"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Cinsel İlişkide Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar.

Karın germe ameliyatı sonrasında cinsel hayatınıza devam etmeniz için en önemli nokta, öncelikle operasyonu gerçekleştiren doktorun bu alanda tamamen uzmanlaşmış olması gerekmektedir.

Ameliyat Sonrası Cinsel İlişki

Ameliyattan sonra, eğer karın bölgenizde şiddetli ağrılarınız yoksa ve ameliyatınız iyi geçmişse bu durum ilişkiye girmenizde ki süreyi en aza indirgemektedir. Ameliyat sonrası her ne kadar hızlı iyileşmeler görülse de ilişki öncesi ve ilişki sonrası için daha iyi olacaktır. Ameliyat sonrası ilişkinin bazı belirli başlı nedenleri vardır. Bu belirli başlı nedenlere uyulmadığı takdirde özellikle ameliyat sonrası size ciddi rahatsızlıklar verecek durumlar meydana gelmektedir.

Bu durumların daha sonra ki hayatınızı ve özel yaşantınızı olumsuz bir şekilde etkilediğini fark edeceksinizdir. Zaman zaman her ne kadar tatminkar sürelerden geçseniz de kontrolünüzü kaybederek kendinize zarar verecek yaptırımlardan uzak durmalısınız. Sizin kadar bu süreçte eşinize de bir o kadar dikkatli ve titiz davranmalıdır. Eşiniz sizi ameliyat sonrası bazı zamanlarda cinsellik yönünden  ilişkiye teşvik etmemeli ve size bu konuda önderlik etmelidir sağlığınız için uyarıcı olmalıdır. Eğer istenilen ve beklenilen belirtilerin dışına çıkarsanız ameliyat sonrasın da sizin ileri ki cinsel ilişki hayatınızı da olumsuz yönde etkileyecek faktörler meydana çıkmaktadır. Ameliyat sonrası sağlıklı ve zarar görmeden ilişki yaşamanız için belirli başlı bazı konular vardır.

Bu konulara dikkat ederseniz eşinizle birlikte sağlıklı bir şekilde cinsel hayatınıza devam edebilirsiniz. Gelin bunlara birlikte göz atalım

Cinsel İlişki Öncesi Hangi Önlemleri Almalıyım

İlişki öncesi kesinlikle korse takarak eşiniz ile ilişkiye girmeniz tavsiye edilir. Bunun nedeni ise karın bölgesinde yapılan cerrahi bölgede ki zarın,karın bölgenizin ve cinsel organınızın zarar görmemesini sağlamaktır. Cinsel ilişkiye girmeden önce doktor tavsiyeleriniz göz ardı etmemiz ve size uygulamanız için vermiş olduğu ilaç ve tedavileri zamanında yerine getirmeniz gerekmektedir. Getirmediğiniz takdirde karın bölgeniz ve cinsel bölgeniz arasında ki mesafe kısa olduğu için hormon genişlemeleri meydana gelmektedir. Bunun yanı sıra doktorunuzdan bu konuda tavsiye almadan kesinlikle eşinizle cinsel ilişkiye girmeyiniz çünkü, doktorunuz sizin için bazı dikkat edilmesi gereken hususları daha iyi bildiği için sizi ve eşinizi bu konuda en sağlıklı bir şekilde yönlendirecektir.

Ameliyat Sonrası Cinsel İlişkiye Ne zaman Girebilirim

Ameliyat sonrası ilişki için en uygun zaman, 3 ile 4 hafta sonra girilmesi hasta açısında daha sağlıklı olmaktadır. Hastanın bu süre zarfından önce ilişkiye girilmesi durumunda ameliyat bölgesinde ve vajinal bölgede ciddi problemler meydana gelmektedir. Bu problemler daha sonra hem sizin cinsel yaşantınız hemde operasyon uygulanan bölgeyi riske sokmakla birlikte tekrar bazı cerrahi operasyonlara tabi tutulmanıza yok açabilir. Bu yüzden bu konuda ki en önemli hassasiyeti göstermeniz tavsiye edilir.

Ameliyat sonrası En Sağlıklı Cinsel İlişki Nasıl Olmalıdır

Birlikteliğinizde ki en önemli etken eşinizdir. Burada sizden çok eşinize sorumluluk düşmektedir. Siz ne kadar dikkat etseniz de ilişkinin hazzı ile eşiniz bazı kontrolleri kaybettiği takdirde size ilişki esnasında ki hareketleri karın bölgenize ciddi zararlar verebilir. Bu nedenden dolayı eşinizin sorumluluğu sizin sorumluluğunuzdan daha ön plandadır. İlişkiniz esnasında uyulması ve dikkat edilmesi gereken en belirgin özelliklerden biriside pozisyon şeklidir. Eşinizin bu konuda çok hassas olması gerekmektedir aksi takdirde ameliyat bölgenizde iç kanamalar meydana gelebilir. Karın germe esnasında sıkılaştırılan dokular iyileşme sürecine girdiği için ne kadar az hasar alırsa o kadar çabuk iyileşme sağlamasın da cinsel ilişkinin etkisi oldukça büyüktür buda eşiniz ve sizin dikkat ve hassasiyetinizle alakası bir durumdur.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle