"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı Estetiği Hangi Aşamalar İle Yapılır ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilir?

İple kepçe kulak estetiği ameliyatı kesi yapılmadan uygulanır. Bundan dolayı da estetik açıdan kadın ve erkeklerde kesinlikle sorun yaratmaz ve kısa süre iyileşme dönemi atlatılır.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı Estetiği Nedir?

İple kulak estetiği ameliyatı 15 dakika gibi kısa bir süre içinde yapılabilen işlemlerden meydana gelmektedir. Görünüm açısından herhangi bir neşter yarığı olmadan yapılan iple kepçe kulak ameliyatı uzman doktor tarafından yapılmalıdır. Bu uygulama dünya çapında yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ülkemizde ise daha yeni olan iple kepçe kulak estetiği ameliyatı belli başlı doktorlar tarafından yapılır. Bu sistemle yapılacak olan kulak ameliyatı diğer klasik olan ameliyatlara göre daha üstündür. Bu üstünlüklerin en başında bölgede kesinin olmaması yer alır. İple kepçe kulak ameliyatı estetiği uygulamasında kesi olmayacağı için iz de kalmaz. İz kalmaması estetik ameliyatları konusunda takip yapan kişiler için oldukça önemli bir detaydır. İple kepçe kulan estetiği operasyonu sayesinde şekilsel bozukluklar ortadan kalkacaktır. İnsanların kepçe kulak olması kesinlikle sağlık bakımından sorunlar yaratmaz. Yalnız dış görünüm konusunda insanların huzursuz ve güvensiz bir halde olmasını sağlar. Özellikle dış görünümüne estetik açıdan düşkün olan erkek ve kadınlar için bu sorundur. Bu sorunun ortadan kaldırılması içinde iple kepçe kulak estetiği operasyonu tercih edilir. Yapılan ameliyat sonrası ve tedavi sonrası hastalar bu operasyondan oldukça fazlasıyla memnun kalmaktadır.

Ameliyat Nasıl Yapılır, Aşamaları ve Sonuçları

İple kepçe kulak estetiği ameliyatı genetik sorunlardan kaynaklı olarak açılan kıkırdak yapılarının ip ile asılması ve bunun sonucunda içe doğru gerdirilmesi işlemlerinden oluşur. Kulak operasyonu işlemlerinin birçok tıbbi detayı bulunur. Yöntemi konusunda detayları uzman doktor hastasına anlatır. Kulak operasyonu lokal anestezi altında tedavi edilir. Yapılacak olan tüm işlemler 15 ila 20 dakika içinde tamamlanır. Zaten ameliyatından önce hasta kulak şeklinin nasıl olacağını bilir. Yani operasyon sonrası herhangi bir şok yaşanmaz. Zaten ameliyatın öncesinde uzaman doktorlar tedavi konusunda planlama yaparken hastanın isteklerini de en ince detayına kadar değerlendirir. Bundan dolayı da kepçe kulak operasyonu sonrası hasta şoka girmez. Hasta kalıcı şekilde istediği görünüme sahip olur. 1 gün sonra iş yaşamına ve sosyal yaşama geri dönebilir. Ameliyatın bitmesinden 3 gün sonra duş alınabilir. Klasik tekniklerde olduğu gibi uzun dönem beklemeye gerek yoktur. Uygulama kansız şekilde yapılır ve klasik uygulamada olduğu gibi şişlikler, ödem ve morluklar meydana gelmez. Hasta kişi istediği görünüme aynı gün içinde kavuşur.

Ameliyat Sonrası

Yapılan operasyon sonrasında hasta kişilerin sevmediği ve kullanmaktan hoşlanmadığı saç bantları klasik işlemlerde olduğu gibi her daim kullanılmaz. Operasyon yaptıran kişilerin sadece ama sadece 14 gün boyunca sadece gecelerin yatarken kullanır. Bundan kaynaklı olarak da iplerin yardımı ile yapılacak olan ameliyatlar her daim daha üstündür. Yapılacak olan ameliyatı kepçe kulak sorunu yaşayan herkes yaptırmak isteyebilir. Bazı kişilerde kıkırdak dokusunun alınması gerekmektedir. Ayrıca uygulama yapılmadan önce hasta klinik anlamda muayene edilir ve uygunsa işlem hemen yapılabilir. Bu sistem ile yapılacak olan işlemlerde hastanın kulaklarının eski halini alması riski oldukça nadir şekilde yaşanır. Bu risk % 2 civarındadır. Dikişlerin atması sorunu da yaşanabilir. Bu sorun çoğunlukla kişilerin fiziksel olarak kendileri zorlamasından kaynaklı meydana gelir. Operasyonun büyük ya da küçük olması hiç bir şeyi değiştirmez. Hastalar uzman doktor isteği ile 1 gün hastanede kalır ve 1 hafta boyunca dinlenir. İsteyen kişi ameliyatın ertesi güne işe dönebilir ama kendini fiziksel açıdan zorlamadan hareket etmesi gerekir.

Ameliyat Fiyatları

Yapılacak olan ameliyat teknik açıdan oldukça zor bir ameliyattır. Uzman doktorun kesinlikle kullanacağı tekniğin tüm detaylarını bilmesi gerekir. Ülkemizde de her doktor bu ameliyatı yapmadığı için fiyat açısından pahalıdır.  Ameliyatın bitmesinden 1 hafta sonra ilk kontrol yapılırken 1 ay sonra da ikinci kontrol yapılır. Uygulama için net bir fiyatı telefon ile ya da online üzerinden öğrenmek mümkün değildir. Bunu öğrenmek için muayene olunması ve uzman ile detaylı şekilde konuşulması gerekmektedir. Bazı hekimler online ortamdan hastadan kulak ile alakalı fotoğrafları ister ve yaklaşık bir fiyat aralığı verir. Bu fiyatlar da net fiyatlar değildir. Mutlaka uzmana muayene olunması gerekir. Yapılacak olan uygulama fiyatları seçilecek olan hastanenin verdiği hizmete, konfora ve uzmanın tecrübesine göre değişir. İple yapılacak olan kepçe kulak ameliyatları plastik ve estetik cerrahi uzmanları tarafından yapılır. Yapılacak olan iş yüz ve estetik açısından oldukça önemlidir. Estetik ve plastik cerrahi uzmanları tamamen bu konuda hizmet vermektedir. Estetik cerrahi uzmanı olmadan da bu işlemler yapılır diyen kişilerden uzak kalınması gerekir. İşlemlerin tamamı uzman olan hekimler tarafından yapılması şarttır. İple yapılacak olan askı tekniği konusunda uzman olan kişiler bu işlemleri yapması gerekmektedir. Uzman hekimin teknik açısından neler yapması gerektiği konusunda kendini geliştirmiş olması ve tecrübe kazanmış olması şarttır. Cerrahi işlemler sonrasında iyileşme dönemi içinde uzman hekimler hastalarına detaylı şekilde neler yapılacağı konusunda bilgi verir. Bu bilgiler detaylı bir şekilde ve aksatılmadan uygulanmalıdır. Bunun için işlem sonrasında uzman hekime akla takılan tüm sorular da sorulmalıdır.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle