"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Göz Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır, İyileşme Süreci Ne Kadardır?

Günümüz teknikleriyle kısa sürede gerçekleştirilen göz büyütme ameliyatı, kişilerdeki estetik kaygıları ortadan kaldırarak başarıyla gerçekleştirilebilir. Göz büyütme yöntemleri yerine ameliyatı tercih etmek, uzmanların bireylere sunduğu öneriler arasındadır.

Göz Büyütme Ameliyatı

Göz büyütme ameliyatı, daha çok kadınların tercih ettiği uygulamalardan biridir. Daha iri gözlere sahip olmak isteyen bireyler, tıp alanındaki gelişmeler sayesinde göz büyütme estetiği olarak kısa sürede sonuç alabilir. Gözlerin eskisine göre daha iri bir şekle bürünmesinin amaçlandığı bu ameliyatta gözler yüz yapısına uygun bir görünüme ulaşmaktadır. Estetik açıdan da tercih edilen bu işlemde ameliyat öncesi ve sonrası süreçler de çok önemlidir. Küçük gözlere sahip olan bireylerde bu durumun ortaya çıkmasında birçok faktör etkilidir. Güneşten sürekli etkilenme, aşırı yorgunluk, deri veya ciltte yaşanan bozulmalar, mimik ve kaslarda bazı düzensizliklerin meydana gelmesi ve yer çekimiyle birlikte ortaya çıkan bozukluklar küçük gözlerin oluşumunda önemli bir yere sahiptir. Bu sebeple göz büyütme teknikleri kullanılarak başarılı sonuçlara ulaşılabilir.

Göz Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz büyütme ameliyatından önce göz ve göz çevresinde bir takım analizler gerçekleştirilir. Daha sonra simülasyon araçları kullanılarak göz ameliyatı yapılacak kişide nasıl bir göz şekli talep edildiği ortaya çıkarılır ve ameliyat uygulamalarına geçilir.

Lokal anestezi tercih edilerek uygulanan ameliyat işleminde göz ve göz çevresi uyuşturulur ve yaklaşık olarak 45 dakikalık bir sürede tamamlanır.

Ameliyattan önce gözlerde yapılacak çalışmalar, bırakılacak izlerle belirlenir. Daha sonra doktor tarafından kodlamalar ve konulan işaretlerle büyütme işlemleri başlatılır. Ayrıca ameliyat sırasında göz kapakları, üst bölgede bulunan kemik zarına yapıştırılır ve bu sayede daha rahat bir çalışma gerçekleştirilir.

Yapıştırma işlemi sırasında çok küçük incelikte olan ipler kullanılır ve ortalama olarak dört dikiş atılır. Ameliyattan sonra dikişler kendiliğinde düşmektedir. Hastanın talebine göre dördüncü günden itibaren küçük bir müdahale ile dikişler alınabilir.

Göz Büyütme Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz büyütme ameliyatı nasıl yapılır konusunda gerekli bilgilerin aktarılmasının ardından, uygulamadan sonra dikkat edilmesi gereken birçok faktör bulunmaktadır. İlk olarak ameliyattan sonra hastanın 2 saat kadar hastanede istirahat etmesi gerekmektedir. Gözlerde bu ameliyattan sonra herhangi bir iz kalmaz.

Göz büyütme ameliyatı sonrası gözlerde bez ya da bandaj kullanılmamaktadır. Dikiş izlerinin başarılı bir şekilde yok olması adına 3 ya da 4 gün boyunca ağır aktivitelerden uzak durulması gerekmektedir. Hasta bu süreçte yine istirahat etmelidir.

Göz büyütme ameliyatından sonraki ilk 2 gün gözlerin su ile teması engellenmelidir. Bu durum iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

İşlemden sonraki ilk 3 gün sigara ve alkol kullanımı gerçekleştirilmemelidir. Bu duruma dikkat edilmediğinde gözlerde kızarma ve şiddetli ağrılar meydana gelebilir.

Görme fonksiyonlarında herhangi bir sorun yaşanmadığı için hastanın herhangi bir şekilde strese girmesine gerek yoktur. Ayrıca kaygıdan uzak kalmak, iyileşme sürecini hızlandıran faktörler arasındadır.

Günümüzde göz bebeğini büyütmek için kullanılan farklı yöntemler de bulunmaktadır. Gözün iç kısmının daha iyi görebilmesini de sağlayan bu yöntemler arasında göz bebeğini büyüten damlalar kullanılmaktadır. Elbette uzman doktorun tavsiyelerine göre kullanılması gereken damlalar, belirli bir zamandan sonra görmeyi bulanıklaştırabilir. Ayrıca parlak ışıkların gözleri rahatsız etmesine de neden olabilir. Bu yüzden yapılacak muayenelerin ardından göz bebeği büyütme yolları arasından ameliyat tekniğini tercih etmeniz, sağlık açısından daha önemlidir.

Göz büyütme ameliyatından sonra görme ile ilgili herhangi bir risk faktörü bulunmamaktadır. İşlemden sonra göz çevresinde bir ağırlaşma hissedilebilir ancak zamanla bu durum ortadan kalkacaktır.

Ayrıca ameliyat için üst göz kapaklarında sarkma olması durumunda ilk olarak bu bölgelere müdahale edilir ve daha sonra göz büyütme ameliyatı gerçekleştirilir.

Göz Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Göz büyütme ameliyatı fiyatı uygulanan yöntemlere göre değişkenlik göstermekle birlikte 2000 TL’den başlayan fiyatlarla uygulanabilir. Göz büyütme teknikleri kullanılarak yapılan uygulamalarda ayrıca hastaneler kendi arasındaki rekabetten dolayı daha uygun fiyatlarla işlem yapabilmektedir. Bu konuda en sağlıklı bilgileri hastanelerle görüşerek alabileceğiniz gibi randevu alarak da öğrenebilirsiniz.

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (3 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle