"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Karın Germe Ameliyatı Prosedürleri ve Son Dönem Fiyatları Nelerdir?

Karın germe ameliyatı fiyatları hastanenin seçimi, tam ya da mini karın germe işleminin yapılıp yapılmayacağı,sarkıklığın durumuna, yağ fazlalığının ne düzeyde olduğuna göre değişmektedir.

Karın Germe Ameliyat Fiyatları

Karın germe ameliyatı karın bölgesinde var olan deri fazlalığını, fazla yağ dokusunu ve bu bölgede var olan gevşekliğin giderilmesini yok etmek adına yapılan bir uygulamadır. Estetik uygulaması karın germe ameliyatı için uygun olan adaylar, karın bölgesinde egzersiz ve diyet ile yok olmayan yağı olanlar, deri kısmında sarkıklığı olanlar ve deride gevşeklik şikâyeti olanlara yapılır. Doğum sonrasında karın bölgesinde çatlaklar ve sarkma ile karının iç duvarlarında gevşeklik meydana gelir. Bunun önüne geçmek adına da karın germe estetiği ameliyatı tercih edilir. Bu ameliyatı yaptıracak olan kişilerin derisinde fazlalık bulunmuyorsa hasta kişiye liposuction yapılır. liposuction yapılırken deri kısmında fazlalık olan kişilere de karın germek estetiği ameliyatı yapılır. Özellikle bu ameliyatın yapılmasına en uygun olan kişiler içinde;

  • Karın derisi iyiden iyiye gevşemiş olanlar
  • Karın derisinde sarkıklık varsa
  • Karında deri ve yağ fazlalığı varsa
  • Karın bölgesinde önemli düzeyde çatlaklar varsa
  • Karın kaslarının gevşeyip araları açılmışsa

Karın germe ameliyatı fiyatları, karın bölgesinde var olan sarkıklığın durumuna, yağ fazlalığının ne düzeyde olduğuna, bu uygulama ile beraber liposucution yapılıp yapılmayacağına, hasta kişinin yaşına ve hasta kişinin medikal anlamdaki durumuna göre değişmektedir. Karın germe fiyatları konusunda hastanenin seçimi, tam ya da mini karın germe işleminin yapılıp yapılmayacağı da etkilidir. Kilolu ve derisinde çok sarkık bulunan bir kişi ile derisinde sarkık olmayan daha zayıf bir kişiye yapılacak olan ameliyatın fiyatları aynı değildir.  Karınlar yağ aldırma ve germe ameliyatı ile alakalı en doğru fiyatı uzmana muayene olduktan sonra öğrenirler.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları
2015 Yılı 2.000- 8.000 TL
2016 Yılı 3.000- 9.000 TL
2017 Yılı 3.500- 10.000 TL

Karın Germe Ameliyatında Uygulanan Prosedürler

Karın germe operasyonu hastane ortamında ve genel anestezi uygulaması ile yapılır. Bu uygulama tam ve mini olarak uygulanır. Mini olan işlemler deride az sarkması olan kişilere, tam germe ameliyatları ise deride ileri düzeyde olan sarkıkları olan kişilere yapılır. İlk olarak ameliyat için gerekli olan anestezi uygulaması yapılır ve işlemlerin yapılmasında kanamanın engellenmesi adına kişiye sıvı verilir. Özellikle bel bölgesinde bulunan fazla düzeydeki yağlar liposuction uygulaması ile alınır.  Sonrasında her iki kasığın arasından sezaryen kesilerinden daha uzun şekilde olmak üzere kesi yapılır. Bu kesi ile deri kasların üstünden tamamen ayrılır. Birbirinden ayrılan ve zayıf olan karının kasları ve var olan diğer sorunlar onarılır. Kilo alıp vermekten kaynaklı olarak gevşeyen kas yapıları ve kasların üstündeki zarlar toparlayıcı olan dikişlerin yardımı ile toparlanmaktadır. Yani bu uygulamada karının iç kısmı da gerdirilmektedir. Göbek bölgesi ilk olarak yukarıda bulunan deri kısmından ayrılır. Sonrasında gerilmiş olan deriden açılacak olan yeni göbek deliğinden dikilecektir. Önceki göbek deliğinin alt kısmında kalan çatlaklar, yağlar ve deri olduğu bölgeden çıkartılır. Bu sayede var olan gevşeklikte ortadan kaldırılacaktır.

Ameliyatın bitmesinden sonra uygulama yapılan kişinin 1 ay boyunca düzenli bir şekilde korse kullanımı yapması gerekir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle