"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Kadınlarda saç ekimi aşamaları ve sonuçları nelerdir? Uygulama ne zaman yapılabilir?

Kadınlarda saç ekimi saçların yıpranması ve dökülmesi ile hekim kontrolü dahilinde gerçekleşen ve kafa yapısına ve o an ki dökülmelerin sebeplerine göre tedavi yöntemi seçilerek uygulanan bir estetik operasyondur. Kadınlarda bu durum hücre doku nakli ile gerçekleşen ve %98 i olumlu çıkan sonuçlardır.

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda saç ekimi erkeklerde olduğu kadar hassastır. Toplumda kadını oldukça ön planda tutan bir durumdur. Saç ekim merkezlerine giden her 10 kişiden 3`ünün kadın olduğu bilinmektedir. Zamanla yıpranan saçlar işlevselliğini kaybederek dökülmeye ve yıpranarak kopmaya başlar. Bu kopmalara bağlı olarak eğer alın bölgesi veya başın belirli açık yerlerine uygulanacak tedavi yöntemi ve şekli hekiminiz doğrultusunda bir ön görüşme ile belirlenir. Daha sonra seanslar ve aşamalara karar verilerek size uygun tekniği seçtikten sonra operasyona başlamak için hekiminiz tarafından tarih verilir. Ama öncesinde bir dermatolog kontrolünden geçildikten sonra uygun görülen süre ve süreç yöntemlerine karar verilmesi daha uygun görülmektedir. Daha önce yaptıran eş dost veya bir başka yaptıranlar ile iletişim kurup bilgi alarak psikolojik olarak rahatlayabilirsiniz.

Bu işlem genellikle fue tekniği ile yapılmakta ve yaşlar ilerlemeden erken müdahale edilmesi gerekmektedir.

Yaşın ilerlemesi hücrelerin kuvvet gücünü düşürmekte ve işlemin uzun bir süreden sonra sonuç vermesine neden olacaktır. 

Bu İşlem Nasıl Yapılır?

Kadınlarda saç ekimi başarılı mı? Kadınlarda saç ekimi yapılır mı? Kadınlarda saç ekimi sonuçları? gibi sorularınızın cevaplarına bu başlıktan ulaşabilirsiniz.

İlk olarak hasta öncelikle bir hekim kontrolünden geçerek dökülmelerin genetik veya sonradan olup olmadığı tespiti yapılır. Hekiminiz tarafından önce ki bayanların saç ekimi sonuçları gösterilir. Kadınlarda saç ekimi yöntemlerinden ve tekniklerinden uygun olanına karar verilir ve bu karara göre ne kadar hücrenin alınarak nakil olacağı belirlenir. Daha önce saç ektirme işlemi yaptıran ünlü kadınlarda dahil hekim seçimine çok dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulunmaktadırlar. 2015 yılından bu yana fue tekniği ile kadınlarda saç ektirme işlemine talep artmıştır. Özellikle Ankara gibi büyük illerde bu işlemin daha yaygın yapıldığı bilinmektedir. Hücrelere hasar vermeden yapılan bu teknik aynı hücreyi ölü hücrenin yerine koyulması ile eski yerinde de yine hücre canlılığını devam ettirmektedir. Koparılan hücrelerin aynı anda diğer ölü hücrelerin doku nakli ameliyat gerektirmeden anestezi kremleri ile gerçekleştirilir. Bu durum hasta uyutulmadan veya bayıltılmadan yapılır. İşlem aşama aşama hastaya gösterilir. Bu işlem genellikle 7-8 saat gibi bir sürede ara verilerek yapılan bir işlemdir.  İşlem fiyatları ortalama olarak alın açıklıklarına bağlı olarak 3000 tl ile 6000 tl arasında değişmektedir. Fiyatları belirleyen faktör yine hekim ve o hekime bağlı ekiptir.  İnternette ki yorumları okuyarak da en çok tercih edilen yöntemin fue yöntemi olduğunu görebilirsiniz

İşlem Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hekiminiz ile görüştünüz ve işlemi onayladı ise size vereceği tavsiyelere mutlaka uymalısınız. Kan sulandırıcı ilaçlardan ve alkol tüketiminden uzak durmalı ve işlem öncesi bir müddet arar vermelisiniz. Çünkü bayanlarda saç ekimi iğne ile kuyu kazmak gibi bir işlem olup saatler süren bir estetik çalışmadır. Bunu yanı sıra daha önce geçirmiş olduğunuz baş ve çevresi ameliyatları ön görüşme esnasında mutlaka hekiminize bildirmeli ve ona göre bir ekim tekniği seçilmelidir. Antidepresan ilaçları kullanılıyor ise psikolog doktorunuzdan bu süre zarfında kullanamayacağınızı bildirerek size ona göre farklı bir tedavi yöntemi uygulamasını istemeniz sizin için daha iyi olacaktır.

İşlem Sonrası İyileşme Süresi

İşlem yapıldıktan sonra kafanın arka kısmından alınan hücrelerin olduğu belirli bir kısım mikrop gelmeyecek ve hava alacak şekilde gazlı bez ile sarılır. Erkeklere göre daha uzun süren sonuç alma işlemi ise kadınlarda ilk belirtileri 8.ayın sonlarında gösterir. Kadınlarda yapılan bu işlemin %98 i şimdiye kadar başarı göstermiştir. Haftalık kontrollerin yapılması dahilinde tamamen iyileşme ve gür belirginleşme 1 ile 1,5 yılın sonunda netliğe kavuşmaktadır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle