ekim işlemi gerçekleşecek ise hekiminizle bir ön görüşme yapılarak kararlar alınır ve sizden bazı testler istenilir. O testlerin istenilmesi sonucunda çıkan karar göre ekim işlemi seans sayısına, öncesi planlama ve, görsel planlama olarak aşamalara ayrılarak gerçekleşir. Bazı durumlar sizin ek yaptırmanızı önlemektedir. Bu durumlar aşağıda yer almaktadır

  • daha önce beyin kanaması geçirmiş iseniz kafanın belirli yerlerinden hücreler alınamaz
  • Önceden dikiş veya herhangi bir yara olan yerden hücre nakli gerçekleştirilemez
  • Kök hücrelerinin ölü olmaması ve ölü hücrelerin temizlenerek yeni canlı hücreler konulacak şekle getirilmesi
  • İşlem öncesinde fue yöntemiyle uygunluğu kontrol edilmesi tüm testlerin olumlu çıkması
  • Kafa ve bölgesinde yara ve benzeri durumların olmaması 
  • Çok sık antibiyotik tüketiliyor olmaması

bu durumlar olmadığı takdirde kararlar alındıktan sonra ilk seansta karakalem çalışması yapılır ve hücrelerin alınacağı bölgeler ile işlemin yapılacağı bölgeler çizilerek resim arşivi haline getirildikten sonra ilk seansa başlanır. Daha sonra ilk seans başarılı olduktan sonra diğer seanslarda da işlem aynı şekilde devam eder. İnce ve milimetresi düşük uçlar tercih edilerek işlem devam eder aksi takdirde sonuç iyi olmayabilir.

Fue Tekniği ile Yapılan Saç Ekim Sonuçları

Fue tekniği ile hem saç hem kaş ekimi yapılmaktadır. Bu teknik öncesinde ve sonrasında olmak üzere sonrası iyileşme sürecinde durum daha iyi ortaya çıkmaktadır. Her bütçeye uygun para ve fiyatları barındıran bu teknik ile yapılan işlemler ilk 6 ayda yarıdan fazlasını 1 yıldan sonra ise tamamını gür bir şekilde çıkararak yeni saçlarınıza kavuşmanızı sağlar. Saç ekiminde bu tekniğin hastalara sağladığı en büyük fayda ise bazı kafa yapıların durumuna göre ameliyatsız ve kalıcı olarak gerçekleştirilmesidir. 1 yılın sonunda saçlarınız eski görünümünü geride bıraktıktan sonra hiçbir dökülme veya kırılma ile karşı karşıya kalmamakla birlikte daha canlı hale getirilir. Daha sonraları yeni hücreler eski görünümden daha iyi sonuçlar ortaya koyar.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle