"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Göz Altı TorbalarıNI Doğal Yollar İle Yok Etmek İçin Neler Yapılması Gerekir?

Gözaltı torbaları sorunu ortadan kaldırmak için kişilerin yaşam tarzlarını değiştirmeleri gerekmektedir. Sorun ciddi düzeyde ise estetik anlamda cerrahi işlem yapılması gerekir.

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

Sabah kalkıp aynaya baktığınızda yorgunlukla ve şişmiş gözler ile karşılamak kimse istemez. Genelde bu sorunları yaşayan kişiler makyaj ile görüntüyü değiştirmek isterler. Makyaj ile kapatmak yerine yaşam tarzınızı değiştirerek bu sorundan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Gözaltı torbaları sorunu ortadan kaldırmak için;

  • Tuzu azaltmaya başlayın.
  • Alerjiniz mevcutsa bunun farkında olun. Mevsimsel alerjiler ya da yüksek ateş göz altı torbalarının oluşmasına neden olur. Alerji olan kişilerin tedavilerini aksatmaması gerekir. Bu sayede göz altı torbası sorunu geçer.
  • Soğuk algınlığı da bu soruna neden olur. Bundan dolayı dikkatli olunmalıdır.
  • Özellikle eski dönemde kullanılan buharlama sistemlerini kullanabilirsiniz. Kaynamış olan suyun içine biraz karbonat ve biraz kaya tuzu katın. Başınızın üzerinden bir örtü örtün ve burnunuzdan bu karışı çekerek burnunuzu iyice yıkayın. Bu sayede sinüsler tamamen açılacağı için gözlerdeki torbalanmalar ve şişliklerde yok olur.
  • Uyuma esnasındaki pozisyonunuzu değiştirin. Yüz üstü yatıyorsanız sorunun olmasına destek oluyorsunuz demektir. Bunun yerine sırt üstü yatmayı deneyin. Ayrıca sırtınıza birkaç yastık koyarak yatarsanız daha etkili olacaktır.
  • Uykuya yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizlemeniz gerekir. Silinmemiş olan makyaj gözlerde şişmeye sebep olur. Makyajınızı temizleme sütlerini ile temizleyerek yatmanız fayda sağlar.
  • Gözler muhakkak güneşten korunmalıdır.
  • Alkolden uzak durmaya özen gösterin. Alkol insan vücudunda susuzluğun yaşanmasına sebep olur. Susuzluk torbalanmalara ve morarmalara neden olacaktır. Ayrıca alkol alımı yaptığınız günlerde yüzünüze ve gözlerinize mutlaka nemlendirici sürün.
  • Sigaradan uzak durun. Sigara genel sağlık açısından da oldukça zararlıdır.
  • Göz bölgesine soğuk kompres uygulaması yapın.

Göz Altı Torbaları İçin Doğal Çözümler

Çay

Çay gözler için kullanılan oldukça eski bir uygulamadır. Bu uygulama için he yeşil hem de siyah çay kullanımı yapabilirsiniz. Bu çayların her ikisi de göz altı torbaları ve şişlikleri konusunda etkilidir. Çayın gözaltına uygulanması için;

Yeşil ya da siyah 2 poşet çayı sıcak suyun içinde 2 dakika boyunca bekletin. Sonrasında soğuması için kenara bırakın. Soğumasından sonra torbalar ile birlikte göz altı torbası bölgesine uygulayın. Uygulama 10 ila 15 dakika boyunca yapılmalıdır.

Salatalık

Salatalık kremlerde de kullanılan ciddi düzeyde etkili olan bir sebzedir. Toparlama ve dinlendirme özelliği bulunur. Cildin ihtiyacı olan nemin kazanılmasına, göz altında var olan morlukların geçmesine, torbalarını azaltmaya, kırışıklıkları azaltmaya ve daha birçok sorun için etkilidir. Gözler için;

Salatalıkları dilimleyin ve buzdolabının içine koyun. 10 dakika boyunca bu şekilde bekletin. Sonra birkaç dilim alarak gözün alt kısımlarına koyun. 5 dakika sonra salatalık dilimleri ısınır. Bu sırada yenilerini almalı ve tekrar uygulama yapmalısınız. Aşırı düzeyde soğuk uygulaması yapılmaz. Ayrıca toplamda 15 dakikadan fazla da uygulama yapılmamalıdır.

Soğuk Kaşık Uygulaması

Gözlerin alt kısımındaki torbaları ve şişlikleri azaltmak için soğuk kaşık uygulaması sık şekilde tercih edilir. Özellikle sabah kalkıldığında şiş olan bölgedeki sorunlar için etkilidir. Uygulama için;

2 tane yemek kaşığını buzdolabına koyun ve 10 dakika boyunca bekletin. Sonrasında gözün alt kısmına kaşığı değdirin ve 5 dakika boyunca bu şekilde bekletin. Gerekirse işlemi tekrarlayın. Yalnız 10 dakikadan daha fazla yapılmaması gerekmektedir.

Yumurta Beyazı Maskesi

Yumurta beyaz kırışıklıkların önüne geçerken cildin gerginliğinin tamamlanmasına olanak sağlar. Uygulama için;

Buzdolabından soğuk bir yumurta alın. Yumurtadan beyazını ayırın ve derin bir kasenin içinde çırpın. Parmaklarınızın yardımı ile gözün alt kısımlarına sürün. Yalnız bu uygulamada göze yumurtanın kaçmamasına dikkat edin. 15 dakika boyunca bekletin ve soğuk su ile durulayın.

Göz Altı Torbaları Estetik Ameliyatı Operasyonu

Gözaltında bulunan sorunlar konusunda operasyon yapılmadan önce şekil bozuklukları ile alakalı olarak uzman tarafından değerlendirmeler yapılır. Torbalanmayı meydana getiren deri fazlalıkları, sarkmalar, yağ fazlalığı, ne kadar alınacakları ve kaslardaki gevşemelerde değerlendirilerek ameliyat planlaması yapılır. Göz tansiyonu olan kişilerin ise önceden göz doktoruna muayene olması gerekmektedir. Hatta hastaların ciddi düzeyde kronik bir sorunu olup olmadığı ile alakalı da muayene yapılması gerekmektedir. Yapılacak olan operasyon günübirlik bir işlemden oluşur. Çoğunlukla lokal anestezi altında yapılan işlemdir. Bu ameliyatta sıklıkla üst göz kapağı deformasyonu işlemleri de yapılmaktadır. Cerrahi işlem 1 ila 3 saat içinde tamamlanır. Kirpiklerin alt kısmından ya da göz kapağının içinden açılacak olan kesilerden içeri girilir. Gözün alt kısmındaki yağ dokusu, kaslardaki yıpranmalara lazer desteği ile müdahaleler yapılır. Kalitesiz ve gevşemiş olan fazla derilerin dokusu alınır. Sonrasında gözün altında gerdirme işlemi yapılır. İzlerin belli olmaması için özel dikişlerin uygulaması yapılır. Yapılan ameliyattan 7 gün sonra estetik işlemlerin doğru olan sonuçları gözlemlenmeye başlar. Operasyon sonrasındaki şişlikler 10 günün sonunda kaybolmuştur. 15 gün geçmesi ile hasta kişiler tamamı ile iyileşmiş olur. Göz altı ameliyatı senelerce devam eden, güzelleşen ve gençleşen göz altlarına sahip olmaya olanak sağlar. Yapılacak olan estetik işlemlerin kesinlikle uzman ve tecrübeli cerrahlar tarafından yapılması gerekir. Bu sayede kalıcı, estetik, kendini güzel hissettiren ve güzel sonuçlar elde edilecektir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle