"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Popo Şekillendirme Uygulaması Hangi Teknikler İle Yapılır ve Nelere Dikkat Edilir?

Popo şekillendirme uygulaması için hastanın uzman tarafından detaylı şekilde muayene edilmesi gerekir. Sonrasında gerekli tekniğin seçimi yapılmalıdır. Bu teknik dahilinde gerekli olan işlemler yapılacaktır.

Popo Şekillendirme Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Popo şekillendirme ameliyatları kişilerde var olan sorunlara göre farklı şekillerde yapılmaktadır. Bu teknikler için yağ enjeksiyonu uygulaması, silikon protez ile destekleme uygulaması ve dikiş uygulaması ile yapılmaktadır. Yağ enjeksiyonu desteği ile yapılan uygulamalar hatalar tarafından sık sık tercih edilir. Yapılan işlemler sayesinde kalça sekilendirici işlemler sonucunda oldukça doğal bir başarı yakalanır. Yağ enjeksiyonu ile yapılan işlemler sonucunda yağ dokusunu kaybetme tarzında risklerde bulunur. Bu riskler yaşandığında kişide rezerv mevcutsa uygulama kısa süre içinde yeniden yapılabilir. Bu işlemlerin tamamı genel anestezi altında yapılır ve hemen hemen 1,5 saat içinde uygulama tamamlanır. Sonrasında özel bir korse kullanımı yapılmalıdır. Silikon protez desteği ile yapılacak olan kalça şekillendirme işlemlerinde cerrahi biçimde kesi yapılır. Popo kısmından cep tarzında kesiler yapılır. Bu cepler silikon desteklerin koyulması adına kullanılmaktadır. Silikon desteklerin tamamı sert bir malzemeden yapılmıştır. Popo ameliyatı kapsamında bu işlemler genelde genel anestezi altında yapılır. Özellikle yapılacak olan ameliyat sonrası iyileşme dönemi içinde oturma konusunda belli bir süre sıkıntı yaşanabilir. Bu cerrahi işlemde kesi bölgesinden enfeksiyon kapma riski oldukça yüksektir. Bundan dolayı hijyen açısından oldukça dikkatli olmak gerekir. Zaten uygulamadan sonra enfeksiyon oluşmaması adına antibiyotik kullanımı yapılmalıdır. Kalça operasyonun tamamı 3 saat içinde yapılır. Bir hafta içinde hasta kişi ayaklanır ve işine kendine yormamak şartı ile geri döner. Dikiş ile yapılacak olan uygulamalarda kalça şekillendirme işlemleri sık şekilde tercih edilmez. Bu işlemlerde genel 3 aylık gibi kısa bir süre içinde sorunlar yaşanmaya başlanabilir. Bundan kaynaklı da tercih edilmez. İşlemlerin tamamı uzman cerrah tarafından yapılmalıdır.

Kalça Şekillendirme Sonrası İyileşme Dönemi

Kalça şekillendirme işlemlerinin yapılabilmesi için kişilerin belli başlı şikâyetlerinin olması gerekir. Bu şikâyetler çevre tarafından da onaylanmalıdır. Uygulamanın yapılması adına mutlaka uzman cerrah ile ön görüşme yapılmalı ve arkasından klinik muayene yapılması gerekir. Kalça şekillendirme yaptıracak olan kişilerin daha önceden şekillendirme adına diyet, spor ve belli başlı egzersizler yapması bunlardan da sonuç almaması önemlidir. Yapılacak olan işlemleri ile alakalı uzman cerrah hastasına tüm detayları görüşme ve muayene esnasında anlatır. Bu görüşmeden sonra hastanın ameliyatı ile alakalı detaylı bir planlama yapılacaktır. Kalça ameliyatının bitmesinden sonraki süreçte dikkat edilecek belli başlı detaylar bulunur. Bu detayların hepsine uyulması operasyonda başarı yakalanmasını sağlar.

Operasyon bittikten sonra hasta kişi 1 gün boyunca hastanede kalır. Ameliyatın başarılı olabilmesi için kişiler özel olarak bu operasyon sonrasında kullanılmak üzere tasarlanmış olan korseyi kullanmalıdır. Korse düzenli şekilde kullanıldığı sürece hastaya fayda sağlar. Başarılı bir sonuç yakalanması adına mutlaka 4 hafta boyunca kullanılmalıdır. Hasta kişiler operasyon sonrasında birkaç gün hareket etme ile alakalı sorunlara maruz kalabilir. Ağrı ve sızı oluşumu operasyondan sonraki iyileşme dönemi içinde meydana geleceği için uzman cerrahlar ağrıyı dindirmesi adına mutlaka ilaç verir. Ağrı sorunu çok olan kişilerde ağrı kesici serum takım işlemi bile yapılabilir. Ağrı kişiden kişiye göre ve kullanılan tekniğe göre farklılıklar göstermektedir. Kalça yani popo şekillendirme uygulaması için her kişiye farklı teknik uygulaması yapılabilir. Kullanılacak olan tekniğin belirlenmesi işlemleri uzman cerrahın yapacağı detaylı muayene sonrasında belirlenecek ve buna göre seçilecektir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle