"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi ve Sonrası Gizem Hatipoğlu

Ekranların tanınan yüzü Gizem Hatipoğlu geçtiğimiz aylarda burun estetiği ameliyatı geçirdi. Op. Dr. Barış Çakır`ın gerçekleştirdiği operasyonun sonuçları ise elbetteki merak konusu oldu.

Gizem Hatipoğlu Burun Estetiği Operasyonu mu Geçirdi?

Survivor isimli yarışma programıyla ünlenen Gizem Hatipoğlu, sunuculukla devam ettiği kariyerinde kısa sürede tanınan isimler arasına adını yazdırmayı başardı. Geçirdiği burun estetiği operasyonuyla gündeme gelen Gizem Hatipoğlu, geçirdiği operasyonun sonuçlarını instagram hesabından sevenleriyle paylaştı.

Gizem Hatipoğlu Kimdir?

1984 yılında İstanbul`da doğan Gizem Hatipoğlu, Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümünden mezundur. önce 2009 yılında Acun Ilıcalı`nın sunduğu Var Mısın? Yok Musun? adlı yarışma programıyla, ardındanda Survivor programıyla adından söz ettirmeye başladı. Kariyerine sunuculukla devam eden Gizem Hatipoğlu ekranların sevilen yüzü olmaya devam ediyor.

Hatipoğlu`nun doktoru, Op. Dr. Barış Çakır operasyon sonrası, ”    1.5 ay önce hayatımızın en ilginç ameliyat tecrübelerinden birisini yaşadık. Yeni dünyanın etkili iletişim aracı sosyal medyada çok tanınan Gizem Hatipoğlu’na burun estetiği yaptık. Gizem hanımın yaşadıkları ise tam bir şaşkınlık yarattı. Ani değişimi şaşkınlıkla karşılayan, ‘’eskiden de güzeldin’’ gibi iyi niyetli yorumlar yanında hakarete varan eleştirilerle karşılaştık. ” seklinde konuştu. Önceleri estetik operasyona ihtiyacı olduğunu düşünmeyen güzel sunucu şimdilerde burun estetiğiyle konuşuluyor.

Burun estetiği çağımızda birçok kişinin tercih ettiği basit ama sonuçları memnun edici bir operasyondur. Hatipoğlu`nun da aralarında bulunduğu birçok ünlü isim son zamanlarda burun estetiği oldu. Burun estetiğinde öncelik iyi görünümden ziyade her zaman için sağlıklı nefes olmalıdır. 

 

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle geçirilen operasyon her ne olursa olsun küçümsenmemeli ve hekim tercihinin iyi sonuçlar almada en önemli unsur olduğu unutulmamalıdır. Burunda küçük dokunuşlarla yapılacak olan bazı değişiklikler genel yüz estetiğinde çok belirgin iyileşmeler sağlamaktadır. Burada hassas nokta bu değişikliklerin “yapay” bir hava vermeden genel yüz yapısı ile mutlak bir paralellik içerisinde yapılabilmesidir. Akıllardaki klasik “estetikli burun” imajı, modern estetik cerrahideki “ideal burun” görüntüsünden çok uzaktır. Günümüzün burun estetiği anlayışında doğal görünüm ve kaliteli nefes ön plandadır.

Burun Estetiği sonrası Bakım Süreci

Gerekli tetkikleri takiben operasyon anestezi altında gerçekleştirilir ve takip süreci başlar. Her zaman olmamakla beraber, çoğu operasyonun ardından belli ölçüde şişlik ve morarma normaldir. Genellikle bu sorun 5-10 gün içerisinde çözülür, ancak burnun son biçimini alabilmesi için yaklaşık 1 yıllık bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Bu süreçte burun olabildiğince dış etkilere karşı korunmalıdır.

ESTETİK, PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

Op. Dr. Barış Çakır

1975 yılında Adana da doğan Dr. Barış Çakır, Çukurova Elektrik Anadolu Teknik Lisesi sonrası 1993 yılında Çukurova Tıp fakültesine girdi. Teknik lise eğitimi sırasında, 4 yıl boyunca “el becerisi geliştirme atölyeleri”nde çalıştı. Bu nedenle tıp fakültesini bitirince bu beceriyi kullanabileceği bir cerrahi dal seçmeyi planladı. 1999 yılında Kartal Eğitim ve Araştırma hastanesinde Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimine başladı. Cerrahi dalların en zorlarından olan mikro cerrahi konusunda çalışmalarını sürdürdü. Birçok ünlü isme hizmet veren Çakır, son olarak Gizem Hatipoğlu`nun ameliyatını başarıyla gerçekleştirdi ve hayallerindeki burna sahip olmasına yardım etti.

 

 

 

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
Yorum ekle