"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Botoks ile Göz Estetiğinin Yapılış Aşamaları ve Yapıldığı Göz Bölgeleri

Botoks Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen bir nörotoksindir. Kaslar arasında ki hareti bloklayan ve bu bloklamalar sonucu kaslarda gerilmenin meydana gelmemesi sonucu sarkmalar ortaya çıkacaktır. Bu sarkmalar göz ve bölgesine ciddi anlamda zararlar vermektedir. Görme bozukluğundan kalıcı görmemeye kadar gidebilen bir durumdur bu durum. Son zamanlarda sıkça tercih edilen göz botoksu artık kişilere daha rahat bir yaşam sunmaktadır. Şimdi sizlere sıkça karşılaştığımız göz altı botoks

Göz Botoksu Nedir?

Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen bir nörotoksindir. Sinir uçlarında salınımı sağlayan maddelerin bloke edilmesini sağlayan işleme botox denir. Bu işlem her bireyde görülmekle birlikte bazı kişilerde genetik olarak meydana gelir ve ileriye dönük sağlığınızı tehdit edici uyarılarda bulunur. Bunlardan birtanesi de göz botoksudur. Bu botoks  kişilerin şikayetlerine göre ve yapılan testlere göre farklılık gösterir. Göz çevresi botoks, göz altı botoks, göz kapağı botoksu en çok yaptırılan botok türlerindendir. Tamamen kişinin yüz bölgesi ve geçmişte yaşamış oldu kazalara bağlı olarak derinin yıpranması sonucu meydana gelen deri kırışıkları ve deri sarkmaları sorunlarını doğurmaktadır. Bu botokslar hiçbir ameliyat gerektirmeden enjektörler ile yapılan bir estetik operasyondur.

Göz Botoksunun Yapıldığı Yerler

?crc=328770694

Gözaltı çevresi botoksu, göz kapağı botoksu ve gözaltı botoksu olarak bu üç bölgeye yapılmaktadır. çevresi ve o bölgelerdeki estetiklerde dikkat edilmese gereken noktalar bulunmaktadır.

Gözaltı Botoksu:

Gözün ve çevresi ile hareketlerinin kasların gücünü yitirmesi sonucu yüz ve göz bölgesinde sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelmesi ile gözaltı ve gözaltı çevresine yapılan estetik operasyondur. Hekiminizi doğru seçtiğiniz zaman önceki çalışmalarını da dikkate alarak bazı dönem dönem yenilenmesi gereken botokslardan da tamamı ile kurtulabilirsiniz.

Göz Kapağı Botoksu:

Göz kapağı botoksu göz kapağı üstünden ki sinirler ile bağlantı olarak sarkmalar meydana gelmesi sonucu yapılan estetik operasyondur. Doğru bir hekim ve ekip tarafından yapıldığında tamamen kalıcılık gösterebilir ve hastanın kırışıklık sorununu ortadan ciddi anlamda yok edebilir.

Gözaltı Botoksu:

Yine aynı şekilde alt kısımda derinin iç kısmında ki kas gevşemeleri ve kasların gücünü kaybetmesi sonucu kapağı ve çevresi sarkarak gözün altı olan bölgede kırışıklık meydana getirmektedir. Üst kapağı kaldırma ve alt kapağı kaldırma operasyonu dikkat yapılmaması halinde gözün çevresi ve altı kısımlarında ciddi şişliklere sebebiyet verebilmektedir. Aynı şekilde hekiminizi doğru seçtiğiniz zaman gözünüzün ve çevresinin ciddi anlamda eskisinden eser kalmadığını anlayacaksınızdır. Kısa sürede normal hayata dönerek yeni görünümünüz ile kendinizi daha iyi his edeceksinizdir.

Kimlere Göz Botoksu Yapılır

Kadın ve erkeklerde her iki tarafa da yapılan ve çokça tercih edilen bu durum kadınlar da daha çok tercih sebebi haline gelmektedir. Erkeklere göre kadınların ciltleri daha hassas olduğu için ve güneş ışınları gözün etrafına ve deriye daha fazla zarar verdiği için kadınlarda daha çok tercih sebebidir. Gözün ve çevresindeki kırışıklıkların olması durumunda yapılır. Bunu yanı sıra kaslarda zayıflık gösteren bölgeler ve gözün etrafı tüm yüz iskeletine bağlı olduğu için zayıf kişilere daha çok yapılır. Kimilerinde ergenlikten bu yana gelen kimilerinde ise kaza sonucu yüzde ki bazı dokuların hasar görmesi ile gözün alt ve üst kısımlarında doku zedelenmeleri meydana gelmektedir. Bu doku zedelenmelerinin getirmiş olduğu sonuçlar ise ciltte ciddi anlamda bozukluklara neden olmaktadır. Bu tür kişilerin sıkça tercih sebebi olan bir estetik operasyondur.

Göz Botoksunun Yapılışı

Gözün alt ve çevre kaslarının zarar görmesi sonucu yapılan bu estetik aşama aşama gerçekleşmektedir. Hekim seçiminiz ve ön görüşmeniz ile durumunuz belirlenir. Belirlenen bu duruma göre estetik yapılacak bölgenin dijital kamera ile resimleri çekilir. Estetik öncesi çekilen bu resimler doğrultusunda sizden fikir alınır ve nasıl bir şekil istediğiniz ne kadar gerdirmek istediğiniz belirlenir. Daha sonra lokal anesteziye gerek kalmadan uyuşturucu kremler ile bölgeye müdahale edilir. Edilen bu müdahale sonrasında enjektörler yardımı ile germe işlemi yapılacak kısma botoks uygulanmaya başlanır. Yaklaşık 30 dk ile 1 saat arasında değişim gösteren bu işlem bittiğinde hemen yeni görünümünü ortaya koyar. İlk 2 hafta güneşten ve çok soğuktan cildiniz genel olarak korunmalıdır. Bu işlemi daha çok İzmir, Ankara ve İstanbul gibi merkezlerde yapabilirsiniz. Buralarda daha iyi olan hekim ve uzman ekiplerle gerçekleştirilmiş önceki operasyonları mevcuttur. Her bireyin rahatlıkla yaptırabileceği bu estetik işlemin fiyatları da oldukça uygundur. Fiyatları ilden ile değişim gösteren bu estetik operasyondur. Fiyatları etkileyen en büyük etkenlerden biriside hekiminizdir. Fiyatları çok uçuk olmamakla birlikte tamamen yüzünüzde ki genel kırışıklığa bağlı olarak gözünüz ve çevresi baza alınarak uygulandığında 750 tl ile 2500 tl arasında yüz yapısına bağlı olarak değişim göstermektedir.

 


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle