"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

DoğumdanSonra Meydana Gelen Göbek Sarkmaları İçin Estetik Çözümler

Gebelikten sonra meydanan gelen göbek sarkmalar ve yağ sorunları için estetik çözümler bulunur. Bu çözümler arasında uygulanacak olan işlemler kişiden kişiye göre değişmektedir.

Doğum Sonrası Göbek Sarkması ve Estetik Çözümleri

Hamilelik sonrasında doğum gerçekleşmesi ile karın bölgesinde fazla olan yağ ve derin sarkması sebebi ile hoş olmayan görüntüler meydan gelmektedir. Hamilelikten kaynaklı olarak karın bölgesini sertleştiren, gerginlik yaratan ve iç organların vücudun dış kısmına itelemesinin önüne geçen kaslar zamanla zayıflar. Karın bölgesinin yeniden eski haline dönmesi için güçlü karın kaslarına ihtiyaç duyulur. Göbek sarkmasını doğal yollar ile çözmek isteyen kadınlar beslenme uzmanı ve spor hocaları ile beraber düzenli şekilde program uygulamalıdır. Yediklerine ve içtiklerine dikkat etmenin yanı sıra karın bölgesi kaslarını kuvvetlendirici olan egzersizleri de yapmalıdır. Bunları düzenli şekilde yapmak başarılı sonuçlar vermeyebilir. Bunun sonucunda da göbek bölgesi sarkması sonrası çözüm olarak estetik ameliyatı tercih ederler. Korse kullanımı, krem kullanımı, bitkisel çözüm seçenekleri, sıkılaştırma programları gibi aktiviteler ile sarkmış göbek sorunu önüne geçemiyorsanız mutlaka estetik ameliyatı tarzındaki seçeneklerden yararlanmak mümkündür. Estetik ameliyatı ile göbek eritilir, sarkan göbek sıkılaştırma ile gider, derisi toplanır, çatlaklar giderilir, zayıf kasları önlemek için gerekli çözüm önlemleri alınır.

Hamilelik Sonrasında Bel ve Karın Bölgesinde Oluşan Sorunlar

  • Karın kasları hamilelik sonrası orta hattan yana doğru kayar. Bu sayede bebeğe yer açarak yaşamasını sağlarlar. Doğum sonrası bu kaslar tam anlamı ile yerine gelmezler. Bundan kaynaklı olarak karın duvarında var olan esneklik gider, öne doğru gaz varmış gibi bir şişkinlik meydana gelir.
  • Ciltte özellikle de alt karın bölgesinde çatlaklar meydana gelir.
  • Hamilelik dönemi sonrasında oluşan sorunların üzerine alınan kilolar da sorun yaratır. Birçok kadın hamilelik dönemi bittikten sonra eski kilolarına geri dönemez. Vücutta kalmış olan fazla kilolar sık şekilde üst bacaklarda, bel ve karın bölgesinde kalır. Bu yağlanmalardan kaynaklı olarak göbek deliği, bel bölgesi, kasıklar sarkık görüntü oluşur. Ayrıca yağlanmalardan kaynaklı olarak deformasyonlarda meydana gelir.

Hamilelik dönemi içinde aşırı düzeyde kilo alıp verme, genetik ve ailesel yatkınlıklar, hamilelik yaşının ilerlemiş olması, ikiz ya da daha çok bebek olması, çatlaklara, sarkmalara ve bombeleşmelere neden olur. Anne adaylarının karın kaslarında var olan gevşeklik hamilelik esnasında kasların ayrılmasına ve sonrasında bombeleşmelere yol açar. Anne adaylarının spor ile alakalı alışkanlıkları da bu sorunların daha çok yaşanmasına ya da yaşanmamasına sebep olur. Doğum sonrası karın bölgesinde meydana gelen estetik problemlerin çözüm yöntemleri içinde;

  • Karın ( göbek ) germe işlemleri, çatlaklar, karın bölgesindeki fazla yağ ve kas zafiyetleri
  • Lazer yağ aldırma
  • Fraksiyonel Karbondiyoksit Lazer

Göbek Germe Ameliyatı

Doğum sonrası karın bölgesinden, yağ birikimi ve çatlaklar meydana gelir. Bunlardan kaynaklı olarak kadınlar zaman içinde sorun yaşamaya başlar. Sarkmış olan karın derisi, çatlakların var olduğu deri çıkartılır. Bu uygulama genel anestezi altında yaklaşık olarak 2 ila 3 saat sürer.  Göbek dışı ile karın kaslarında oluşan gevşeklik bulunuyorsa yapılacak olan uygulama bu sorunların da onarımı yapılır. Daha sağlam ve daha sıkı bir karın elde etmek bu sayede mümkün hale gelir. Hasta kişilerin sırt ve yan bölgelerinde yağlanma tarzında sorunlar varsa uygulamaya lazer liposakşın eklemesi de yapılır. İşlemler sonrasında kalabilecek olan izler sezeryan kesisi üstünde veya iç çamaşırı içinde kalabilecek şekilde planlanır. Karın bölgesinde bulunan sarkma miktarı az veya göbek altı bölgesinde sınırlı ise küçük karın germe ameliyatı yapılır. Bu ameliyata mini abdominoplasti adı da verilir. Yapılan uygulamalardan sonra dikkat edilecek noktalar konusunda uzman hekim hastasına detaylı şekilde açıklama yapar. Bunların hepsine özen içinde dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde sorunlar yaşanabilmektedir. Zaten ameliyat sonrası uzman hekimin verdiği krem ve korse de mutlaka kullanılır.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle