"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Kalça Küçültmek ve Sarkmaların Ortadan Kalkması İçin Nasıl Ameliyat Yapılmalıdır?

Kalça küçültme ameliyatının yapılması için uygun bir aday olup olmadığınız konusunda uzman cerraha kontrol olmanız gerekir. Bunun için genel sağlık durumu da detaylı şekilde kontrol edilir.

Kalça Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kalça küçültme ameliyatı popo ameliyatı olarak da bilinmektedir. Özellikle kilo alan kadınların çoğunluğunda kalça bölgesinde yağ toplanması meydana gelir. Bu yağlar zaman içinde oldukça büyük bir sorun olarak kadınların karşısına çıkar. Kadınların estetik açıdan vücut şeklinin bozulmasına sebep olan bir durumdur. Büyük kalçalara sahipseniz ve estetik açıdan görüntü sıkıntısı yaşıyorsanız kesinlikle kalça küçültme estetiği ameliyatına uyun bir adaysınız demektir. Kalça küçültme ameliyatı yapısal bakımdan büyük kalçalara ve basenlere sahip olan kişilerde fazla yağların liposuction uygulaması ile alınmasıdır. Kalça küçültme ameliyatı kapsamında kadında sarkıklık da bulunuyorsa dikleştirme işlemleri de yapılır. Bayanların çoğunda onları rahatsız eden durum karşıdan bakıldığında basenlerin geniş olan görüntüleridir. Ayrıca yan duruşta sarkık popo veya düz bir popo görüntüsü bulunuyorsa kalça küçültme ameliyatı esnasında alınan yağlar kullanılarak şekil verme işlemleri yapılır. Yapılacak olan ameliyat sayesinde özellikle kadınlar sorunlu kalça görüntüsünden kurtularak daha dik bir kalçaya sahip olurken daha dar bir basen formuna da kavuşurlar. Bu sayede hem erkek de hem de kadında öz güven tazelemek mümkündür.

Estetik olmayan ve şekilsiz bir kalçaya sahip olan kişiler, çevresinden kalçası ile alakalı olumsuz yorum alan kişiler ve kendini bu anlamda mutsuz hisseden kişiler kalça küçültme estetiği ameliyatı için oldukça uygun olan adaylar içinde yer alır.

Kalça küçültme estetiği ameliyatı genelde genetik bir mirastan, yapısal açıdan, fazla kilolardan ve sık şekilde kilo alıp vermeden kaynaklı olan sorunlardan kaynaklı yapılır. Kalça küçültme estetiği ameliyatı ile düşük, sarkık ve hatları belirgin olmayan kalça sorunları da ortadan kaldırılır.

Kalça Küçültme Estetiği Ameliyatı Nasıl Planlanır?

Kalça küçültme estetiği planlaması için ilk olarak uygun aday olup olmadığınıza bakılır. Özellikle kişilerin genel sağlık durumları ve beklentileri göz önüne alınır. Planlama yapılma esnasında esas olan kozmetik bakımdan kişi vücudu ile uyumlu bir görüntü yakalamak asıl hedeftir. Uzman hekim hastaların genel anlamdaki tüm beklentilerini detaylı bir şekilde değerlendirir. Sonrasından uzman cerrahın estetik açından yapacak olan işlemleri ve bu tarz kalça küçültme estetiği ameliyatı kapsamındaki tecrübesinin birleşmesi oldukça mutlu sonuçların elde edilmesini sağlar. Yapılacak olan kalça küçültme estetiği ameliyatı kapsamında hangi teknik kullanılırsa kullanılsın mutlaka genel anestezi uygulaması yapılır. Ayrıca ameliyatın mutlaka tam teşekküllü olan bir hastanede yapılması da çok önemlidir. Bu sayede ameliyatlar oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Başarının yakalanması için iyileşme dönemi içinde de hastanın tüm detaylara dikkat etmesi gerekir. Kalça estetiği ameliyatları diğer estetik ameliyatlar ile kombine edilme imkânına sahiptir. Hatta birçok popo estetiği ameliyatlarında bel bölgesine de liposuction standart bir şekilde yapılır.

Kalça Estetiği Operasyonu Sonrası İyileşme Dönemi

  • Ameliyatın bitmesinden sonra 1 gece boyunca hastanede yatılması gerekir.
  • Uygulama sonrasında mutlaka özel bir korse kullanımı yapılır. Korse şişlik ve ödemin azaltılması amacı ile kullanılır. En doğru sonucun alınması için mutlaka 4 hafta boyunca kullanılır.
  • Hastalar işlemin bitiminden sonraki günlerde birkaç gün hareket etme konusunda zorlanabilir. Ayrıca bu süreç içinde ağrı ile sızı da meydana gelir. Bu sorunlar için hastaya uzman cerrah tarafından ağrı kesici ilaç verilir.
  • Uygulamadan sonraki süreçte morluk ve ödem meydana gelir. Bunlar günden güne azalır.
  • Spor faaliyetlerine belli bir süre ara verilmesi şarttır.

Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle