"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Göğüs Estetiği Ameliyat Yöntemleri ve Uygulamadan Sonraki Süreçler

Göğüs estetiği ameliyatı, göğüste meydana gelen sarkıklar, büyümeler ve aşırı küçük olması durumunda tercih edilmektedir. Günümüzde başarılı bir şekilde uygulanan bu ameliyatlar ayrıca kısa sürede gündelik yaşamınıza dönmenizi sağlar.

Göğüs Estetiği Ameliyatları

Kadınların göğüslerinin estetik anlamda düzeltilmesine dayanan göğüs estetiği, küçültme, büyültme ya da dikleştirme gibi farklı şekillerde tercih edilebilir. Birçok bayan bu konuda dış görünümüne fazlasıyla önem verirken estetik kaygı yaşayabilir. Aynı zamanda ruhsal anlamda da olumsuz bir etki yaratan bu durumu göğüs estetiği ameliyatları sayesinde ortadan kaldırabilirsiniz. Günümüzde çok başarılı bir şekilde gerçekleştirilen estetik göğüs ameliyatları, vücuda estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Göğüs estetiği ameliyatlarında 18 yaş sınırı vardır ve bu yaştan önce yapılması tercih edilmez. Elbette ameliyat kararını uzman doktor gerekli incelemelerin ardından verecektir. Yazımızın devamında göğüs estetiği görüntüleri ile ilgili detaylı bilgiler paylaşırken aynı zamanda estetik sonrasındaki iyileşme süreci ve gebelik sırasında göğüs estetiği konularına da değiniyor olacağız.

Göğüs Estetiği Öncesi ve Sonrası Görüntüleri

Göğüslere estetik bir görünüm katan göğüs estetiği, daha çok göğüs dokusundan kaynaklanan sorunlarda tercih edilir. Bayanların gerçek anlamda memnun kalmasını sağlayan bu teknikler ile meme protezi takılarak ameliyatlar yapılır. Göğüs büyütme estetiğindeki amaç göğüslerdeki dolgunluğun arttırılması iken göğüs küçültme ameliyatlarındaki amaç ise daha çok büyük göğüslerden şikâyetçi olan bayanlar için göğüslerdeki dolgunluğun düşürülmesidir. Her iki teknikte kullanılacak metot aynı olmakla birlikte tamamen estetik cerrah tarafından yapılacak işlemlerle desteklenir. Ayrıca göğüs dikleştirme ameliyatları da bulunuyor. Bunun amacı ise büyük ve küçük göğüslü kadınların sarkın göğüslerinin daha estetik hale getirilmesini sağlamaktır. Gebelik ve emzirme dönemlerinde bu sorunun fazlasıyla ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Aşağıdaki resimleri inceleyerek sırasıyla göğüs büyültme öncesi ve sonrası ile göğüs küçültme öncesi ve sonrasındaki değişimleri görebilirsiniz.

Göğüs estetiği sonrasında gözle görüşür bir değişim yaşanmaktadır. Ayrıca göğüslerde sıklıkla görülen sarkma durumuna karşı gerekli tedbirler alınmalıdır. Bu sarkmaların farklı nedenleri olabilir. Yaşın ilerlemesi ya da hormonal dengelere bağlı olarak ortaya çıkabilen değişimlerle birlikte meme dokusunda azalma görülebilir. Bu yüzden de memelerde sarkma ortaya çıkacaktır. Yer çekimi de göğüslerin sarkmasına sebep olan önemli faktörler arasındadır. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde sarkık göğüsler için çok uygun göğüs estetiği ameliyatları yapılabildiği için kısa sürede başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Göğüs Estetiği Sonrası İyileşme Süreci     

Göğüs estetiğinden sonraki iyileşme süreci çok önemlidir. Bu konu ile ilgili öncelikle sizlere sunacağımız önerilere dikkat etmenizi öneriyoruz. Ameliyattan sonra daha hızlı bir iyileşme sağlayacak olan bu uygulamalar sayesinde kısa sürede gündelik hayatınıza dönebilirsiniz.

İlk olarak hasta modundan çıkmanızı öneriyoruz. Bir an önce gündelik hayatınıza dönmeli ve yatağa bağımlı kalmadan zaman geçirmelisiniz. Bu uygulamanın yanı sıra göğüslerinize buz uygulaması yapabilirsiniz. Soğuk uygulama sayesinde göğüs bölgesindeki ödemi engelleyebilirsiniz. Göğüslerinizde şişliğin artması durumunda ise 3 gün beklemeli ve farklı bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza başvurabilirsiniz.

Ameliyattan sonra yara bölgesinin dışında kalan bandajları doktor tavsiyesine göre çıkarmalısınız. Yaraları kapatan ve enfeksiyonu önleyen bu bandajlar gereğinden fazla kalırsa yaralı bölgenin hava almasını engeller ve sorunlara neden olabilir. Bu anlamda doktorunuzun tavsiyesinde çıkmamanız gerekiyor.

Sizlerle paylaşacağımız bir diğer öneri ise doktorun sağladığı reçete dışında hareket etmemenizdir. Ödem azaltıcı ilaçların 15 günden fazla kullanılmaması gerekir. Ağrı kesiciler için de doktorunuz gerekli bilgi akışını sağlayacaktır.

Ameliyattan sonraki 4.gün itibariyle göğüslerinizin açık olan bölgelerine nemlendirici krem sürebilir ve bölgeyi rahatlatabilirsiniz. Ayrıca bu işlem göğüslerin şekil almasını daha çok hızlandırmaktadır. Yine ameliyattan sonraki ilk 1 ay, sporcu sutyeni kullanmanızı öneriyoruz. Göğüsleri toparlayan bir yapısı olan bu sutyen ile birlikte hem ağrıları azaltabilir hem de göğüslerin kısa sürede toparlanmasını sağlayabilirsiniz.

Ameliyattan sonra kesinlikle ağır eşyalar kaldırılmamalı ve banyo yaparken de aşırı sıcak su kullanımı gerçekleştirmemelisiniz. Bu önerilere dikkat ederek çok daha kısa sürede iyileşme dönemine girebilir ve sağlıklı bir şekilde yaşam sürebilirsiniz.

Gebelik Sırasında Göğüs Estetiği

Göğüs estetiğinin yapılabilmesi için bazı kriterler bulunuyor. Doktorunuz gerek duymadığı takdirde gebelik sırasında göğüs estetiği yaptırmanıza gerek yoktur. Çünkü göğüslerdeki asıl sorun gebelikten sonra ortaya çıkacaktır. Bu yüzden gebelikten sonra meydana gelebilecek sarkıklık sorununa karşı farklı tedbirler alabilirsiniz. Ayrıca gebelik sırasında talep edilen estetik uygulamaları, bebeğinizin emzirme dönemlerinde sorun yaşamanıza neden olabilir. Mutlaka doktorunuza danışarak gebelikten önce ya da sonraki dönem için estetik ameliyatı düşünmeniz gerekecektir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle