"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Göz Rengi Değiştirme Ameliyatı İşlemeleri Nasıl Yapılmaktadır?

Göz rengi değiştirme ameliyatıLumineyes adlı lazer işlemleri uygulanır. Bu uygulama yeni bir uygulamadır. Uzun vadede nasıl bir yan etki meydana getireceği konusunda bilgi bulunmaz.

Göz Rengi Değiştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz renklerini değiştirmek adına artık gelişen teknoloji sayesinde lazer işlemleri ile mümkün hale gelmiştir. Göz rengini değiştirme işlemleri artık birçok kişi tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. Yeni çıkan bu sistem şu dönemlerde oldukça pahalı olarak uygulansa da ilerleyen yıllarda daha ucuz fiyatlar ile uygulanmaya başlanacaktır. Bunun için uygulamaların daha yaygın hale gelmesi şarttır. Göz rengi değiştirme ameliyatı için en sık Lumineyes adlı lazer işlemleri uygulanır. Lumineyes adlı lazer işlemlerinde özel bir frekans işlemi yapılır. Lazer ışınları sayesinde göz irisinin üst kısmında bulunan kahverengi pigment 20 saniyede ortadan kaldırılır. 15- 20 günlük sürenin sonunda göz bu uygulama sayesinde tamamen maviye dönecektir. Yapılan değişimler konusunda sık sık pişmanlıklar yaşayan kişiler kahverenginden maviye döndüklerinde bir daha kahverengiye geri dönemezler. Yani bu tarz uygulamaların maalesef geri dönüşü bulunmaz. Bunun nedeni de kahverengi dokuların yeniden oluşmasının mümkün atının olmamasıdır.

Lumineyes adlı lazer teknolojisi ile göz rengi değiştirme oldukça yeni bir uygulamadır. Bu uygulamanın tamamen zararsız olduğuna dair kesin bir kanıt bulunmamaktadır. Bundan dolayı uygulama yaptıracak olan kişilerin düşünerek bu işleme kalkışması gerekir. Uygulanacak olan işlemlerin uzun vade içinde ne tarz bir yan etkiye sebep olabileceği bilinmese de katarakt ve göz tansiyonu sorunlarını arttıracağı konusunda uzmanlar kesin olarak konuşmaktadır.

İris tabakalarının en önemli etkisi gözü parlak olan ışıklardan korumasıdır. Koyu renkli gözlere sahip olan kişiler güneşin zararlı olan ışıklarına karşı daha dayanıklıdır. İnsanların çoğunluğu koyu renkli gözlere sahiptir. Renkli olan gözlerin ise estetik görünümden başka herhangi bir artısı bulunmaz. Göz rengi değiştirme işlemlerinin riskleri içinde neler bulunur;

 • İris yırtılması meydana gelir.
 • Astigmatizm meydana gelir.
 • Körlük meydana gelir.
 • Göz içi basıncı meydana gelir.
 • Ağrıdan kaynaklı olarak göz implantı meydana gelir.
 • Gözde tahriş meydana gelir.

Göz Rengi Değiştirme Nedir?

Göz rengi insanların ilk etapta baktığında etkilendiği bir organdır. Bundan dolayı birçok insan koyu renkli gözlerini değiştire için lens tarzında birçok ürün kullanmaktadır. Göz rengi değiştirme için belli başlı çalışmalar yapılmaktadır. Bunların içinde ilki biyokinezi yoludur. Biyokinezi insanın zihnini kullanarak vücuduna hükmetme işlemidir. Bu sayede insanlar vücutlarında belli başlı ve ufak tefek değişimler yapabilir. Biyokinezi uygulamasına başvurup yarıda bırakılırsa zararlı etkilere sahip olur. Bundan kaynaklı olarak yapılacak olan uygulama sırası ile dikkatli bir şekilde ve atlama yapmadan işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekir. Biyokinezi uygulaması ile göz rengi değiştirme yapmak için;

 • Bu uygulamaya uyumadan hemen önce başlamak gerekir. Rahat bir yatağın ya da koltuğun üzerine kişi kendini sabitlemelidir. Gözler kapandığında görülecek olan siyah noktanın tam olarak orta kısmına odaklanmak gerekir. Bu odaklanma işleminde rahat olmak da çok önemlidir.
 • Rahatlama yaşandıktan sonra gözlerin ve vücudun kapalı olduğu düşünülür. Sonrasında düşlemiş olduğunuz bedeni ve gözleri yavaş şekilde açmayı düşlemek gerekir. Gözlerinizi açtığınızda meydana gelen rengi düşleyin ve kendinizi direkt olarak tamamen renge odaklayın.
 • İstenilen renge sahip olan gözlerin kendi bedeninize direkt olarak girdiğini hissedeceksiniz. Sonrasında hayali olarak gözlerinizi açarak aynada kendinize yeni gözler ile baktığınızı hissedin. Aynada renkli gözlerinize bakarak mutlu olabilirsiniz.
 • En son kendi bilincinizi yerinize getirin ve gerçek dünyaya dönün.
 • Bu uygulamalar 4 hafta boyunca her gece uyumadan önce yapılmalıdır.

Şimdiki dönemlerde sık şekilde tercih edilen Lumineyes adlı lazer işlemleri uygulanır. Bu operasyon gayet basit bir uygulamadır ve ameliyathane ortamında yapılır. Bu uygulama oldukça kısa bir süre içinde yapılır ve koyu renkli olan gözlerin renklerinde değişimler yapılır. Yapılan uygulama belli süre hastalar uzman hekim tarafından kontrol edilir. Gözlerinde sorun olan ve göz rengini değiştirmek isteyen kişilere bu işlem kesinlikle uygulanmaz. Yani daha önceden hastanın detaylı bir şekilde muayene olması ve bu işlem için uygun olup olmadığına bakılması gerekir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle