"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Hokka Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır ve Aşamaları Nelerdir

Hokka burun ameliyatlarında genellikle estetikten daha hassas olunmasının yanı sıra hem doğallık hemde sadelik kattığını hepimiz bilmekteyiz. Ücretler ve Ameliyat detayları konusunda sizler için araştırdıklarımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Estetik ameliyatı olmadan önce hastalarda heyecan çok fazla olmaktadır ameliyat sonrası ise daha rahat geçen bir dönemdir. Ameliyat olduktan sonra birkaç saat içerisinde evinize gidebilirsiniz. Hastalar bazen bir gün hastanede kalabilmektedir. Ameliyat sonrası 5-6 saat boyunca bir şeyler yiyip içmesi doğru değildir. Oluşan ağız kuruluğu için dudaklar ıslatılabilir ve yavaş yavaş sıvı gıdalar alınarak başlanmalıdır. Operasyon sonrası çok fazla ağrı olmaz. Başınızı yukarda tutarak dinlenmeniz ağrılarınızı azaltacaktır.

En Hassas Noktaları Nelerdir

Estetik burun ameliyatı sonrası bir iki gün burunda kanlı sızıntılar olabilir, biraz dinlendikten sonra günlük yorucu olmayan aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Burnu darbelerden korumak gerekmektedir. Deniz suyu burun içi bakımı yapılabilir ve nefes egzersizleri yapılabilir.

Operasyon sonrasında burnunuzun içine nefes almanızı sağlayan delikli slikon yaprakçıkların uygulanması önerilmektedir. Aynı zamanda burnunuzun şeklini korumayı ve kanamayı önlemektedir. Genellikle ameliyatın 2. günü çıkarılmaktadır. Çıkarıldıkları zaman hafif bir akıntı olmaktadır bu durum normal bir durumdur. Yara izi oluşmasını önlemek için burun içine splint denilen plastik parçalar konulabilmektedir. Burun içinde bir hafta kaldıktan sonra çıkartılırlar. Bunların dışında atel uygulaması yapılır ve buda bir hafta boyunca kalacaktır.

Ameliyat sonrası ilaç tedavisi ile ağrılarınız kontrol altına alınmaktadır. Doktorların önerilerine göre kafanızı hafif yukarıda tutmanız ve oluşacak morluk ve şişliği azaltmak için soğuk buzlu kompres yapmanız sizin için daha yararlı olacaktır. Şişkinlikler aşamalı olarak inmektedir, morluklar ise üç veya dört hafta içinde kaybolmaktadır.

Hokka Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Ameliyatlarında kullanılan iki temel yöntem vardır. Biri açık burun estetiği denilen yöntemdir. Bu yöntemde burun deliklerinin arasına yapılan bir kesi ile burun yapısı ortaya çıkarılır. Ameliyat bu şekilde gerçekleştirilir. Cerrah için kolay bir yöntem olsada hastada iz kalma ihtimali durumu olduğundan çok tercih edilen bir yöntem değildir. Diğer yöntem ise kapalı burun estetiğidir. Bu yöntemde kesiler burun delikleri içine yapılmaktadır. Dışardan görünen bir kesik olmadığından ameliyat sonrası herhangi bir iz kalmamaktadır. Estetik lokal veya genel anestezi ile yapılabilmektedir. Genel anestezide ameliyat boyunca uyutulurken lokal anestezi yalnızca burnunuzun etrafına uygulanmaktadır. Ameliyat yapılan bölgeyi hissetmezsiniz fakat ameliyatta bulunan kişilerin konuşmalarını duyarsınız.

 Fonksiyonel bir operasyon nasıl sağlanır?

Koklama ve solunum organımız olan burun her şeyden önce fonksiyonel olmalı. Sonrasında yüzünüzde estetik olarak duracak yapılmış olduğu belli olmayan bir burun yapılmalıdır. Sonrasında estetik bir buruna sahip olmak. İdeal her ikisinin bir arada yapılabilmesidir.

Fonksiyonel burun nefes almayı zorlamayan normal düzeninin dışında olmayan doğal ritmini devam ettiren burundur. Ameliyatlarda burundaki fazlalıklar, eğrilik varsa düzeltilmesidir. Bunlar fonksiyonel bir burnunuz olmasını sağlamaktadır. Hokka bir burun için her türlü detay düşünülmektedir. Hokka burun nedir?

 Estetik Hokka bir burun nasıl olmalıdır?

Yüz şekline uygun, dışardan bakıldığında cerrahi bir müdahale geçirdiği anlaşılmayan burun estetik bir burundur. Güzellik göreceli bir kavramdır. Doğal görünen her şey aslında güzel olandır fakat insanların kendisini nasıl gördüğü önemlidir aslına bakılırsa. Hokka bir burunla kendisini daha mutlu hissedecektir. Burnu daha kalkık hiçbir eğriliği veya kamburu olmayan bir burun hokka bir burundur ve herkesin aslında sahip olmak istediği burundur.

Estetik Ameliyatı Sonrası Oluşan Komplikasyonlar

Her ameliyatta olduğu gibi estetik operasyonlarında da cerrahın deneyimi ve becerisi çok önemli bir faktördür. Bu yüzden cerrahın iyi olmasıyla operasyonunda başarılı olması doğru orantılıdır. Her zaman bir risk vardır ve bu tüm ameliyatlarda vardır. Bir burun ameliyatında oluşabilecek riskleri şöyle nitelendirebiliriz. Enfeksiyon oluşabilmektedir, burunda sürekli kanama meydana gelmektedir, ameliyatta genelde lokal anestezi yapılmaktadır fakat bundan kaynaklı da sorunlar oluşmaktadır.

Burun Estetiği Maliyeti

Fiyatlar dünyanın her yerinde farklılık göstermektedir. Ameliyatı gerçekleştirecek olan doktor kendisine ve yaptığı ameliyatlara olan güveni fiyatları belirleyen en önemli kriterdir.

Fiyatları etkileyen birçok etken vardır. Bu etkenler ise;

 • Operasyonun gerçekleştirildiği şehir
 • Operasyonun yapıldığı hastane, devlet veya özel olmalarına göre büyük farklar görülebilir.
 • Ameliyat sırasında kullanılan standart malzemeler.
 • Hastanede kalınan süre ve uygulanan anestezi şekli
 • Ameliyat öncesi ve sonrası hastaya sunulan ekstra hizmetler

 Ameliyat ücretlerinin farklı olmasında birçok faktör vardır. Bu farkları maddelemeye çalıştık. Asıl ve önemli olan kriter genellikle ameliyatın yapıldığı hastane ve kullanılan teknolojidir. Önemli olan şeyi tekrar belirtmek gerekir ki o da cerrahi müdahaleyi yapacak olan doktorunuzdur. Doktorunuza olan güveniniz ve iletişiminizdir.

Ameliyat Ücretleri ve Uzman Bilgileri

Bu ameliyatlar çok pahalı olmamakla birlikte normal estetik ameliyatlardan tek farklı daha dikkatli ve özenli olarak burnun istediği şekli almasını sağlamaktır. Diğer ameliyatlar gibi bu ameliyatlarında kolay ve ucuz olduğunu sizler için araştırmış bulunmaktayız. Her bütçeye uygun ameliyat ve hekim seçimi ile sizde burun ameliyatınızı rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Fiyatları hemen hemen her yerde aynı olmakla birlikte büyük bir değişiklikte gözetmemektedir. Tüm bu fiyatların ortalaması 2500 tl ile 5000 tl arasında değişmektedir. Sizler için araştırmış olduğumuz hastanelere göz atalım isterseniz.

 • İstanbul Acıbadem Hastaneleri
 • Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 • İzmir Ekonomi Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Çapa Eğitim Araştırma Hastanesi
 • İstanbul Şişi Etfal Hastanesi
 • Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi

Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle