"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Karın Germe Ameliyatı Yapılması Hangi Aşamalar Dahilindedir?

karın bölgesinde bulunan fazla yağın alınması ve fazla derinin çıkartılması ile alakalı yapılan işlemlere karın germe ameliyatı ismi verilir. bu ameliyatların uzmanlar tarafından yapılması gerekir.

Karın Germe Ameliyatı ( abdominoplasti )  Nedir?

Karın germe operasyonu, estetik uzmanları tarafından karının deri kısmında bulunan sarkıkları ve çatlakları olan kişiler için yapılan bir uygulamadır. Karının ön kısmında var olan sarkık ve yağ biriken derinin alınması, zayıf olan karın kaslarının gerilme yöntemi ile sağlamlaştırılması için kullanılan cerrahi bir işlemdir. Karının ve göbek kısmının ideal ölçülerde düzeltilmesine olanak sağlayan cerrahi uygulamada gelişen teknoloji sayesinde iz kalma en alt düzeydedir.

Abdominoplasti ameliyatı büyük göğüslerin küçültülmesi, yumurtalık ve rahim ile alakalı olan ameliyat ile birlikte de yapılır. Karın germe cerrahi operasyonu 1,5 ila 4 saat sürer. Ameliyat sonrasında iyileşme dönemi içinde dikiş alınması 10 ila 14 günlük bir süre gerekir.  Yapılacak olan cerrahi operasyonu sonrasında hastanede 24 saat kalmak gerekir. Karın germe ameliyatı sonrasındaki süreçte kişilerin işlerine ve sosyal yaşamlarına dönmeleri en az 2 hafta en fazla 4 hafta sürer. Estetik ameliyat sonrasında uzmanların tavsiyesi ile iki ay boyunca korse kullanımı ve egzersizlerden uzak durulması gerekmektedir. Abdominoplasti ameliyatı operasyonu yaptıracak olan kişilerin 4 hafta öncesinde mutlaka sigarayı bırakması gerekir. Bu uygulama öncesinde kişilerin kullandıkları ilaçları uzman kontrolünde bırakması gerekir. Karın germe (Abdominoplasti operasyonu ) ameliyatı bitiminden sonra güneşten belli bir süre korunmak gerekir. Aspirin, vitamin ilaçları ya da farklı ilaçların mutlaka uzman kontrolünde kullanılması gerekir.

Belli bir süre ağır olan diyetlerden uzak durulması gerekmektedir. Kişilerin vücutlarının herhangi bir bölgesinde iltihap mevcutsa abdominoplasti ameliyatı mutlaka ilerleyen dönemlere ertelenmesi gerekir. Karın germe ameliyatı yanı abdominoplasti ameliyatı 3 farklı tipte incelenmektedir. Bunlar;

  • Tam karın germe abdominoplasti ameliyatı; göbek bölgesinin yerinin değiştirildiği ve göbek yerinin değiştirilmediği olarak iki detay şeklinde yapılır.
  • Kısmı abdominoplasti ameliyatları; buna mini abdominoplasti ismi de verilir.
  • Ter karın germe abdominoplasti ameliyatı; bu uygulamada ameliyatın izlerin göğüs kısmının biraz altında kalır. Bundan kaynaklı olarak da nadir şekilde tercih edilir.

Aşamaları ve Görüntüleri

Karının bölgesinden yapılacak olan bu ameliyat sarkık olan derinin, karın bölgesindeki fazla yağın alınması ve karın bölgesi kaslarının sıkışlaştırıldığı işlemlerdir. Aslında bu ameliyat halk arasında bilindiği gibi zayıflatıcı ve kilo vermeye yarayan bir işlem değildir. Aşırı düzeyde kilolu olan kişilerde ameliyat öncesinde mutlaka egzersiz ve diyet uygulaması yapılır. Karın ve göbek bölgesinde tatmin edecek olan düzeltmeler kalıcı düzeyde iz bıraksa bile bu iz iç çamaşırları bölgesinde kalacaktır. Ameliyatın yapılmasında önce uzman ile hastanın beklentiler konusunda detaylı bir şekilde konuşması gerekir. Sonrasında bölgedeki yağ miktarı, yağım yerleşim durumu, derilerin sarkıklığı, derilerin fazlalılığı ve kalitesi detaylı bir şekilde değerlendirilmelidir. Uygulama öncesinde kişilerin geçirdiği hastalıklar şeker hastalıkları, karaciğer hastalıkları, kalp hastalıkları ve ameliyatlar uzmana anlatılmalıdır. Ayrıca alkol, sigara kullanımı, sakinleştirici, kilo verdiren ilaçlar, aspirin tarzındaki ilaçların kullanımları da uzmana detaylı şekilde söylenmelidir. Bu detayların değerlendirilmesi ile hastaların bazılarında sadece karın germe ameliyatı yeterli olmayabilir. Bu uygulama ile birlikte liposakşın da yapılır. Genel anestezi altında yapılan cerrahi uygulamada kadın ve erkeklerde yapılır. Ayrıca endoskopik olan işlemlerde bu uygulamada kullanılabilir. Kilo verme konusunda yardımcı olan işlemler için uzmanlar dikkat edilmesi gereken tüm detayları verecektir. Karın germe işlemi ile alakalı başarılı işlem fotoğrafları;

Ameliyatın bitmesinden sonra dikkat edilecek olan tüm detayların hepsine dikkat etmek ve uzmanın söyledikleri dışına çıkmamak gerekir. İyileşme döneminde yapılanlar ameliyatın başarılı olması adına gerekli olan detaylardır.

Karın Germe Ameliyatı Süreçleri

Tam olarak karın germek yani abdominoplasti cerrahi işlemlerinin yapılması ameliyatın genişliği dikkate alınarak 2 ila 5 saat aralığından sürer. Kısmi şekilde yapılacak olan ameliyatlar ise 1 ila 2 saat sürer. Genelde bir kalça kısmından diğer kalça kısmına kadar uzanacak olan ve mayonun iç kısmına gizlenebilen bir kesi hattı uygulaması yapılır. ayrıca bu kesiye ek olarak göbek çevresinden de yuvarlak bir kesi yapılacaktır. Çok tercih edilmese de göbek bölgesinin yerini değiştirme işlemleri de yapılmaktadır. Kısmı şekilde karın germe ameliyatlarında kesi hatları oldukça kısadır ve göbek bölgesi değiştirilmeden yapılabilir. Uygulama esnasında liposuction eklenecekse bu işlemde yapılır. Sonrasında ameliyatta karın bölgesi derisi ile yağ dokusu birlikte kasların hemen üstünden kaburga kemiklerinin olduğu bölgeye kadar kaldırılır. Karın bölgesinde fıtıklaşmalar ya da zayıflıklar takviye edilir ve onarılır. Fazla olan deriyi yağ dokusu beraber kesilip kişinin vücudundan uzaklaştırılır. Kısmı şekilde yapılan abdominoplastide bu tarz işlemler sınırlı şekilde olup, daha az düzeyde yağ ve deri dokusu kaldırılır. Sonra kesilir ve kişinin vücudundan uzaklaştırılır. Kaldırılmış olan yağ dokusu ile derinin altındaki kan ve sıvı toplanmalarını en az düzeye indirmek adına 2 adet lastik dren adı verilen borular yerleştirilir. Deri ile deri altında var olan dokular tamamen dikilir. Bölgeye göre uzman tarafından tercih edilmiş olan metal klempler de kullanılmaktadır.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle