"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Genital Estetik Nedir? Ameliyatı Nasıl Yapılır? Aşama ve sonuçları Nelerdir?

Genital estetik diye bilinen bu durum aslında vajina bölgesinde ki daraltma sıkılaştırma ve vajina gençleştirme işlemerinin genel adıdır. Her ne kadar jinekolokluk bir konu olsa da bu durum tamamen özel bir bilgi gerektirmektedir.

Genital Estetik Nedir ?

Genital estetik operasyonu ameliyatlı ve ameliyatsız bir operasyondur. Dünya da her kadının özen gösterdiği ve önemli olan bu işlem işlem son yıllarda iyice artmakta olmakla birlikte çoğu kadının da şikayetçi olduğu bir durumdur. Kadınların fazla doğum yapması veya fazla ilişkiye girmesi sonucu genişleyen genital yani vajina bölgesi ve dudak sarkması bunların tümü genital estetiğin başlıca yapılmak istenmesinde ki etkenlerdir.

Genital bölgeye yani vajina bölgesine estetik en çok dudak sarkması, vajina genişlemesi ve vajina üstü cilt katmaları sonucu yapılan hem ameliyatlı hem de ameliyatsız gerçekleşen bir durumdur.

Vajinal bölgede ki hangi sorunlar ön plana çıktığında kadınlar bu sorunlara bağlı olarak genital daraltmaya başvuruyorlar. Bunların nedenleri ve çözümlerini şimdi sıralıyoruz.

 • İlişkide süreklilik sonucu vajina genişlemesi
 • Vajinal bölgesinde sert hareketler sonucu dudakların sarkması
 • İç ve dış dudaklarda deri katlanması olması
 • Fazla doğum sonucu iç dudakların dışa çıkması
 • Vajina boyutunun normalden büyük olması
 • Eşinizin cinsel organ boyutu ve vajina verdiği zararlar
 • Derilerin içten dışa dıştan içe katlanması

Genital Estetik Ameliyatı Nasıl Olur?

Bu ameliyat iki türlü yapılmakla birlikte birisi lazerli diğeri ise lazersiz olarak gerçekleştirilir. Bu ameliyatın başlıca nedenlerinde yukarıda bahsettiğimi üzere. Eğer kadınlarda sarkmalar çok ise öncelikle deri katmaları yapılarak o deriler üst üste konulur ve sarkmalar önlenir. Daha sonra eğer lazerli ameliyat yaptırıyor iseniz. Lazerli ameliyatlarda dünya da en çok CO2 lazerle kullanılmaktadır ve deriyi en iyi şekilde onlar katlamaktadır. İç ve dış dudak derilerini birbirine katlama yaparak vajina bölgesinde daraltma işlemi gerçekleştirilir. Peki bu sarkmalar neden meydana gelmektedir? Dudak sarkmalarının meydana geliş sebebinin 5 maddesi vardır.

 • Arka arkaya doğum yapılması sonucu
 • Erken doğum ve kordonların dolanması
 • Doğumdan sonra erken ilişkiye başlanılması
 • Doğum öncesi yakın dönemde ilişkiye girilmesi
 • Doğumdan düzensiz beslenilmesi

Yukarıda ki maddelere bağlı olarak dudak sarkmaları meydana gelmektedir. Ameliyatlar da en çok karşılaşılan durum dudak sarkmaları ve vajina genişliğidir bu iki durumun her iki ameliyat içinde süreçleri hemen hemen aynı olmakla birlikte kazandırmış oldukları estetik görünümleri birbirlerine aynıdır.

Genital Estetik Sonuçları ve İlişki Süresinin Nasıl Olması Gerektiği

Vajina bölgesinde ki ameliyatsız genital estetik öncesi  daraltma sonucu elde edilen yeni görünüm ve darlık eşinize ve size mutlu cinsel hayat sunmaktadır. Genişlik ve sarkma operasyonları dolayısı ile haz ve zevkin az olması sonucu eşinizle sizin cinsel sorunlarınız oluşması ve bu durumun da özel hayatınız ve normal yaşantınızı kötü etkilmesi sonucu evliliğinizi kötü duruma sokmataydı. Ameliyatsız genital estetik son zamanlarda günümüzde bu duruma ilginin artması ile artık evliliklerde eski durumlarından kurtuluyor ve bayanların genital operasyonlarıile ilgili sorunlar sonucu problem yaşayan çiftlerin durumları bu ameliyatlar sayesinde tamamen düzeliyor ve hastanın da bu süreç içersinde ki izlenimi ve kazanmış olduğu estetikliği eşi ile arasının daha iyi olmasına katkı sağlıyor. Ameliyatınızı olduktan sonra kısa bir süre sonra cinsel ilişkiye girebilir ve bunu belirli düzenli hale getirerek düzensiz ilişkilerden uzak durmalısınız. Kadınlar da sık sık doğum yapılmamalı ve vajina gençleştirme işlemi sonucu bebek konusun da biraz beklenmeli. Tekrar sarkmalar meydana gelmeyecektir. Ama yinede kasılmamalı ve gerilmemelidir. Deri katlamaları sonucu herhangi bir ağrı veya sancılı bir dönem yaşanmamakla birlikte bu durum cinsel ilişki zamanın da bile aynı olmaktadır.

Cinsel ilişki her ne kadar haz ve zevklerinize bağlı olsa bile kadınlar açısından bazen tamamen mutsuz bir hayata sürükleyici bir duruma haline gelebilmektedir. Bu yüzden eşinize bu konuda yardımcı olmanız sizlerin mutluluğu için daima önemlidir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle