"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Göbek Germe Ameliyatları Hangi Aşamalar Dahilinde Yapılır?

Göbek germe ameliyatı ön karın duvarında yağlanma, sarkıklık ve gevşeklik olan kişiler için uygulanan bir işlemdir. Bu işlem sonrasında uzman doktor tavsiyelerinin dışına çıkılmamalıdır.

Göbek Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göbek germe ameliyatı işlemlerinde deri altında bulunan fazla depolanmış yağ mevcutsa öncelikli olarak tüm bel ve tüm karın bölgesine liposuction yapılır. Sonrasında karın bölgesinin alt kısmında iki kasık kemiğinin arasında iç çamaşırı içinde kalacak şekilde kesi atılır. Göbek bölgesinin derisi göğüs kemiğine uzanacak kadar karın bölgesi duvarından kaldırılmaktadır. Ayrıca göbeğin delik kısmına ciltten ayrılır. Gevşeme gösteren kaslar birbirine dikilme işlemleri ile sıkılaştırılır. Eğer gerek varsa üst uyluk ve kasık bölgesinden gerilerek sıkılaştırma yapılmalıdır. Bu uygulamada daha kadınsı bir görüntüye sahip olunması adına bel bölgesinde de sıkılaştırma yapılmaktadır. Göbek deliğin alt kısmında bulunan cildin tamamında çıkartma işlemi yapılır. Üst kısımda kalan cilt aşağıya çekilir ve göbek deliği için yeniden yuva oluşturulur. Tam göbek germe ameliyatı işlemlerinde göbek deliği genç bir görünümüne sahip olur, karının duvar kısmı gerginleştirilir, bel inceltilir, karının altı ve üstü gerilir. Uygulama ameliyathanede ve genel anestezi altında yapılacak bir işlemdir. Yaklaşık olarak 1 ila 2 saat sürer. Göbek germe ameliyatı fiyatları yapılacak olan muayenede belirlenir. Ameliyatı yapacak olan uzman hekim tecrübesi, ameliyatın yapılacağı hastane, hastada var olan sorunlar ve uygulanacak teknikler fiyatları etkilemektedir. Bundan dolayı hastaneler bu konuda fiyatları telefonda ya da yüz yüze vermezler. Öncelikli olarak muayene yapılması gerektiğini belirtirler.

Göbek Gerdirme Ameliyatı Öncesinde Hazırlık İçin Dikkat Edilecek Noktalar

Karın gerdirme ameliyatı işlemleri egzersiz ve diyete cevap alamayan ön karın duvarında yağlanma, sarkıklık ve gevşeklik olan kişiler için uygulanır. Ayrıca kilo verme sonrası ya a hamilelik sonrası ön karın duvarında yağlanma, sarkıklık ve gevşeklik olan ve yaşlılıktan kaynaklı bu bölgede ayrıklık ile zayıflık olan kişilere uygulanır. Bu sorunlar dışında karın bölgesinde meydana gelen çatlakların kaldırılması için sık şekilde tercih edilmektedir. Yalnız karın germe ameliyatı sonrası tüm çatlaklardan kurtulmak kesinlikle mümkün değildir. Karın germe ameliyatı öncesi yapılacak olan ilk görüşmede ve sonraki görüşmelerde cerrahlar hastalarına dikkat etmesi gereken detaylar ve hazırlık için gereken detaylar için ön bilgi verir. Bunların hepsine dikkat etmek ameliyatın başarısını arttırır.

  • Sigara kullanan kişilerin ameliyat öncesi ve sonrası sorun yaşamaması için bırakmaları gerekir.
  • Ameliyat öncesinde güneşten korunmak gerekmektedir.
  • Hasta E vitamini ya da aspirin kullanımı yapan kişilerin bunları bırakması gerekir.
  • Uygulamadan önce mutlaka ağır diyetler bırakılır.
  • Enfeksiyon kapmak ve soğuk algınlığına yakalanan kişilerin ameliyatları ertelenebilir.
  • İşlemlerden önce yapılacak olan uygulamalar ile alakalı olarak uzman doktor detaylı bir planlama yapar. Bu plan çizim eşliğinde yapılır ve hasta bunları inceleyebilir.
  • Ameliyat öncesi ve sonrası kıyaslama açısından fotoğraflar çekilir ve bakılır.

Göbek Germe Ameliyatı Sonrası

Karın ameliyatları sonrası derinin altında kan toplanması, enfeksiyonlar ve yara yeri sorunları nadirde olsa meydana gelen komplikasyonlar içinde yer alır. Operasyon esnasında uygulama yapılan sahaya diren koyulur. Diren içeride bulunan kanın boşaltılmasını sağlar. Ameliyat sonrası antibiyotik kullanımı yapılır. Yara olan alanlar için uygun pansuman ve destekleyici ilaçlar içilir. Ayrıca yaranın olduğu bölgeye masajlar ve izleri düzenleyecek olan jellerin de kullanımları yapılır. İşlemler sonrasında hasta kişiler 2 ya da 3 gün hastanede kalır. Hasta kişi özel olarak üretilen korseler kullanır. Bu sayede iş ve sosyal yaşamına daha kolay şekilde kavuşması sağlanır. Hasta kişi uygulamadan sonra 5 ila 6 gün sonra günlük yaşamındaki aktivitelerine dönmeye başlar. 15 ila 18 gün sonra da günlük yaşam aktivitelerine tam anlamı ile döner. 6 ila 8 hafta sonra spor aktiviteleri yapabilir duruma gelir. Bu süreçte uzman doktor tavsiyelerinin dışına çıkılmamalıdır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle