"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

İç Bacak İnceltmek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İç bacakta zamanla meydana gelen yağlanma ve sarkmaya karşı tercih edilen iç bacak ameliyatının yanı sıra evinizde de bazı teknikler kullanarak başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

İç Bacak İnceltme Teknikleri

İç bacak inceltmek için bir takım yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Pratik bir şekilde tercih edeceğiniz bu yöntemlerin yanında uygulanan ameliyat yöntemlerinden de bahsedeceğiz. Öncelikle iç bacaklarınızı inceltirken aynı zamanda basen ve kalçanızı da inceltebileceğinizi unutmayın. Kısa sürede sonuç veren bu yöntemler; bacak kaldırma hareketi, yan tekme hareketi, sopa hareketi, itme ve plie slides hareketi olarak sıralanabilir. Elbette bu teknikleri tercih ederken beslenme programınıza da dikkat etmeniz gerekecektir. Çünkü sadece egzersizlerle başarılı sonuçlar alamayacağınızı bilmelisiniz.

İç bacakların incelmesi için ev egzersizlerinden ilk olarak ters plie hareketini paylaşıyor olacağız. Bu egzersiz için düz bir şekilde ve sırt üstü olacak şekilde yere yatınız. Daha sonra bacaklarınızı birbirine değdirerek 90 derecelik bir açı oluşturun. Daha sonra ayak topuklarınızı birbirine değdirerek ayak içlerinizi de tavana doğru bakacak şekilde bacaktan göbeğe doğru çekin. Bu işlemi düzenli olarak 20 defa yapabilirsiniz.

İtme hareketi de iç bacak inceltme teknikleri arasındadır. Yere düz bir şekilde uzanarak karın bölgesine doğru ayaklarınızı çekin. Ayak tabanlarınızı da karşıya doğru tutun ve bacaklarınızı da her iki yana doğru açın. Sonra karın bölgenize doğru çekin. Bu hareketi de günde 20 defa yapmanız uygun olacaktır. Son olarak plie slides hareketini deneyebilirsiniz. Bu harekette ayaklar dışa dönük olmak üzere ‘V’ şeklinde açılır ve eller de önde birleştirilir. Sırtınız da dik olacak şekilde sandalyede oturma pozisyonuna gelin. Daha sonra 2 saniye kadar bu şekilde bekleyin. Günde 20 defa eski pozisyonu alarak bu hareketle iç bacak inceltebilirsiniz.

Mümkün Olan Estetik Ameliyatları

İç bacak estetik ameliyatında bacak germe teknikleri kullanılmaktadır. Deride bulunan yağ tabakalarının alınmasıyla başlayan bu süreçte vücut hatlarında da gözle görülür bir düzelme sağlanır. Bacak germe ameliyatından önce yapılacak analizlerden sonra yağ birikiminin olduğu alanlarda liposuction tekniği kullanır. Ayrıca deride sarkıklık var ise uyluk germe ameliyatı da tercih edilebilir. Bu uygulama genel anestezi altında yapılmaktadır. Bacakların arka ve iç kısmından alınan yağ dokusuyla kısa sürede işlem tamamlanır ve bacakların daha güzel görünmesi sağlanır. Bacak germe ameliyatlarının bir diğer amacı ise bacaklardaki eğrilik ve buna benzer sorunları kalıcı olarak düzeltmektir.

Hazırlık ve Ameliyat Aşamaları

Bacak germe ameliyatından önce yağ dokusunun miktarına dikkat edilmektedir. Ayrıca ameliyattan sonra bacakta kalacak olan izler hakkında hastaya detaylı bilgiler verilir. Dışardan bakınca en az görünen yerler olan iç bacakların dışında bir bölgeye germe işlemi yapılacaksa bazı izler kalabilir. Kullanılacak tekniğe bağlı olarak bu durum değişebilir.

Hazırlı işleminin ardından belirttiğimiz üzere gelen anestezi altında işlemlere başlanır. Günümüzde liposuction tekniği ile iç bacakların gerilmesi sağlanır ve var olan yağ dokusu rahatlıkla alınabilir. Estetik cerrahlar bu süreçte gerekli bilgileri paylaşırken iyileşme süreciyle ilgili de bilgiler sunacaktır. Kısa sürede yapılan başarılı ameliyatların yanında düzenli beslenme programlarına uyduğunuz takdirde iç bacaklarınızda tekrar yağlanma meydana gelmeyecektir.

İyileşme Süreci

İç bacak germe ameliyatında iyileşme süreci yaklaşık olarak 1 haftadır. Operasyondan sonraki ilk 7 gün içinde bacak kaslarınızı zorlamamalısınız. Belirli günlerde bacak ağrıları hissedilebilir ancak bu durum geçicidir. Kısa süren bir ameliyat olmakla birlikte ciddi bir operasyon olduğunu da söyleyebiliriz. 1. Hafta itibariyle ani hareketler yapmamanız da önerilmektedir. Bu durumlara dikkat ettiğiniz takdirde iyileşme süreci de hızlanacaktır.

İç bacak germe ameliyatından sonraki ay gündelik yaşamınıza artık devam edebilirsiniz. Bu süreçte fazla ayakta durmanız da tavsiye edilmez. Bacak kaslarınızı zorlayacak tüm durumlardan kaçınmalı ve doktorun verdiği ilaçları düzenli bir şekilde kullanmaya devam etmelisiniz. Ayrıca bol bol dinlenmeli ve uzmanların tavsiyelerine dikkat ederek başarılı bir iyileşme süreci geçirebilirsiniz. Bacaklarda ortaya çıkan farkı sorunlar bu ameliyatı etkileyebilir. Bu yüzden bacak estetiği operasyonundan sonra bu durumlara dikkat etmenizde ciddi anlamda fayda var.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle