"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Göz Kapağına Yağ Enjeksiyonu Nedir, Nasıl Yapılır?

Göz kapağında zamanla, yer çekimi ve yaşlılık belirtileriyle düşüş yaşanabilir. Bu gibi sorunları ortadan kaldırabilmek için göz kapağına yağ enjeksiyonu uygulayarak kısa sürede etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Göz Kapağına Yağ Enjeksiyonu

Göz kapağında dolgunluk sağlamak adına tercih edilen yağ enjeksiyonu işleminde ayrıca dudaklar, çene ucu, bacaklar, kalça bölgesi ve alın bölgesinde de yağ enjeksiyon uygulaması tercih edilir. Bu uygulamaya başvururken kullanılacak yağlar genel olarak karın bölgesinden alınır. Ayrıca liposuction yapılacaksa hastaların bacak ve kollarından yağ alımı gerçekleştirilir. Bu süreçte göz altı torbalarından alınan yağlarla da üst göz kapağına yağ enjeksiyonu yapılabilmektedir. Herhangi bir yan etkisi olmayan bu operasyonlarda göz kapakları çok daha estetik bir görünüme ulaşırken aynı zamanda var olan kırışıklıklar da kısa süre içerisinde giderilebilir. Göz kapağına yağ enjeksiyonu uygulanan kişilerde yaşlanma belirtileri de çok daha geç zamanda ortaya çıkar.

Göz Kapağına Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi altında yapılan göz kapağına yağ enjeksiyonu cerrahın talebine göre genel anestezi altında da yapılabilir. Alınan özel yağların yıkama işleminden geçirildikten sonra enjektör yardımıyla göz kapağına aktarılması işleminde herhangi bir kesi atılmamaktadır.

Bu işlemde kullanılan yağlar, kişinin kendi dokusu olduğu için herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmamaktadır.

Liposuction ile elde edilen yağlar, klasik liposuction’dan farklı uygulanır. Basıncı düşük olan enjektörlerle yağlar parçalanmadan alınmalıdır. Çünkü göz kapağındaki yağ dokusunun da aynı şekilde etkilenmemesi gerekir.

Gözaltı yağ dolgusu uygulaması yapıldıktan sonra hasta birkaç saat içerisinde evine gidebilir. Cerrahların kişisel tercihlerine göre bu süre artabilir. Ancak önemli olan durum, kullanılacak yağın popo ya da karın bölgesinden alınmasıdır.

Göz Kapağına Yağ Enjeksiyonu Kalıcı mıdır?

Göz kapağına yağ enjeksiyonu işlemi, tercih edilen kanüllere, cerrahi aletlere, yağın veriliş şekline ve yağın alındığı alana bağlı olarak değişkenlik gösterir. Alınan yağların uygulama aşamasından sonraki ilk 6 ayda bu yağlar göz kapaklarındaki kalıcılığını korumaya başlar. Fakat aşırı miktarlarda yağ enjeksiyonu yapıldığında göz kapaklarındaki yağ oranında artış yaşanmaz.

Vücudun birçok bölgesine uygulanabilen yağ enjeksiyonu operasyonlarında günümüz şartlarında başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Hareketli bölgelerde kalıcılık az olduğu için göz kapaklarına uygulanacak olan enjeksiyon işleminde de yağın kalıcılığı kısa bir süre olabilir.

Göz kapağı için uygulanan bu işlemin diğer bir adı da mikro yağ enjeksiyonudur. Göz kapağının dışında kaş arası çizgilerde, yüz bölgesindeki ince kırışıklıklarda ve alın çizgileriyle göz çevresindeki kırışıklıklarda kullanılmaktadır. Uygulamanın gerçekleşeceği alana bu uygulama ile aşırı bir yağ verilmesi gerekmez. Yağların zaman içinde doku yenileyici özelliği olduğu için uygun bir gençleşme ve yenilenme sağlanabilmektedir.

Göz Kapağına Yağ Enjeksiyonu Sonrası

Göz kapağına yağ enjeksiyonu sonrasında hem yağ alınan bölgelerde hem de yağın enjekte edildiği bölgede iz kalmaz. Verilen yağ miktarına bağlı olarak 5 güne kadar küçük şişlikler meydana gelebilir ancak bu durum 1 hafta sonra azalmaya başlar.

Göz kapağına yağ enjeksiyonunun sonuçlarını 1 ay sonra görebilirsiniz ancak kesin sonuçların ortaya çıkabilmesi için 6 aylık bir sürece ihtiyacınız olacaktır.

Göz altı morlukları yağ enjeksiyonu işleminde de aynı durum geçerlidir. Gerektiği zamanlarda 3 ya da 6 ay sonra tekrarlanabilen bu işlem, farklı estetik ameliyatlarla aynı anda uygulanabilmektedir. Göz kapaklarındaki düşme ya da yaşlılık belirtilerini ortadan kaldıran bu uygulamayı başarılı ve uzman estetik cerrahlar yapabilmektedir.

 

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle