"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

İp Yardımı İle Yüz Gerdirme İşlemleri Nasıl Yapılır ve Daha Genç Gözükmek Mümkün müdür?

İp yardımı ile yüz gerdirme işlemlerinde lokal anestezi uygulaması kullanılır. Bu uygulamada sayesinde cilt dokusu kısa süre içinde yenilenir ve cildin daha parlak gözükmesi sağlanır.

İple Yüz Germe Teknikleri ve Yapılan Aşamaları

İnsanların dokularına uyum sağlayan, özel teknikler ile üretilen ipler ve iğneler yardımı ile cilt altında yapılan uygulamalara iple yüz germe denir.  İple yüz germenin estetiği lokal anestezi uygulaması ile insanlara konfor sağlamaktadır. Özellikle yüz estetiği ameliyatı açısından kabul gören ve dünya çapında devrim niteliğinde olan bir tekniktir. İple yüz germe işlemlerinde kullanılan ipler insanların dokularına uygun şekilde üretilmektedir. Bu uygulama tüm vücutta kullanılabilir. Kişilerin sosyal yaşama adapte olmasına olanak sağlayan bu yöntemi kadın ve erkekler kullanabilir. Estetik ameliyatı konusunda sık şekilde kullanılan uygulama cildin kalitesinin artmasını sağlayacaktır. Boyun, yüz ve vücudun birçok bölgesinde kolay şekilde uygulanır. Yüz bölgesinde özellikle göz kapağı, kaş ve yanaklarda olan sarkmalarda, alın bölgesinde germe için, çene çizgilerinin gerilmesi için ve boyun bölgesinde germe işlemi için kullanılır. Ayriyeten organik ve altın olan ipler deforme olan karın derisinin toparlanması adına da kullanılır. Bu belirlemenin ardından hemen altın iple yüz germe işlemleri yapılabilir. Cildin yenilenmesi, sıkılaşması ve lifting etkisinin meydana çıkması birkaç haftayı bulmaktadır. Kullanılan bu tekniğin uygulanması sonrası etkisi 2 seneye kadar devam eder. İple yüz germe tekniği uygulaması fiyatları oldukça yüksek düzeylerde seyretmektedir. Uygulamanın yapılması için;

  • Uygulama öncesi yüz bölgesi detaylı şekilde temizlenir.
  • Gerekli olan ve işaretlenen bölgelere özel tasarım PDO iplerin uygulaması yapılacaktır. Bu ipler insan cildinde kolajen üretimine başlar.
  • Altın iple germe işlemi yapılacak olan bölgeye anestezi uygulaması yapılır. Cildin sarkmasına bağlı olarak işaretler almak gerekir.
  • İşaretler alınır ve bu işaretler cildin sarkma durumu da göz önüne alınarak ip uygulaması yapılır. 30 ila 100 adet iplik kullanılabilir.
  • Uygulamanın yapılması sonrası arada bulunan farklar hemen gözlemlenebilir. İşlemlerin bitmesi sonrası altın ip germe uygulamasının üzerinden zaman geçtikçe ciltteki yenilenme daha çok belli olur. Birkaç haftanın geçmesi ile nihai sonuç net şekilde gözlemlenir.
  • Uygulamalar 20 ila 30 dakika içinde tamamlanır.

10 Yaş Geri Yöntemi

Mucizevî bir uygulama olarak bilinen ip yardımı ile yüz ve vücut gerdirme işlemleri yarım saat içinde yapılır. Bu işlemlerden sonra 10 yıl daha genel ve daha diri gözükme imkânı yakalamak mümkündür. Özellikle Ultra Matrix ağı yöntemi ile gerdirme uygulamasında cerrahi uygulamalarda olduğu gibi iyileşme dönemi bulunmaz. İşlemlerden hemen sonra güneşlenebilir, denize girebilir, işe gidebilir, banyo yapabilir ve sosyal yaşama geri dönebilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde gergin durma olanağı sunan işlemlerin bitmesinden sonraki ilk haftalarda görüntü farkını izleyebilirsiniz. Esas etkisi ise 6 hafta sonra net bir şekilde meydana çıkar. Bu uygulamanın diğer yöntemlerden belli başlı farkları bulunur. Bu farklar ve avantajlar içinde;

  • Bu işlemlerde ipin üzerine herhangi bir baskı binmez. Bundan dolayı da etkisini kaybetmez. Kısa bir sürede asma tekniği ile yapılan iplerin düşme ihtimali kesinlikle meydana gelmez.
  • Bu uygulamada birçok ip birbirleri ile işlenir. Cildin altında Matrix ağı meydana getirilir. Bu sayede cildin sıkı ve diri bir görünüm kazanması sağlanır.
  • Diğer uygulamalar ile birleştirildiğinde daha etkili sonuçlara hızlı bir şekilde kavuşma imkânı sağlar.

Matrix uygulamasında 24 ayar saf altın iplerin kullanımı yapılır. Bu teknikte diğer ip uygulamalarında kullanılan PDO iplere göre daha çok gerilme etkisi hızlı bir şekilde ortaya çıkar. Ayrıca daha güçlü iplerin kullanımı yapılır. Altının insan vücudu ile barışık bir materyal olmasından kaynaklı olarak insan vücudunda daha uzun süreli kalır. Yani diğer iplere göre daha uzun ömürlüdür. Bundan dolayı da 10 yıl daha genç bir vücut kazanmaya olanak sağlar. Altın Matrix gerdirme işlemleri sayesinde ciltteki ışıltı da daha güçlü şekilde ortaya çıkacaktır.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle