"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

İç Dudak Estetiğinin Yapım Aşamaları Nelerdir?

Vajinada görülen önemli sorunlardan biri olan iç dudak büyüklüğü, kadınlarda büyük gir özgüvensizliğe ve enfeksiyon hastalıklarına neden olur. Bu yüzden iç dudak ameliyatıyla daha estetik bir görünüme sahip olunabilir.

İç Dudak Küçültme Yolları

Kadınların sıkça başvurduğu estetik operasyonlardan biri olan iç dudak estetiği, günümüzde başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Vajinadaki iç dudakların küçültülmesi ile birlikte cinsel ilişkilerdeki problemler sona ererken bu ameliyat ile ilgili bilinmesi gereken pek çok şey bulunuyor. Öncelikle bazı kadınların vajinalarındaki büyüklük, sarkıklık ya da asimetrik durumları estetik anlamda da rahatsızlığa neden olur. Bunun yanı sıra cinsel organdaki renk değişimi de kenarlara gittikçe koyulaşır. Bu durum iç dudağın büyümesinde daha belirgin hale gelir. Tıbbi olarak ciddi bir sorun olmasa da estetik kaygıların giderilmesi için tercih edilmesi gereken uygulamalardan biridir. Daha çok cinsel hayatı olumsuz yönde etkileyen bu sorun doğuştan var olabilir ya da yaşın ilerlemesiyle belirginleşir. Cinsel ilişki sırasında vajinada sıkışabilen iç dudaklar, ağrılara neden olabilir. Ayrıca terleme sonrasında vajina salgıları birikir ve kötü kokulara neden olabileceği gibi bazı enfeksiyonların ortaya çıkmasına da sebep olur. Tüm bu nedenlerden dolayı iç dudak ameliyatları gerçekleştirilmelidir.

Ameliyat Aşamaları

İç dudak estetiği uygulanırken bir takım aşamalardan geçmek gerekiyor. Genel ya da lokal anestezi altında yapılabilen bu ameliyat sırasında iç dudakların fazla sarkan kısımları kesilir ve çıkarılır. Bu durumun ardından dış dudaklarla iç dudaklar aynı seviyeye gelir. Kesi işleminden sonra bölgeye dikiş atılır. Doğallıktan yana olan hastalar için kenar koruyucu teknikler uygulanabilir. Ayrıca iç dudak estetiği ameliyatında asimetrik düzenlemeler de yapılabilmektedir. Yaklaşık 30 dakika süren işlemin ardından hastanede kalmaya gerek yoktur.

Daha çok lokal anestezi eşliğinde uygulanan bu ameliyatta hasta anestezi riskine maruz kalmamaktadır. Bununla birlikte ağrıya karşı hassas olan hastalarda sedasyon uygulaması da tercih edilebilir. Hastaların tok karnına ameliyata girmesi önemlidir ancak genel anestezi talep eden hastaların en az 8 saatlik bir açlık süresiyle ameliyata alınması gerekir. Bu konuyla ilgili tüm bilgiler doktor tarafından ameliyattan önce de sunulacaktır.

İç dudak ameliyatı ağrılı bir işlem değildir ve operasyondan çıkar çıkmaz gündelik yaşamınıza devam edebiliyorsunuz. Kendinden eriyen dikişlerin bölgeye uygulanması sürecinden sonra pansuman ihtiyacı da duyulmaz. Özel bir bakıma da gerek duyulmayan bu ameliyattan sonra bölgenin temizliğine dikkat etmeniz yeterlidir. Cinsel ilişkiye ise ameliyattan en az 2 hafta sonra girebilmeniz mümkündür.

İç dudak ameliyatı, ergenlik döneminin sona ermesiyle cinsel organlardaki şekil bozukluklarını gidermek için de tercih edilir. Bu ameliyatı olmak için işlem yapılana kadar herhangi bir cinsel ilişkiye girilip girilmediğine bakılmaz. Ayrıca kızlık zarına da bu ameliyat sırasında herhangi bir zarar gelmemektedir. Sakıncasız bir işlem olan iç dudak estetik ameliyatı gebeliğe ya da orgazma engel oluşturmamaktadır.

İç Dudak Büyüklüğünün Zararları

İç dudak büyüklüğünün birçok zararı vardır. Öncelikle cinsel ilişkide zorluk yaşatan bu durumun yanı sıra sürtünme nedeniyle vajinada tahrişlere sebep olmaktadır. Aktif bir şekilde spor yapan kadınlarda bu durum çokça yaşanabilir.

İç dudakların büyük olması ayrıca genital temizlik yapılırken kullanılacak kıyafet seçimlerini de olumsuz etkileri. Genital bir estetik operasyonu olan iç dudak ameliyatı ile bu durum ortadan kaldırılabilir.

İç dudakların büyük olması bazı enfeksiyonları da beraberinde getirir. Ayrıca iç dudaklar arasında asimetri varsa, dudaklardan biri diğerinden büyük olacaktır. Aynı şekilde iç dudak estetiğinden yararlanılarak bu sorun giderilebilir.

Normal şartlarda bacakları kapalı olan bir kadında iç dudaklar görülmez. Ancak iç dudak büyük ise dış dudaklar arasından taşacak ve estetik açıdan güzel olmayan bir görüntüye neden olacaktır. Bu yüzden iç dudak ameliyatından yararlanmakta her zaman fayda var.

 


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle