"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Göz Altı Estetiği Nasıl Yapılır, Tercih Edilen Ameliyat Yöntemleri Nelerdir?

Göz Altı Estetiği, alt göz kapaklarında meydana gelen sorunlarla birlikte göz altı sarkması, göz altı şişliği ve buna benzer durumları düzeltilmesi için uygulanan başarılı bir estetik operasyondur.

Göz Altı Estetiği Ameliyatı

Göz altı estetiği operasyonları, göz çevresinde meydana gelen birçok sorunun giderilmesi için tercih edilmektedir. Bu süreçte göz altı kırışıklıkları için estetik ameliyatlarının yanı sıra göz altı sarkması ameliyatı ve göz altı şişliği ameliyatı gibi birçok yöntem kullanılabilir. Ayrıca alt göz kapağı estetiği gibi uygulamalar da, göz altında meydana gelen torbalanmalar için tercih edilebilir. Özel eğitim görmüş cerrahların bu konuda gerçekleştirdiği titiz çalışmalar sonucunda göz kapağı üzerindeki ağırlık hissinin yanı sıra kişinin görme alanı da genişleyebilmektedir. Uygulanan diğer tedaviler ise göz kapağı spazmları, göz altı çukuru estetiği, hareketli göz protezi, yüz felcine bağlı kapak bozuklukları ve alt ve üst göz kapak düşüklüğü olarak sıralanabilir.

Alt ve Üst Göz Kapağı Operasyonları

Göz kapakları, daha çok yaşlanmayla birlikte etkisini gösterir ve göz çevresinde en çok dikkat çeken bölgedir. Yapısına bağlı olarak oldukça ince ve hareketli olan deri, zamanla cilt kırışıklıklarıyla karşı karşıya kalabilir. Bunun yanı sıra yaşanacak olan göz çevresindeki sarkmalar da estetik açıdan kaygıya neden olabilir.

Alt göz kapağının yanı sıra üst göz kapaklarında da yağ torbalanmaları ve cilt fazlalığına bağlı durumlar yaşanabilir. Bu durum aynı zamanda kişilerin görüş alanını da kapatabilir. Erken dönemde alınacak tedbirler sayesinde daha güzel bir görünüm sağlanabilmektedir.

Alt göz kapağı ameliyatı ile üst göz kapağı ameliyatı lokal anestezi altında yapılır. Buna bağlı olarak da iyileşme süreci oldukça kısadır.

Göz Altı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz altında daha çok cilt fazlalığına bağlı olmadan meydana gelebilen torbalanmalar için günümüzde başarılı operasyonlar uygulanmaktadır. Göz küresinde 3 adet yağ yastıkçığı bulunur ve bu yağ yastıkçıkları zamanla genişleyebilir. Buna bağlı olarak da dokular aşağı doğru kayar. Kişiyi daha yaşlı gösteren bu durum, lokal anestezi altında lazer tedavisiyle yok edilebilmektedir.

Gözaltı torbalarıyla beraber cilt fazlalığı bulunuyorsa, deri fazlalıklarının çıkarılması da gerekli olabilir. Bu sayede daha doğal bir görünümün yanı sıra göz altlarının yanak ile uyumlu olması da sağlanır.

Göz Altı Estetiği Ameliyat Çeşitleri

Göz altı estetiği ameliyat çeşitlerinden olan neştersiz estetik uygulamalarında, göz çevresindeki kırışıklıklar rahatlıkla giderilebilir. Bu süreçte lazer uygulamalarının yanı sıra dolgu ve botoks tedavisi de kullanılmaktadır. Göz kapak derileri zamanla kırıştığı için bu durumu erken süreçte engellemek oldukça önemlidir. Ayrıca güneş ışınlarıyla birlikte mimik hareketleri de göz altında yaşanan cilt problemleri beraberinde getirir.

Botoks tedavisi yapılırken uygun ilaçlar tercih edildiğinde, başarılı sonuçlar alınabilmektedir. 6 ay kadar etkisini gösteren bu yöntemin ardından daha güzel bir göz altı derisine ulaşmak mümkündür.

Göz Altı Estetiği Sonrası Dönem Nasıl Seyreder?

Göz altı kırışıklıkları için estetik uygulamasından yararlanan kişilerde ameliyat izleri 2 ay kadar sonra kendiliğinden yok olmaktadır. Ayrıca ameliyattan sonra göz kapaklarında aşağı doğru çekme veya bakışlarda değişim gibi durumlar yaşanmaz. Göz altı bölgesinde yapılan ameliyatlarla birlikte yanak bölgesinde de hafif bir kalkıklık yaşanacağı için yüz bölgesindeki gençleşme fark edilebilir.

Göz altı bölgesinde ameliyattan sonra morarma ve şişme olabilir. Ayrıca ameliyatın ardından herhangi bir ağrı hissedilmez. Morluklar ilk hafta sonunda azalır ve kendiliğinden yok olur.

Göz Altı Torbalarına Neden olan Faktörler

Göz altı estetiğinin tercih edilmesinde ana etken olan göz altı torbaları genetik olarak ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra alkol ve sigara kullanımının yanında uykuda düzensizlik, antidepresan ilaç kullanımı ve madde bağımlılığı da göz altı torbalarına neden olmaktadır. Ayrıca 40’lı yaşlardan sonra kadın ve erkeklerde görülmeye başlanan göz altı torbaları, yer çekiminin de etkisiyle yüzde düşmeye neden olabilir. Ayrıca burun ameliyatı sonrası göz altı çökmesi problemlerine karşı da uzmanların tavsiyelerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Göz Altı Estetiği Fiyatları

Göz altı estetiği fiyatları, uygulanacak yönteme göre farklılıklar gösterebilir. 2 bin TL ile 3 bin TL arasında değişen fiyatlarla göz altında yaşanan torbalanmalara karşı tedbir alabilirsiniz. Bu konuda tercih edeceğiniz uzman doktor ya da hastane ile görüşerek daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle